Bu makale, içeriğindeki ayasofya 1453 hakkında açıklığa sahiptir. ayasofya 1453’yi arıyorsanız, bu Fatih Sultan Mehmet'in doğduğu şehirden, Ayasofya açılışına 1453 kilo helva makalesinde hometown-inn.com’da ayasofya 1453’yi tartışalım.

Fatih Sultan Mehmet'in doğduğu şehirden, Ayasofya açılışına 1453 kilo helva en iyi ayasofya 1453 ile ilgili genel bilgiler

Videoyu buradan görüntüleyin

Bu Hometown Inn web sitesiyle, kendiniz için daha değerli verilere sahip olmak için ayasofya 1453 dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. HometownInn web sitesinde, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Size en iyi bilgiyi getirmeyi umuyoruz, Kullanıcıların İnternet’e olabildiğince çabuk bilgi ekleyebilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  Markette Panik - 306.Bölüm (Güldür Güldür Show) | almanyaya en ucuz para gönderme hakkında en iyi bilgiyi kapsama

Bazı açıklamalar konuyla ilgilidir ayasofya 1453

Edirneli esnaf Bahri Dinar ve Arif Meriç, 86 yıl sonra yeniden ibadete açılacak olan Ayasofya Camii’nde cuma günü kılınacak ilk namazın ardından Diyanet İşleri Başkanlığı’na Edirne’nin tarihi lezzeti misk helvası dağıtması çağrısında bulundu. istanbulda. Arif Meriç, “Biz Edirneli esnaflar olarak Fatih Sultan Mehmet Han’ın Edirne’de yediği şifalı helva olan 1453 kilo deva-i misk helvasını Ayasofya’da dağıtmak istiyoruz. Edirneli hemşehrimiz Fatih orada.İstanbul’da 86 yıl aradan sonra 24 Temmuz’da ibadete açılacak olan Ayasofya Camii için büyük günü beklerken, dünya padişahı Fatih’in doğduğu şehir Edirneli esnaf Sultan Mehmet doğdu, hazırlıklara başladı.Şehrin önünde toplanan esnaf Arif Meriç ve Bahri Dinar, bayram namazında Ayasofya önünde şehrin tarihi lezzeti deva-i misk helvası dağıtılması çağrısında bulundu. ‘AYASOFYA’DA 1453 KG HELVA DAĞITMAK İSTİYORUZ’ Edirneli Esnaf Bahri Dinar, Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasından hem mutlu hem de üzgün olduklarını söyledi.Dinar, Cumhurbaşkanlığı’na seslendi. dağıtmak için Diyanet İşleri Başkanlığı Edirne’nin tarihi lezzeti misk helvası, Cuma günü Ayasofya’da kılınacak namazın ardından şunları söyledi: İstanbul’u fetheden ve Ayasofya Camii’ni hediye eden Edirne Fatihi Sultan Mehmet’e, Edirneli Mehmet’e şehirden yola çıktı. bize o ilk gün, ilk heyecanda, ilk namazda, cuma dağıtımında, Edirne’nin lezzetleri cemaatle buluşturuldu. “Deva-i misk helvasını dağıtmak istiyoruz. Bu vesileyle burada toplandık, paketleyeceğiz. Rakam 1453 kilo. Yani Fatih’in İstanbul’u fethi. Paketlemeye başladık. Fiziki olursa çok mutlu oluruz. Orada şartlar sağlanıyor ve bizi davet ediyorlar.” dedi. Cuma günü dünya tarihinin büyük bir açılışa şahitlik edeceğini belirten Arif Meriç, “Dünya tarihinde yine müthiş bir gerçek yaşanıyor. Dünya tarihi yine büyük bir açılışa sahne olacak.” Türkiye’nin Edirne’de yediği şifalı helva olan deva-i misk helvasını Ayasofya’da dağıtmak. Edirneli hemşehrimiz Fatih’in bu galibiyetini biz de tatlandırmak istiyoruz” dedi.

SEE ALSO  DEVA İLE EK GIDA MACERAMIZ | aidin salih bebek beslenmesi ile ilgili en eksiksiz bilgiyi sentezleyin

ayasofya 1453 ‘in içeriği ile ilgili fotoğraflar

Fatih Sultan Mehmet'in doğduğu şehirden, Ayasofya açılışına 1453 kilo helva
Fatih Sultan Mehmet'in doğduğu şehirden, Ayasofya açılışına 1453 kilo helva

Görüntülediğiniz Fatih Sultan Mehmet'in doğduğu şehirden, Ayasofya açılışına 1453 kilo helva hakkındaki içeriği anlamanın yanı sıra, Ardından, Hometown Inn Güncelleme Güncellemesi’nin hemen aşağıda daha fazla içeriği okuyabilirsiniz.

SEE ALSO  Erol Evgin & Emel Sayın - İşte Öyle Bir Şey (Official Audio) | yıldan yıla dolar ile ilgili en ayrıntılı bilgiyi özetleyin

Daha fazlasını burada görün

ayasofya 1453 ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Fatih #Sultan #Mehmet39in #doğduğu #şehirden #Ayasofya #açılışına #kilo #helva.

dha,demirören haber ajansı,dha canlı,son dakika,güncel haber,haber,haberler,günün özeti,haber burada,haber ajansı,canlı haber,haber bültenleri.

Fatih Sultan Mehmet'in doğduğu şehirden, Ayasofya açılışına 1453 kilo helva.

ayasofya 1453.

ayasofya 1453 bilgisiyle Hometown Inn ‘ın size verdiği bilgiyle, size değerli getirmeyi umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacaktır.. hometown-inn.com ‘nin ayasofya 1453 içeriğini görüntülediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

  1. Mert Güneş diyor ki:

    Edirneyi karıştırmayın yobaz işlerinize..Edirneli rsnaf bizi temsil etmiyor bu helva yapanlar Turkce olimpiyatlari sponsoruydu bir zamanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.