Bu makale ankarada kamp yapılacak yerler hakkında açıklama sağlayacaktır. ankarada kamp yapılacak yerler arıyorsanız, bu ANKARANIN EN GÜZEL KAMP YERİ : KARAGÖL JEOSİTİ – IŞIK DAĞI / ÇADIR VE KARAVAN KAMPI makalesinde HometownInn ile ankarada kamp yapılacak yerler’yi keşfedelim.

ankarada kamp yapılacak yerler ile ilgili içeriği en ayrıntılı şekilde ANKARANIN EN GÜZEL KAMP YERİ : KARAGÖL JEOSİTİ – IŞIK DAĞI / ÇADIR VE KARAVAN KAMPI özetleyin

Aşağıdaki klibi hemen izleyin

Bu HometownInn web sitesiyle, kendiniz için daha yararlı anlayışa sahip olmak için ankarada kamp yapılacak yerler dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. Hometown Inn sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Sizin için en eksiksiz değeri sağlamayı umuyoruz, İnternette olabildiğince çabuk haber yakalayabilmenize yardımcı olun.

Konuyla ilgili açıklamalar ankarada kamp yapılacak yerler

ANKARA KARAGÖL JEOSİT – IŞIK DAĞ – KAMP YERLERİ – ÇADIR VE KARAVAN KAMPI Karagöl Jeositi İlçeye 35 km uzaklıkta bulunan Karagöl’e Güvem-Belpınar yolu ile ulaşılmaktadır. Işık Dağı’nın (2034 m) 3 km güneyinde yer almaktadır. Çam tepeleriyle çevrili göl alanı oldukça geniş bir ova üzerindedir. Gölün uzunluğu 80 metre, genişliği 35 metredir. Etrafında. Karagöl özellikle yaz aylarında ideal bir kamp ve piknik yeridir. Tesis olmamasına rağmen bu sezonda yoğun bir ziyaretçi akını yaşanıyor. Balık gölde büyümez. Bol miktarda sülük var. Aniden derinleştiği için yüzmek tehlikelidir. Hemen kuzeyindeki Işık Dağı, Ankara’nın ikinci büyük zirvesi olarak önemli bir tırmanış ve seyir noktasıdır. TRT vericilerinin bulunduğu zirveye Çerkeş karayolundan ayrılarak Y. Çanlı yaylasından ulaşılır. Karagöl çevresi günübirlik ziyaretler ve çadır kampı için de oldukça uygun. Oldukça sığ olan gölün derinliği 2 m’yi geçmiyor. 1600 m rakımda bir heyelan çukurunda oluşmuştur. Kuzeyindeki birçok su kaynağından beslenmekte ve güneybatı ucundan deşarj etmektedir. Suyu tatlı ve içilebilir. Bölgenin en önemli jeolojik ve jeomorfolojik yapısı, üzerinde Karagöl’ün oluştuğu Işık Dağı’ndan kuzeyden güneye doğru hareket eden heyelandır. Heyelanın kırılma ve birikme bölgeleri belirgindir. Aglomerasyon bölgesindeki çok sayıda çukur ve höyük, mevsimsel su kaynakları ve bataklık alanlar heyelan topografyasının en tipik yapılarıdır. Çevrenin tamamen orman örtüsü ile kaplı olması bu nedenle gölün ayrı bir güzelliğini oluşturmaktadır. Suyun bulunması nedeniyle çeşitli hayvanlar burayı ziyaret etmekte ve bölgeyi daha çekici kılmaktadır. İlçemizin en çok ziyaret edilen yerleri arasında yer alan Karagöl önemli bir jeopark durağı olacak. Burada yapılacak düzenleme bölgeye gelen turist sayısını artıracağı gibi yöresel ürünlerin değerlendirilmesi ile de ekonomik katkı sağlayacaktır. Işık Dağı Karagöl Jeositi. Kızılcahamam bölgesi jeolojik oluşumlar açısından oldukça zengindir. Bölgenin en önemli jeolojik yapısı Işık Dağı eteğinde meydana gelen heyelan sonucu oluşan Karagöl Jeositidir. Göl, etrafının ağaçlarla çevrili olması ve gölgelerinin güneşi engellemesi nedeniyle koyu bir renk almıştır. Elektrik, market gibi imkanlar yok. Ormanın içine insanların yaptığı harap bir tuvalet var. 4-5 tane içme suyu çeşmesi var ama çok az akıyor. Telefonlar en az yüzde 80-90 çekiyor. Işık Dağı 40.666668 enlem ve 32.766666 boylamda yer almaktadır. Kızılcahamam ilçesine bağlıdır. Etiketler ———————— Karagöl, Ankara Karagöl, Işık dağı karagöl, karagöl jeositi, Kızılcahamam, ankara ormanları, ankara kamp yapılacak yerler, piknik yerleri ankara yerler, ankara çadır kampı, çadır, çadır kampı, karavan kampı, kamp alanları, orman, mangal, kamp, ​​çadır kampı, .

SEE ALSO  ELAZIGIMIZIN LEZZETLİ BİLİNMİŞ MEŞHUR YEMEKLERİ # | Yakın zamanda güncellenen elazigin nesi meshur ile ilgili dokümanların özeti

ankarada kamp yapılacak yerler konusuyla ilgili bazı fotoğraflar

ANKARANIN EN GÜZEL KAMP YERİ : KARAGÖL JEOSİTİ – IŞIK DAĞI / ÇADIR VE KARAVAN KAMPI

Öğrendiğiniz ANKARANIN EN GÜZEL KAMP YERİ : KARAGÖL JEOSİTİ – IŞIK DAĞI / ÇADIR VE KARAVAN KAMPI hakkındaki içeriği görüntülemenin yanı sıra, Ardından, hometown-inn.com her gün hemen aşağıda yayınladığı başka içeriği arayabilirsiniz.

SEE ALSO  Yurtdışı Tur Satınalmadan Önce | Yeni güncellenen orta asya turu ets ile ilgili içeriğe genel bakış

Daha fazlasını görün

ankarada kamp yapılacak yerler ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#ANKARANIN #GÜZEL #KAMP #YERİ #KARAGÖL #JEOSİTİ #IŞIK #DAĞI #ÇADIR #KARAVAN #KAMPI.

SEE ALSO  Bursa'nın Fethi (1326) | Osman Gazi | bursa osmanlı eserleri ile ilgili yeni güncellenen bilgilere genel bakış

Karagöl,Ankara Karagöl,Işık dağı karagöl,karagöl jeositi,kızılcahamam,ankara ormanları,ankarada kamp yapılacak yerler,ankarada piknik yapılacak yerler,ankarada çadır kampı,çadır,çadır kampı,karavan kampı,kamp yerleri,orman,mangal,camping,tent çamping.

ANKARANIN EN GÜZEL KAMP YERİ : KARAGÖL JEOSİTİ – IŞIK DAĞI / ÇADIR VE KARAVAN KAMPI.

ankarada kamp yapılacak yerler.

ankarada kamp yapılacak yerler bilgisiyle Hometown Inn güncellemelerinin sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla yeni bilgi ve bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. hometown-inn.com ankarada kamp yapılacak yerler hakkındaki makaleyi okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederim.

  1. University diyor ki:

    Evet , Ankara’da kamp yapılacak en güzel yerlerden biridir. Bende gittim, ilkbaharda ve sonbaharda biraz serin oluyor. Yolları zaten iyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.