alarahan çayı bu makalenin içeriğinde açıkça belirtilecektir. alarahan çayı hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Bu gün ALARAHAN KALESİNİ VE ÇAYINI gezdik.. Sizlerde izlemek isterseniz videoya tıkalayın… makalesinde alarahan çayı konusunu netleştirelim.

alarahan çayı ile ilgili bilgileri en doğru şekilde Bu gün ALARAHAN KALESİNİ VE ÇAYINI gezdik.. Sizlerde izlemek isterseniz videoya tıkalayın… sentezleyin

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu HometownInn web sitesiyle, sizin için daha yararlı anlayışa sahip olmak için alarahan çayı dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. HometownInn web sitesinde, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Size en iyi bilgiye katkıda bulunmayı umuyoruz, Kullanıcıların internetteki bilgileri olabildiğince çabuk güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  MEŞHUR UŞAK TARHANASI YAPIMI💯🥣 | uşak meşhur hakkında yeni güncellenen içeriğin özeti

alarahan çayı ile ilgili bazı içerikler

Alara Han Han’dan bir görünüm (Ekim 2009) Alara Han, 13. yüzyıl Anadolu Selçuklu dönemine ait bir kervansaraydır. Alanya’nın 37 km. batısında, Alara Kalesi’ne 800 m. uzaklıkta, Alara Çayı’nın kıyısında bir ovadadır. Alara Inn eski Alanya Konya kervan yolu üzerindeki ilk konaklama yeri[1]2.000 m² alan üzerine tamamen kesme iri taşlardan inşa edilmiştir. 1231 yılında yapılan han, günümüzde restore edilerek restoran ve alışveriş merkezi olarak kullanılmaktadır. Kervansarayın bekçi kulübesi bugün de özelliğini koruyor. Kervansarayın ikinci kapısı yolcuların konaklayacağı yerlere açılıyor. Uzun bir koridorun iki yanında odalar bulunmaktadır. Kervansarayın içinde şadırvan, mescit ve hamam bulunmaktadır. Yapının onarımı sırasında ortaya çıkan taş ustalarının imzaları da dikkat çekicidir. Alaeddin Keykubat Alanya’daki kitabelerde kendisini “karanın ve iki denizin sultanı, Arap ve İran ülkelerinin sahibi” olarak tanımlarken, “Yunan, Şam, Ermeni ve Alarahan’daki kitabede Frenk ülkeleri” yazılıdır. Vikipedi, bedava ansiklopedi .

SEE ALSO  Türk Lirası neden değer kaybediyor? - DW Türkçe | turk parasi degeri hakkında yeni güncellenen bilgilerin özeti

alarahan çayı hakkındaki bilgilerle ilgili bazı görüntüler

Bu gün ALARAHAN KALESİNİ VE  ÇAYINI gezdik.. Sizlerde izlemek isterseniz videoya tıkalayın...
Bu gün ALARAHAN KALESİNİ VE ÇAYINI gezdik.. Sizlerde izlemek isterseniz videoya tıkalayın…

Görüntülediğiniz Bu gün ALARAHAN KALESİNİ VE ÇAYINI gezdik.. Sizlerde izlemek isterseniz videoya tıkalayın… hakkındaki haberleri bulmanın yanı sıra, Ardından, hometown-inn.com her gün hemen aşağıda yayınladığı diğer makaleleri arayabilirsiniz.

SEE ALSO  2022’de Türkiye’de Ev Satın Alan Yabancılar Nasıl Vatandaşlık Alabilir? | vatandaşlık başvurusu alan ülkeler ile ilgili en iyi içeriği özetleyin

Daha fazla haberi burada görün

alarahan çayı ile ilgili öneriler

#gün #ALARAHAN #KALESİNİ #ÇAYINI #gezdik #Sizlerde #izlemek #isterseniz #videoya #tıkalayın.

Travel,Alarahan çayı Alanya,gezilecek yerler Alanya,ALARAHAN çayı,Alanya’da gezilecek yerler,gezelim görelim,kavanozdaki dünya,Vlog.

Bu gün ALARAHAN KALESİNİ VE ÇAYINI gezdik.. Sizlerde izlemek isterseniz videoya tıkalayın….

alarahan çayı.

alarahan çayı içeriğiyle Hometown Inn ‘ın sağladığı, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Hometown Inn alarahan çayı hakkındaki makaleyi okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederim.

Bu gün ALARAHAN KALESİNİ VE ÇAYINI gezdik.. Sizlerde izlemek isterseniz videoya tıkalayın… | alarahan çayı ile ilgili yeni güncellenen bilgileri kapsayan” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.