Makalenin içeriği mavi agave bitkisi ile ilgili olacaktır. mavi agave bitkisi hakkında bilgi ediniyorsanız, bu 50 Yıl Sonra 4,5 Metreye Ulaşan 'Sabır Çiçeği' Koruma Altına Alındı makalesinde HometownInn ile mavi agave bitkisi’yi tartışalım.

Yeni güncellenen 50 Yıl Sonra 4,5 Metreye Ulaşan 'Sabır Çiçeği' Koruma Altına Alındı içindeki mavi agave bitkisi ile ilgili bilgilerin özeti

Aşağıdaki videoyu izleyin

Bu hometown-inn.com web sitesinde sizin için daha yararlı verilere sahip olmak için mavi agave bitkisi dışında bilgi ekleyebilirsiniz Hometown Inn sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Sizin için en eksiksiz bilgiye katkıda bulunma arzusu ile, Kullanıcıların internetteki bilgiyi en doğru şekilde güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

Konuyla ilgili bazı açıklamalar mavi agave bitkisi

Türkiye’de sabır çiçeği olarak bilinen agav bitkisi, Mersin’de deniz kenarında 50 yıl aradan sonra 25 günde 4,5 metre yüksekliğe ulaştı ve son günlerde çiçek açmaya başladı. Bölge sakinlerinin görünce şoke olduğu çiçeğe zarar gelmemesi için kaymakamlığın talimatıyla etrafı tel örgü ile çevrilerek koruma altına alındı. Kanalımıza abone oldunuz mu? 📌Mersin’in turizm bölgelerinden Silifke ilçesine bağlı Akkum Mahallesi’nde deniz kenarında kendiliğinden yetişen ve Türkiye’de sabır çiçeği olarak bilinen agave bitkisi uzun yıllar sonra 25 günde 4.5 metreye ulaştı. Denizden 3 metre yükseklikte kayalık bir alanda bir anda 4,5 metreye kadar büyüyen çiçeği görenler şaşırdı. 50 ila 100 yılda bir çiçek açtığı bilinen agave bitkisi Mersin’de çiçek açmaya başladı. En az 50 yıl sonra çiçeğin kısa sürede bu şekilde büyüdüğünü gören bölge sakinleri şaşırınca Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner’in talimatıyla korunmasına karar verildi. Çiçeğin etrafı tel örgü ile çevrildi ve tepesine dikenli tel bağlanarak zarar görmemesi sağlandı. Vatandaşlar çiçeğin korunmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Mahalle sakinlerinden Hamdi Kolukısa, “54 yaşındayım. Dış kabuğunu bozmaya başladılar. Ama koruma altına alındı, Allah kaymakamımızdan razı olsun” dedi. Her gün birçok kişinin çiçeği görmek ve fotoğrafını çekmek için geldiğini hatırlatan Kolukısa, Akkum’un güzel bir koy olduğunu ve çiçeğe ayrı bir doğal güzellik kattığını kaydetti. “Meraktan geldik” Gaziantepli olan ancak bölgeye 10 yıl önce yerleşen Hamit Türköz, eşiyle birlikte merak ettiklerini ve çiçeği görmeye geldiklerini söyledi. “Gelir gider diye düşünüyorum. İnternetten araştırdık, asırda bir çiçek açıyor. Çok ilginç bir bitki, çiçek açınca daha da güzelleşecek, akın akın insanlar buraya gelecek” diye konuştu. . Bunu görünce şoke olduklarını ifade eden Türköz çifti, kendilerini koruma altına aldığı için kaymakama teşekkür ettiklerini söyledi. Anavatanı Orta ve Güney Amerika olan Agave bitkisi Türkiye’de bazı bölgelerde kendiliğinden yetişmektedir. Türkiye’deki türün “Agave Americana” olduğu ancak 50 ile 100 yıl arasında sadece bir kez çiçek açtığı için “sabır” veya “yüzyıl çiçeği” olarak anıldığı öğrenildi. Meksika’nın Tequila bölgesinde yetişen Blue Agave adlı sabır çiçeği türünün UNESCO dünya mirası listesinde yer aldığı belirtildi. Sabır çiçeğinin dayanıklı olduğu ve çok az bakım gerektirdiği, kurak koşullara uyum sağladığı için diğer bitkilerden yaklaşık 10 kat daha fazla su tuttuğu belirtilmiştir. #sabır #haber #son dakika #gündem —————————————————– – —————————– Merak edilen birçok konuda uzman görüşlerini sizlerle buluşturduğumuz İHA Aktüel Kanalımız 👇 📌 İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi 🌐 Bizi Sosyal Medyada Takip Edin! 📍 📍 📍 📍 📍Bize Ulaşmak İçin 👇 🌐 .

SEE ALSO  Abbas'ın Melekleri 👼 Komedi Filmi | varım bira kalori hakkında en iyi bilgilere genel bakış

Bazı resimler mavi agave bitkisi hakkındaki bilgilerle ilgilidir

50 Yıl Sonra 4,5 Metreye Ulaşan 'Sabır Çiçeği' Koruma Altına Alındı
50 Yıl Sonra 4,5 Metreye Ulaşan 'Sabır Çiçeği' Koruma Altına Alındı

Okuduğunuz 50 Yıl Sonra 4,5 Metreye Ulaşan 'Sabır Çiçeği' Koruma Altına Alındı hakkında bilgi izlemenin yanı sıra, Ardından, hometown-inn.com ‘nin hemen her gün yayınladığı diğer konuları arayabilirsiniz.

SEE ALSO  Mr. 🅱️ indirimli Fıçı Bira-Fıstık | Onur KARAKUŞ'a teşekkür. | Yakın zamanda güncellenen tekirdağ altın serisi alkol oranı ile ilgili dokümanların özeti

Burayı tıklayın

mavi agave bitkisi ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#Yıl #Sonra #Metreye #Ulaşan #39Sabır #Çiçeği39 #Koruma #Altına #Alındı.

SEE ALSO  Evde bira yapımı detaylı anlatım. 5 TL maliyet 40 günde tamam. | En eksiksiz 1 şişe bira kaç kalori hakkında genel bilgi

Haber,İhlas Haber Ajansı,iha,Ihlas News Agency,son dakika,iha youtube,haberler,gündem,haber izle,son dakika haber,sabır çiçeği,sabır çiçeği nerede yetişir.

50 Yıl Sonra 4,5 Metreye Ulaşan 'Sabır Çiçeği' Koruma Altına Alındı.

mavi agave bitkisi.

hometown-inn.com ‘ın sağladığı mavi agave bitkisi bilgisiyle, size değerli getireceğini umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. hometown-inn.com ‘nin mavi agave bitkisi içeriğini görüntülediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.