Makalenin konusu ayasofya kilisesi etrafında dönecek. ayasofya kilisesi hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Ayasofya tartışması: Kilise, cami ve müze – 1500 yıllık tarihi ve siyasi önemi makalesinde HometownInn ayasofya kilisesi konusunu netleştirelim.

Ayasofya tartışması: Kilise, cami ve müze – 1500 yıllık tarihi ve siyasi önemi içindeki ayasofya kilisesi ile ilgili içeriğin en doğru özeti

Videoyu şimdi buradan izleyin

SEE ALSO  Bakın Singapur'da Yaşanır Mı? Ekonomi Market Fiyatları ve Maaşlar /352 | singapur da hayat pahalımı ile ilgili en eksiksiz bilgilere genel bakış

Bu Hometown Inn web sitesiyle, kendiniz için daha yararlı veriler için ayasofya kilisesi dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. Hometown Inn sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Sizin için en doğru bilgiyi sağlama arzusuyla, Kullanıcıların internette bilgileri mümkün olduğunca çabuk yakalayabilmelerine yardımcı olun.

Konuyla ilgili bazı içerikler ayasofya kilisesi

Dünyanın en sembolik yapılarından biri olan Ayasofya, statüsünde arzu edilen değişiklikle bir kez daha gündemde. 1934 yılından bu yana müze olarak hizmet veren yapının statüsünün değişmesi için Danıştay kararı kapı aralayabilir. Peki, yaklaşık 1500 yıldır ayakta duran bu tapınak nasıldı, nasıldı? 1500 yıllık tarihi boyunca el mi değiştirdi? Politikacılar neden periyodik olarak Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesini gündeme getiriyor? Türkiye’de halk camiye çevrilmesine nasıl bakıyor? Sanat tarihçisi Hayri Fehmi Yılmaz, Prof. Altınbaş Üniversitesi’nin tarihsel boyutunu anlattı. Ahmet Kasım Han siyasi boyutunu, Hürriyet Daily News Ankara Temsilcisi Serkan Demirtaş ise uluslararası boyutunu anlatıyor. Video: Aylin Yazan & Esra Yalçınalp BBC Türkçe web sitesi: Facebook: Twitter: Instagram: .

SEE ALSO  Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu Ordu'da 2.Bölüm | En detaylı ordu nun nesi meşhur hakkında tüm bilgiler

ayasofya kilisesi içeriği ile ilgili resimler

Ayasofya tartışması: Kilise, cami ve müze - 1500 yıllık tarihi ve siyasi önemi
Ayasofya tartışması: Kilise, cami ve müze – 1500 yıllık tarihi ve siyasi önemi

Okuduğunuz Ayasofya tartışması: Kilise, cami ve müze – 1500 yıllık tarihi ve siyasi önemi hakkında haberleri bulmanın yanı sıra, Ardından, her gün yayınlanan HometownInn ‘yi hemen aşağıda okuyabilirsiniz.

Daha fazlasını burada görün

SEE ALSO  Ağaç Budama - Elma ağacımızı nasıl budadık? | elma mevsimi ne zaman ile ilgili en ayrıntılı bilgiye genel bakış

ayasofya kilisesi ile ilgili bazı öneriler

#Ayasofya #tartışması #Kilise #cami #müze #yıllık #tarihi #siyasi #önemi.

ayasofya,Ayasofya müzesi,ayasofya fetih suresi,ayasofya camii,ayasofya neden açılmıyor,ayasofya belgeseli,ayasofya neden müze oldu,ayasofya açılacakmı,ayasofya açılıyor mu,Ayasofya cami olacak mı,Danıştay Ayasofya kararı,erdoğan ayasofya,önce Sultanahmet’i doldurun,meral Akşener ayasofya,erdoğan Ayasofya konuşması,Istanbul’un fethi,Ayasofya hat levhası,Ayasofya mozaikleri,Ayasofya önemi,zoe ayasofya,ayasofya tabelası,yunanistan ayasofya,ayasofya kararı.

Ayasofya tartışması: Kilise, cami ve müze – 1500 yıllık tarihi ve siyasi önemi.

ayasofya kilisesi.

ayasofya kilisesi hakkındaki bilgilerle Hometown Inn güncellemeleri ile size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. hometown-inn.com ayasofya kilisesi hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Jack Parker diyor ki:

  Erdogan bunu Müslümanlık ve fatih sultan Mehmet adına yaptıysa büyük saygı duyarım ancak oy toplamak niyetiyle yaptıysa ,işte o zaman başka….

 2. Jack Parker diyor ki:

  Yunaninlilar ne hakla tepki gösterdiler açıkçası şaşırıyorum, çünkü onlar onlarca camiyi kapattılar veya talan ettiler en azından türkiye onlar gibi saygısızlık yapıp kiliseleri kapatmadı ✌

 3. Sultan Yıldırım diyor ki:

  Eskiden kiliseydi müslümanlarin lideri Fatih Sultan Mehmet Han İstanbulu feth edince cami oldu. Her kim ki hem kilise hem cami derse bizden değildir. Ey hristiyan aleminin canileri çekin ellerinizi İslam'dan ve benden. Ahirette hesaplaşma var.

 4. Ahmet'le Değişik İşler diyor ki:

  Ayasofya hiç bir zaman müze olarak paspas niyetine kullanılmamalıydı. Müzeye dönüştürürken içindeki tüm seccadeler, mimberler ve hilaller çıkarıldı. Ama büyük ALLAH ve MUHAMMED yazan hat tablolarını da çıkarmak isteyeceklerinde kapıdan çıkaramadılar. O fethin simgesi ve Fatih Sultan Mehmet'in emaneti. Bunlar bizim değerlerimizi yok etmeye çalışıyorsa avuçlarını yalarlar

 5. Ferhat Yiğit diyor ki:

  BBC o girişte ki görüntüler ve Erdoğan ın kendi içinde çelişmesini koyduğun için teşekkür ediyorum… Görüp anlarlar umarım adam kendiyle çelişiyor.

 6. Emin diyor ki:

  Siyasal islam hareketi tam bir faciaya dönüştü ve adamlar gelecekte değişeceğine kesin gözüyle bakılan olası hükümete enkaz bırakma yarışına girdiler.

 7. Athanasios Grivopoulos diyor ki:

  agia sofia is greek and orthodox but you seljuck mongols wake up!!! you make an islamistic country again,all your political party are extremistic or nationalist by using the islam…is a same for the muslim people this kind of acts…even kemal respect this…this monument is older then islam with 100 years do you realise this?..WAKE UP from the religion fanatism…there is no god to fight and kill his one creation of people(humanity) like any parrent with his bad kid also love him so wake up they just control you and keeping you analphabet and poor more then 1000 of years cant you see tha you are on the worst situation of this global?

 8. huseyin surer diyor ki:

  Öncelikle Hz Muhammed s.a.v gibi insanları tevhide davet ETMELIYIZ.ayasofya enson iş olmalı.insalar cehennemde yanmasın.Hz Adem a.s şeytana itaat etti cennetten kovuldu.dunyadada şeytan ve zürriyetine itaat edip cehennemde yanmamalıyız.ben herkesi hakimiyet ALLAH ındir hakkıdır görevine davet ediyorum.bizi yaratan rızıklandıran ALLAH a dönelim.şu dünyada esir çok müslüman var ALLAH yardım etsin.kiyamet yaklaştı arkadaşlar durum vahim

 9. Comrade Camarada diyor ki:

  Eee gidi……Bu kilise kendi kendine konuşuyor. Ne yaparlarsa yapsınlar, bu kilise bazı insanlara her zaman gerçek kimliğini hatırlatacaktır. Her yerde çarmıhı görüyoruz, İsa ve Meriam.

 10. Filiz Tamer diyor ki:

  " Gördünüz Mü Bakın Ayasofya'ya Gelmediler,Bunlar Milliyetçi, Vatansever, Müslüman Değil, Emperyalistlerin, Hıristiyanların Uşağı " Söylemi Ile Kaybetmekte Olduğu Tabanı Konsolide Etme Planı !!!

 11. Adem Karaben diyor ki:

  Ayosofya açıldı herşey süper. Ekonomi batık tecavüz edilmeyen kadın çocuk hatta hayvan kalmadı.ülke batara gidiyor. Ama bu beyni sorgulamayı bilmeyen toplum boş işler peşindeler. Bokunuzda boğulun dediler ama siz boğulun bizde boğuluyoruz sizinle.allah belamızı vermiş daha. Ne olsun. İyi uykular sürü ruhlular

 12. Metehan Akıncı diyor ki:

  İslamcıların Ayasofya falan umrunda değil onların intikam almak istediği kişi ATATÜRK hazretleridir. Onun yaptığı, onun değiştirdiği her şeyi yok etmek için yavaş yavaş ilerleyecekler sırada ne var başkentin değişmesi mi ? Laikliğin imha edilmesi mi ? Türk isminin yok edilmesi mi ? Bu ülkede bütün görüşler safsatadır insanlar ikiye ayrılır; ATATÜRK'ü sevenler ve ATATÜRK düşmanları..

  Yoksa Ayasofya bizim devletimizin bir malıdır ister Müze olur ister Cami olur cidden önemi yok. Önemli olan o yapının ilelebet TÜRK ırkına ve devletine ait olmasıdır..

 13. Nevzat Onur diyor ki:

  Tamam da şimdi o mozaikler, çizimler ne olacak peki? Camiilerde suret bulunması dinen yasak. Üzerine fayans mı örecekler? Yoksa çimentoyla mı kaplayacaklar? Ayrıca endülüslerin katedrale çevirilen gırnata camii bu olay için saçma bir argüman. İçinde bulunduğunuz dönemle o dönemleri kıyaslamak salakça.

 14. Deep One diyor ki:

  İstanbul seni istemiyor türkiye seni istemiyor şu göz boyamaların erken seçimin yaklaştığının habercisidir ekonomik sorunla geldin ekonomik çöküşle gidiyorsun 2002 de geldiğin türkiye ve halkını 10 kat fakirleştirdin defol git

 15. Apollon Magg diyor ki:

  Using your logic, (might is right), you shouldn't complain if robbers come into your house and do what was done to the citizens of Constantinople by the invading army of Sultan Mehmet. It would be: internal affairs of the robbers alone….end of story

 16. Vural diyor ki:

  Oy için yapıldığı kesin fakat bu yapı Fatih sultanın hakkıdır burasìnı kılıç hakkıyla aldı müze olması ceddimize saygısızlık oldu ayrıca müze olmasından Allah a ibadet edilen bir yer olması din adamlarınì neden rahatsız ediyor?? Sonuçta Allah bir ve türkiye halkı çoğunlukla müslüman ne olacaktı?

 17. Egeizmir diyor ki:

  Atatürk gibi dunya lideri dunya siyasetini hic bilmiyor dusunmuyor muzeye ceviriyor siyasetten cok iyi anlayan reisimiz duzeltti cok sukur bakalim ileride bunun siyasi dönüşünu gorecegiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.