Bu makale kavacıkta gezilecek yerler netleştirecek. kavacıkta gezilecek yerler’yi arıyorsanız, bu GEZİLECEK YERLER MİSİ KÖYÜ BURSA GEZİ ALANLARI makalesinde kavacıkta gezilecek yerler ile [HometownInn]’yi tartışalım.

Yeni güncellenen GEZİLECEK YERLER MİSİ KÖYÜ BURSA GEZİ ALANLARI içindeki kavacıkta gezilecek yerler ile ilgili içeriğe genel bakış

Videoyu buradan görüntüleyin

Bu HometownInn web sitesinde, kendiniz için daha değerli verilere sahip olmak için kavacıkta gezilecek yerler dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. HometownInn sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Size en doğru bilgiyi getirme arzusuyla, Kullanıcıların internette haberleri en doğru şekilde yakalayabilmelerine yardımcı olun.

Konuyla ilgili bazı içerikler kavacıkta gezilecek yerler

KEYFİNCE’DEN HERKESE MERHABA, BU VİDEODA SİZLERE MİSİ KÖYÜ BURSA GEZİLEN YERLER GEZİLECEK YERLER BAŞLIKLI VİDEO SUNMUŞUM. HERKES İÇİN PAYLAŞALIM. UMARIM BEĞENİRSİN..! KEYİFLİ İZLEYİN..! BU TÜRDEN DAHA FAZLA VİDEO GELMESİNİ İSTER MİSİNİZ? O ZAMAN ABONE OLUP BİLDİRİMLERİ AÇMALISINIZ!!! ÜCRETSİZ ABONELİK İÇİN; Misi Köyü – Bursa Misi Köyü 2000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Şimdilerde Gümüştepe Mahallesi adıyla Nilüfer Mahallesi’ne bağlanan Misi Köyü’nün çok eski bir yerleşim yeri olduğu biliniyor. Misi Köyü’nün ilk adının Mysia olduğu sanılmaktadır. MS 183 yılında Alex adında bir keşişin seksen beş kişilik maiyetiyle İnkaya ve Misi köylerine Hıristiyanların öncüsü olarak yerleştiğine ve “konsül”ün İncil’le tanışıp tartıştığına dair tarihi kayıtlar var. Bugün kalıntıların bulunduğu manastırın yakınında İncil’in bir nüshasının gömülü olduğuna inanılıyor. Bu kalıntılar nedeniyle bölge Hristiyanlar için de önemlidir. Bursa merkeze 12 km uzaklıkta bulunan ve ziyaretçilerini tüm doğallığıyla karşılayan Misi Köyü asma yaprağı, misket üzümü, pekmezi ve şarabıyla oldukça ünlü. Şarap yapımının Misi’de uzun bir geçmişi vardır. “Misi Şarapları” sadece bu bölgede yetişen ve kendine has aroması olan muskat üzümlerinden yapılır. Bu üzümlerden yapılan pekmezin oldukça sağlıklı olduğu da söylenmektedir. Yakın zamana kadar Gümüştepe İlçesi’nin şarap dışında geçim kaynağı ipekböcekçiliğiydi. Bursa’ya önemli bir ekonomik gelir sağlayan ipekböcekçiliği, yerleşim alanlarının buna göre şekillenmesini sağlamıştır. Buna göre Misi evlerinin geniş revakları ipekböceği yetiştiriciliğine göre yapılmıştır. Osmanlı mimarisini yansıtan Misi, 1989 yılında sit alanı ilan edilerek koruma altına alındı. Günümüzde yapılan restorasyonlarla yapılar doğallığını korumaktadır. Ayrıca restore edilen yapıların çeşitli sosyal tesislere dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Köydeki Kavacık Sultan Yatır Müslümanlar için önemlidir. Misi Köyü’nde oturan Kavacık Sultan’ın türbesinin köyde dağ başında bir kayanın içinde olduğu rivayet edilir. Bugün bölgedeki çeşmeden akan suyun Kavacık Sultan’ın gözyaşı olduğuna inanılır ve ziyaretçilerin dileklerinin gerçekleştiği söylenir. Sınırsız yeşilliği ile ziyaretçilerinin ruhunu dinlendiren Misi Köyü, piknikçilerin uğrak yeri haline geldi. Ayrıca mahallede meyve ağaçları, kavak ağaçları, çınar ağaçları ve içinden geçen Nilüfer Çayı bulunmaktadır. Referanslar: Bursa İl Kültür ve Turizm Bakanlığı. .

SEE ALSO  DOLAR'IN TÜRK LİRASI KARŞISINDA YILLARA GÖRE YÜKSELME HIZI | Yeni güncellenen doların yıllara göre yükselişi ile ilgili dokümanların özeti

kavacıkta gezilecek yerler içeriği ile ilgili bazı görüntüler

GEZİLECEK YERLER MİSİ KÖYÜ BURSA GEZİ ALANLARI
GEZİLECEK YERLER MİSİ KÖYÜ BURSA GEZİ ALANLARI

Görüntülediğiniz GEZİLECEK YERLER MİSİ KÖYÜ BURSA GEZİ ALANLARI hakkında haber okumanın yanı sıra, Sonra Hometown Inn her gün hemen aşağıda yayınladığı diğer bilgileri keşfedebilirsiniz.

SEE ALSO  Küçükçekmece de gezilecek tarihi yerler , Roma döneminden kalma tarihi sarnıç | küçükçekmece gezilecek yerler ile ilgili tüm en ayrıntılı içerik

Daha fazlasını görün

kavacıkta gezilecek yerler ile ilgili anahtar kelimeler

#GEZİLECEK #YERLER #MİSİ #KÖYÜ #BURSA #GEZİ #ALANLARI.

SEE ALSO  HOLLANDA'nın GERÇEK YÜZÜ!! - (Hollanda Sorunları) | hollanda neyi meşhur ile ilgili en ayrıntılı bilgiyi özetleyin

gezilecek yerler,restorasyon,MİSİ DERESİ,BURSA’DA gezilecek yerler,BURSANIN en güzel yeri,BURSA’NIN en güzel yerleri,Gezilecek en güzel yerler,Ziyaret edilecek yerler,misi köyü korku filmi,misi köyü bursa,misi köyü go kart,misi köyü – dağyenice göleti,misi köyü nerede,misi köyünde ne yapılır,misi köyü piknik alanı,misi köyü kahvaltı,misi köyü survivor,görülmesi gereken yerler,gezmek için fikirler,keyfince takıl.

GEZİLECEK YERLER MİSİ KÖYÜ BURSA GEZİ ALANLARI.

kavacıkta gezilecek yerler.

kavacıkta gezilecek yerler bilgisiyle HometownInn güncellemelerinin sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla yeni bilgi ve bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. hometown-inn.com kavacıkta gezilecek yerler hakkındaki içeriği okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.