Bu makale içeriğinde pirinç birası hakkında konuşacak. pirinç birası arıyorsanız, bu Evde Bal Şarabı Yapımı 2020 makalesinde pirinç birası konusuna açıklık getirelim.

pirinç birası ile ilgili içeriği en ayrıntılı şekilde Evde Bal Şarabı Yapımı 2020 sentezleyin

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu Hometown Inn web sitesiyle, sizin için daha yararlı veriler için pirinç birası dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. HometownInn web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Size en doğru bilgiye katkıda bulunmayı umuyoruz, Kullanıcıların internetteki bilgiyi olabildiğince çabuk güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  espresso con panna #shorts #coffee | espresso con panna ile ilgili en doğru bilgileri kapsayan

Paylaşım konuyla ilgilidir pirinç birası

Bal Şarabı – Mead yapmak için ikinci videomuz. Bal Şarabı için bir önceki videodan farklı olarak şampanya mayası yerine şarap mayası ve maya besini kullanıyoruz. Balı eritmek için kit bira tekniğini de kullanıyoruz, böylece sıcak suda daha kolay erir. Diğer bir gelişme de ikinci fermentöre aktarmadan önce fermentörü iyice soğutuyoruz, böylece maya dibe çöküyor. Böylece daha berrak bir Bal Şarabı elde etmiş oluyoruz. Bir önceki yapım videosundaki gibi %25 Bal ve %75 Su kullanılmıştır. Yerçekimi ölçümü videoda 1.067 gösteriyor. Malzemeleri sipariş etmek için Beyaz şarap mayası maya için Maya yemeği Müzik LEMMiNO-Cipher.

SEE ALSO  ☕️Türk kahvesi içme adabı | filtre kahve mi türk kahvesi mi daha sağlıklı ile ilgili en doğru içeriği kapsama

pirinç birası Hakkında Bilgilerle İlgili Görüntüler

Evde Bal Şarabı Yapımı 2020
Evde Bal Şarabı Yapımı 2020

Öğrendiğiniz Evde Bal Şarabı Yapımı 2020 içeriğini anlamanın yanı sıra, Ardından, HometownInn ‘nin hemen her gün yayınlanan diğer içeriği daha fazla okuyabilirsiniz.

SEE ALSO  Nefis Bademli Sütlü Kahve Tarifi! | En doğru badem sütlü kahve ile ilgili içeriğe genel bakış

Burayı tıklayın

pirinç birası ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#Evde #Bal #Şarabı #Yapımı.

bal şarabı,evde şarap yapımı,şarap yapımı,fermantasyon,içki yapımı,maya,mead,şarap,evde şarap nasıl yapılır,kolay tarifler,içki tarifi,alkol yapımı,sanitasyon,baldan şarap yapımı.

Evde Bal Şarabı Yapımı 2020.

pirinç birası.

pirinç birası hakkındaki bilgilerle hometown-inn.com ‘ın size verdiği bilgilerle, size değer getireceğini umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. hometown-inn.com pirinç birası hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Bira Burada diyor ki:

  Alt Yazı Eklendi. Mikrofonun SD Kartını kaybettiğimiz için ses kalitesi oldukça kötü oldu maalesef. Bu yüzden alt yazı ekledik. Videonun CC düğmesine basarak aktif edebilirsiniz.

 2. Fehmi Baydoğan diyor ki:

  elinize sağlık ama her tarifte herşeyin köpüklü olması çok itici geliyor.ayrıca bir litre suya katılacakları yazsanız daha yardımcı olur..malum herkes çok fazla yapamıyor.

 3. HELAL OLSUN DAYIOĞLU diyor ki:

  Ustam ilk videoda kırmızı bi renk alacak demiştiniz bunda şeffaf bi renk almış mayadanmı kaynaklı acaba bu olay

 4. Elcin Lelekisiyev diyor ki:

  Salam kolay gəlsin Azərbaycanda şerbetci otunu hardan bulurumbirdə piyvə mayasin burda apteklərdə satılanlarla aynimi mesela herba flora adı ilə ama tərkib hissəsi şerbetci otu Yutubda yazarsanız bilirsiniz bununla bağlı yardım edə bilirmisiniz bana şimdidən təşəkkürlər

 5. Umut Kar diyor ki:

  Sanitasyon için hipokloröz asit kullanıyorum ben çok iyi sonuçlar alıyorum durulama ve yıkamaya da gerek kalmıyor.

 6. Umur K. diyor ki:

  Neden bıraktınız bu kanalı 🙂 Ben sizin videoları izlerken çok eğleniyorum. Evde içki yapmayan arkadaşlarım dahil enerjinizi, anlatımınızı çok sevdiği için ilgisini çeken videoları izlediler.

  Geri dönün ama bal şarabı yapmayın. Ne zaman şarap tadımı yapıcaz deseniz bir şey oluyor resmen

 7. dkdk kffks diyor ki:

  Toplam sıvı oranı 14 litre 4.5kg bal kullandım 1.100 gravity aldım mayayı ilave edeli 1 saat oldu ama mayayı 8 gr besinini 7 gr koydum az mı koydum diye düşünüyorum 1 saattir. Sonradan ilave yapabilir miyim

 8. erhunaraz1 diyor ki:

  Hocam merhaba, çalışacak personel ihtiyacınız var mıdır? Bu işi severek yapacak! Özverili!
  Gerçekten çok isterim.

 9. Murathan Alime diyor ki:

  Ya sekiz ay oldu severek izlerken nefret etmeye başlıycaz bişey yapıyosunuz tam yapın ,buldog makinesi demişsin nerden alıcaz söylememişsin bal şarabı tadım hala yok internet sayfanız çok pahalı,sizi sevmediğim için demiyorum bunları dost acı söyler

 10. Ave, true to Caesar diyor ki:

  Plastik fermentöre çelik kaşık daldırmak çok akıllıca bir eylem değil, eminim bunda hemfikiriz. Ülkede bu hobiyle ilgilenen yüz bin insan varsa belki onun 1/10'inin sizin sahip olduğunuz bilgi ve imkanların çok az bir kısmına sahip olduğunu, bir kısmının da hiç umursamadığını veya hafife alarak plansız ve anlık davrandığını düşünürsek, burada sizin örnek olmanız ve yeri geldiğinde uyarmanız iyi ve sağduyulu olacaktır. Yaptığınız işleri beğendiğim için bunu yazıyorum. Zira daha ilerlemesini istediğimiz şeyleri gerektiğinde eleştirmemiz gerektiğini düşünen biriyim. Fermentörü çalkalamanın ne kadar zor olduğunu biliyorum ve yukarda bahsettiğim imkansızlık ve bilgisizlikten ötürü de sifon, spatula gibi pahalı ve özel ekipman kullanmadığınızı da anlıyorum elbette.

  İçkiye gelince, rengi zaten kendisini anlatıyor. Güzel bir proje olmuş, ülkemizde daha yaygın olmasını dilediğim bir şarap. Lalvin 1118 kullandınız sanırım videoda bahsetmemişsiniz, ki bence büyük eksiklik, ayrıca seçilmiyor ne olduğu. Evde fermentasyon sözkonusu olunca fazla detay diye bir şey olmadığını düşünüyorum, prodüksiyon biraz daha ilgi ve detaydan yararlanabilir. Elbette ne kadar iyi bal ve su kullanılırsa o kadar iyi sonuç elde edilir. Yabani (gezgin) arıcılıktan elde edilenler her zaman daha çok tercih edilir. Kuzey Amerika'da ve Avrupa'da da bu ballardan yana tercih kullanır insanlar (çeşidin adı 'wild flower honey'dir) ve istisnasız çiçek balı kullanılır. Çam balı, kestane ve başka aromatik ballar da elbette kullanılabilir, ancak koyu, acı ve MGO'su bilmem nesi yüksek, daha çok ilaç gibi kullanılan Manuka, Anzer ve sairesi ballar kesinlikle kullanılmamalı, ölçülü olmalı. Graviteyi 1.1'in üzerine çıkarırsanız fermentasyon zor biter, maya zorlanabilir, adım adım beslemek (step feeding) gerekebilir. 1.140 ve üzeri için özel ve dirençli mayalar (Mangrove Jack's Craft M05, Lalvin K1 V1116, QA23, 71B, Red Star premiere rouge vb.) bulmanız gerekebilir. Yarım kalan fermentasyonu devam ettirmek için 1118 ideal, üstelik ülkemizde erişimi hem ucuz hem kolay. Daha fazla alkollü istiyorsanız 1 bardak fazla için 🙂

  Son olarak bu her ne kadar çoğunlukla koca karı-alternatif bilim safsatası olsa da, balın iyileştirici güçleri olduğuna eskiden olduğu üzere hala inanılıyor. Öyle bir hassasiyetiniz varsa ve çok iyi kalite balınız varsa, balı kaynatmak veya kaynar suyla temas ettirmek, balın çiğ ve 'sağlığa yararlılığını' azaltacaktır. Tercih kaynatmamak yönünde olmalı mead yaparken, zira tadına tesir edecektir. Bochet, yani yanmış bal şarabı, kasıtlı olarak fermente edilmeyen şeker oluşturma işlemi içerir. Bu yanan şekerler maya tarafından sindirilemez ve sonucu çiçeğe baskın gelen (anlatılana göre) yanık, karamelize, derin ve odunumsu bir tat ve koku profili olur. Hiç yapmadım ve içmedim boşe, ama yapımına bakar ve tadarsanız belki siz sevebilirsiniz. Yapımı mead'e göre daha zordur çünkü fermente edilen şekeri ayarlamanız gerekir. Bochet kendiliğinden tatlandırılmıştır, şeker koymadıkça gazlanma riski de yoktur (elbette mayaya, fermentasyon bitimi, gerilemesine vb. faktörlere bağlı değişir).

  Herkese bol şans ve sağlam ciğer diliyorum.

 11. Umut Kar diyor ki:

  Mayayı çalıştırıp ekliyordunuz eski videolarda. Yoksa maya veriminin yarı yarıya düşeceğini söylemiştiniz.

 12. Aziz Fida diyor ki:

  Abi merhabalar çalışmalarınızı severek takip ediyorum. Bal şarabını ham baldan yapsam bir sorunla karşılaşır mıyım sizce? (Ham baldan kastım paztolize olmayan bal)

 13. Rodin Efe diyor ki:

  Hocam ben bunu şişeleme yapmayip fiçinin içinde bekletsem yıllanmış oluyor mu yoksa şişeledikten sonra şişelerin icinde mi bekletmeliyim?Çunku hedefim musluktan 10 lt kadar sişeledikten sonra geri kalan 10 lt yi kovanin içinde bırakıp yillandirmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.