Bu makale, içeriğinde atkaracalar nerede hakkında açıkça konuşacaktır. atkaracalar nerede hakkında bilgi sahibiyseniz, bu Çankırı Atkaracalar Ilıpınar Asker Balıklar – Dr. Murat makalesinde Hometown Inn ile atkaracalar nerede’yi keşfedelim.

Çankırı Atkaracalar Ilıpınar Asker Balıklar – Dr. Murat içinde atkaracalar nerede ile ilgili en alakalı içeriği sentezleyin

Aşağıdaki videoyu hemen izleyin

Bu hometown-inn.com web sitesinde, kendiniz için daha yararlı veriler için atkaracalar nerede dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. hometown-inn.com web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en doğru değeri sunmayı umuyoruz, Kullanıcıların internetteki bilgileri olabildiğince çabuk güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

Bazı açıklamalar konuyla ilgilidir atkaracalar nerede

Önemli bir efsaneye konu olan Asker Balıklar, Çankırı’nın küçük ilçelerinden Atkaracalar’ın Ilıpınar köyünde bulunuyor. Köyde bulunan bir havuz ve içindeki balıklar bölgede ilgi görmekte ve kutsal kabul edilmektedir. Denizden yaklaşık 1000 metre yükseklikte olan köyde bu havuzlardan iki tane var ve etrafı taş duvarlarla çevrili. Asker veya yaralı balık olarak adlandırılan balıkların bulunduğu havuzların su derinliği 70 cm civarındadır. Büyük havuz 14×12 metre, küçük havuz 14×6 metredir. Her iki havuzun toplam yüzey alanı 300 m2’dir. Havuzlar arasında alt kısımda küçük bir kanal bulunmaktadır. İki havuz arasındaki su akışı ve balıkların hareketleri bu küçük kanal tarafından sağlanmaktadır. Havuz suyunun sedef ve mantar hastalıklarına, el ve kol ağrılarına iyi geldiği yöre halkı tarafından söylenmektedir. Saça sürüldüğünde parlaklık verir. Havuzun hemen kıyısında: bir kır kahvesi görülür ve burası dinlenme yeri olarak kullanılır. Havuzlarda iki çeşit balık bulunur. Biri yeşil, diğeri siyah ve balığın nereden geldiği bilinmiyor. Ancak tahminlere göre uzun yıllardır burada oldukları tahmin ediliyor. Asker balıklarının en önemli özelliği, hem Çanakkale Savaşlarında hem de 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda bu balıkların göletteki sayısında buranın halkının ciddi oranda azalmasıdır. Çanakkale Boğazı’nın sonunda bile. Savaşta, havuzdaki balıkların bir kısmının vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar olduğu görüldü. Bir efsaneye dönüşen bu anlatılara ülkemizde başka yerlerde de rastlanmaktadır. Şanlıurfa’da Balıklı Göl’de olduğu gibi bu balıklara saygı duyulur, avlanmaz ve doğal olarak ölen balıklar toprağa gömülür. Yöre halkı bu balıkların yenmesine karşıdır, balık yenirse ciddi sıkıntılar yaşanacağına inanırlar. Buradan geçerseniz bence bu bölgeyi ve asker balıklarını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Balığın sırtındaki beyaz izleri ve lekeleri görmelisiniz. · Abone Ol: – Tüm Oynatma Listeleri: – Tr UNESCO Dünya Mirası Listesi: – Tr UNESCO Dünya Mirası Adayları Listesi: – Tr Antik Kentler Listesi: – Tr Müzeler Listesi: – Ankara Gezi Videoları Oynatma listesi: – Antalya Gezi Videoları Listesi: – Erzincan Gezi Videoları Oynatma Listesi : – İstanbul Gezi Videoları Listesi: – İzmir Gezi Videoları Listesi: – Muğla Gezi Videoları Listesi: – Tunceli Gezi Videoları Oynatma Listesi: .

SEE ALSO  Dünyanın En Değerli Parası!😲 | dünyanın en değerli parası hakkında en ayrıntılı bilgiyi sentezleyin

atkaracalar nerede içeriği ile ilgili bazı fotoğraflar

Çankırı Atkaracalar Ilıpınar Asker Balıklar - Dr. Murat
Çankırı Atkaracalar Ilıpınar Asker Balıklar – Dr. Murat

Görüntülediğiniz Çankırı Atkaracalar Ilıpınar Asker Balıklar – Dr. Murat hakkında bilgi izlemenin yanı sıra, Ardından HometownInn her gün yayınlanan diğer konuları okuyabilirsiniz.

SEE ALSO  FİYATLARA BAKIN! Türk Lirası ile Gezilebilcek Ülke Kırgızistan | parası tl den değersiz ülkeler hakkında en iyi bilgiyi özetleyin

Daha fazlasını burada görün

atkaracalar nerede ile ilgili birkaç öneri

#Çankırı #Atkaracalar #Ilıpınar #Asker #Balıklar #Murat.

SEE ALSO  Sultanbeyli’nin imajını Taksim ve Kadıköy'de sorduk | sultanbeyli nasıl gidilir ile ilgili tüm içerik yeni güncellendi

doktor murat,azman doktor,cami,göl,milli park,mosque,nasıl gidilir,how to go,çankırı,atkaracalar,çankırı atkaracalar,ılıpınar köyü,atkaracalar ılıpınar köyü,asker balıklar,asker balıklar çankırı,ılıpınar asker balıkları,ılıpınar köyü mesire yeri,asker balıklar efsanesi,asker balıkların hikayesi,asker balıklar çanakkalede,asker balıklar kıbrısta,çanakkale savaşı ve asker balıklar,kıbrıs barış harekatı,çankırı videoları,asker balıklar videosu.

Çankırı Atkaracalar Ilıpınar Asker Balıklar – Dr. Murat.

atkaracalar nerede.

atkaracalar nerede içeriğiyle hometown-inn.com ‘ın sağladığı içerikle, size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. hometown-inn.com atkaracalar nerede hakkında bilgi izlediğiniz için samimi teşekkürler.

  1. ömer ayvalı diyor ki:

    Asker balık falan yok kardeşim bugün bir kardeşim bunun uydurma olduğunu söyledi bu balıkları da yediğini söyledi mantar hastalığından dolayı balıkların öyle olduğunu birkaç gün içinde de öldüğünü söyledi yani tamamen uydurma olduğunu söyledi v.s vende ziyarete gitmiştim yaralı balık göremeyince orada bir kardeşime sordum bunları anlattı oranın canlanması için uydurulmuş v s.

  2. Kenan Altay diyor ki:

    4 senedir videosunu yapmayı bekliyorum. 10 sene önce aldığım görüntüleri kaybetmiştim. geçen sene niyetlendim olmadı. pandemi iyice zorlaştırdı işimi.. Şu sıralar tekrar gideceğim diyorum. Yalnız konunun gizemi bambaşka. Ben video yapınca sizde kanalıma gelir bakarsınız. Üzerinde tartışabiliriz. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir