Makalenin konusu abdigör köftesi nefis yemek tarifleri tartışılacak. abdigör köftesi nefis yemek tarifleri hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Abdigor Köftesi Nasıl Yapılır? makalesinde abdigör köftesi nefis yemek tarifleri’yi Hometown Inn ile açıklığa kavuşturalım.

Abdigor Köftesi Nasıl Yapılır? içindeki abdigör köftesi nefis yemek tarifleri ile ilgili içeriğe ayrıntılı bir bakış

Aşağıdaki videoyu hemen izleyin

Bu HometownInn web sitesinde sizin için daha yararlı verilere sahip olmak için abdigör köftesi nefis yemek tarifleri dışında bilgi ekleyebilirsiniz Hometown Inn web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en ayrıntılı bilgiye hizmet etmeyi umuyoruz, Kullanıcıların internetteki bilgileri olabildiğince çabuk güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  Beef Stroganoff Tarifi | İdil Yazar | Yemek Tarifleri | emense yemeği ile ilgili tüm içerik ayrıntılı olarak

abdigör köftesi nefis yemek tarifleri ile ilgili içerik

Abdigor Köfte 4 kişilik Pişirme süresi: 10 dakika orta ateşte. Malzemeler: 500 gram dana bonfile, 1 yumurta, 1 orta boy soğan, 1 su bardağı su, 1 tatlı kaşığı tuz, 2 tatlı kaşığı kırmızı toz biber, 1 tatlı kaşığı karabiber Haşlamak için: 1 litre su. İpucu: Köftenin özelliği, kıyma yerine et çekici ile hazırlanan bonfile etinden hazırlanmış olmasıdır. Hazırladığınız kıymayı dilerseniz 1 yemek kaşığı un ilavesiyle toplayabilirsiniz. Servis önerisi: Patates püresi ile servis yapabilirsiniz. Yemeğin Yapılışı: 500 gram dana bonfileyi bir bıçağın veya et çekicinin keskin tarafıyla döverek inceltin. Daha sonra uzunlamasına ince şeritler halinde kesin. Kesilen parçaları bir araya toplayın ve tekrar daha küçük parçalara bölün. Birbirlerini dışlayan olmaları için; kıyma makinesi ile ezin. Hazırladığınız kıymayı cam bir kaba aktarın. 1 orta boy soğanı ince ince doğrayın. Soğanları kıymaya ekleyin. Hazırladığınız kıymanın içine 1 su bardağı suyu azar azar ekleyip yoğurun. Ardından 1 yumurtayı ekleyin. 1 tatlı kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı karabiber, 2 tatlı kaşığı toz kırmızı biber ekleyip köfteleri yoğurun. Köfteleri haşlamak için; 1 litre suyu ayrı bir tencerede kaynatın. Hazırladığınız harçtan yumurta büyüklüğünde parçalar alın. Nemli servis kaşığı yardımıyla kasenin ayağına köfte büyüklüğünde şekil verin. Köfteleri bir kevgir yardımıyla kaynayan suya bırakın ve orta ateşte 8-10 dakika pişirin, ardından dilerseniz pirinç pilavı ile servis edin. .

SEE ALSO  Türk İşi Makarna Sosu Tarifi - Sos Tarifleri | Yemek.com | En alakalı nane sosu ile ilgili içeriğin tümü

abdigör köftesi nefis yemek tarifleri içeriği ile ilgili resimler

Abdigor Köftesi Nasıl Yapılır?

Okuduğunuz Abdigor Köftesi Nasıl Yapılır? hakkındaki içeriği görüntülemenin yanı sıra, Ardından hometown-inn.com her gün yayınlanan daha fazla bilgiyi hemen aşağıda okuyabilirsiniz.

SEE ALSO  DUMANI ÜZERİNDE MEŞHUR STAD KÖFTESİ YEDİM - Yemek Videoları | meşhur köfteciler hakkında en doğru bilgiyi özetleyin

Daha fazlasını görün

abdigör köftesi nefis yemek tarifleri ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#Abdigor #Köftesi #Nasıl #Yapılır.

abdigor köftesi,köfte,abdigor,lezzet,pratik,nefis,abdigor köfte,abdigor köftesi nerede yenir,dana bonfile,kıyma,bonfile eti.

Abdigor Köftesi Nasıl Yapılır?.

abdigör köftesi nefis yemek tarifleri.

abdigör köftesi nefis yemek tarifleri içeriğiyle hometown-inn.com ‘ın sağladığı, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. hometown-inn.com abdigör köftesi nefis yemek tarifleri hakkında bilgi okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Ayşegül Güner diyor ki:

  Bu tarif tamamen uydurma ve bir yörenin kültürünü ayaklar altına almaktır. Ben bu yemeğin yapıldığı yerin insanıyım. Böyle bir tarifi sadece hakaret olarak algılıyorum. Yemeğin gerçek yapımıyla uzaktan yakından bir alakası yok. Bu videoyu biran önce kaldırın ve kültürümüzden özür dinleyin.

 2. isacotur diyor ki:

  Türkiye’nin En Büyük Köftesi #AbdigorKöfte Nasıl Ortaya Çıktı?

  Web: https://isacoturoglu.com.tr/yorum/abdigor-koftesi-tarihi-ve-hikayesi.html

  Abdigor #Köftesi Lezzetiyle Başkent Ankara'yı Salladı
  (#Ağrı Tanıtım Günleri 2018)

  Video: https://www.youtube.com/watch?v=Kw0EtlPyDb4

  Türkiye'nin en büyük köftesi #ABDİGOR KÖFTE #Ağrı Tanıtım Günleri 2019

  Video: https://www.youtube.com/watch?v=0krdw0nzGkw

  Türkiye'nin En Büyük Köftesi #AbdigorKöfte Nasıl Ortaya Çıktı ve İshak Paşa Sarayıyla İlgisi

  Video: https://www.youtube.com/watch?v=GNHKGe-Uwxo

 3. Ergülün Mutfağı diyor ki:

  Bir Doğubeyazıt Yerlisi OLRK Sizden Ricam Abdigör Köftemizi Yanlış Triflerle Tanıtmayın Abdigör Yeni Kesilmiş Etten Yapılır Tarifi İse ET Ve Soğan) Yumurta Kırmızı Toz Biber Karabiber Kesinlikle Girmez Et Melhem Haline Gelecek Kıvamda Kara TAŞ Ve Kara Ağaçtan Yapılan Tokmak İle Dövülür.

 4. Baki Altın diyor ki:

  23 temmuz 2015'te Van Gölü havzasına yaptığım gezide Doğubeyazıtta  abdigör  köftesini yemiştim.Bir daha böyle bir köfte yiyebileceğimi sanmıyorum.  Yapımı da bir hayli emek istiyor. Oldukça leziz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.