biralar ve alkol oranları bu makalede açıklığa kavuşturulacaktır. biralar ve alkol oranları ile ilgileniyorsanız, bu Hidrometre İle Bira Alkolü Ölçümü ve 5 Çeşit Bira Açımı makalesinde biralar ve alkol oranları’yi Hometown Inn ile netleştirelim.

Hidrometre İle Bira Alkolü Ölçümü ve 5 Çeşit Bira Açımı içinde biralar ve alkol oranları ile ilgili en doğru bilgileri kapsayan

Aşağıdaki videoyu hemen izleyin

Bu Hometown Inn web sitesinde, sizin için daha yararlı veriler için biralar ve alkol oranları dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. HometownInn web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Size en doğru değeri getirmeyi umuyoruz, İnternette olabildiğince çabuk haber yakalayabilmenize yardımcı olun.

SEE ALSO  ORGANİK RAKI EVDE OLUR MU? OLURR! | rakı neyden yapılır hakkında en eksiksiz bilgiler

Konuyla ilgili bazı bilgiler biralar ve alkol oranları

Bazı görüntüler biralar ve alkol oranları hakkındaki bilgilerle ilgilidir

Hidrometre İle Bira Alkolü Ölçümü ve 5 Çeşit Bira Açımı

Okuduğunuz Hidrometre İle Bira Alkolü Ölçümü ve 5 Çeşit Bira Açımı hakkındaki haberleri izlemenin yanı sıra, Ardından HometownInn ‘nin hemen her gün yayınladığı birçok makaleyi keşfedebilirsiniz.

Yeni bilgi için burayı tıklayın

biralar ve alkol oranları ile ilgili öneriler

#Hidrometre #İle #Bira #Alkolü #Ölçümü #Çeşit #Bira #Açımı.

SEE ALSO  Patates Püreli Patlıcan Kebabı - Fırında Patlıcan Yemeği Tarifi | patlıcan kulesi nefis yemek tarifleri ile ilgili en doğru bilgiye genel bakış
[vid_tags].

Hidrometre İle Bira Alkolü Ölçümü ve 5 Çeşit Bira Açımı.

biralar ve alkol oranları.

biralar ve alkol oranları hakkındaki bilgilerle Hometown Inn ‘ın size verdiği bilgilerle, size değerli olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Hometown Inn ‘ın biralar ve alkol oranları içeriğini izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. Armağan Kıltaç diyor ki:

  Hocam son yaptığım iki kitte aşırı bir gazlanma oldu şişelerde. Açıyorum kapağı ve açıldıktan sonra yavaş yavaş köpükler şişenin üstüne epey bir yükseliyor.Hatta bardağa dökmek çok zor oluyor. Bu neden kaynaklanıyor olabilir?

 2. olcay toprak diyor ki:

  Merhaba mehmet bey. Ben dün başlangıc seti sipariş ettim. hidrometre almadım henüz. bu konu da kafama takılanlar var.
  kitimizi kurup maya atmadan numune alıp ilk ölcüm değerimizi not ediyoruz, ikinci aldığımız numune yaklaşık 18-20 gün arası alıp aradaki fark ile hesaplama yapıyoruz sanırım.. buna gore şişelenebilir,yada daha beklemeliyiz gibi yol gosterıyor bize. bu konu da biraz daha bilgi verme sansınız olur mu_?

 3. Mustafa Ulusoy diyor ki:

  mehmet kardeşim bira kurulumu yaparken unutarak mayayı döktükten sonra kovayı çalkalama işlemini yaptım ama fermantasyon başladı yinede bir sorun olurmu?

  ve şişelemeye geçtiğimizde standar efes yada tuborg yarım litrelik şişeler için 750 gramlık 360 adet yazan şeker paketlerindeki kesme şekerlerden her şişenin içine 2 adet kesme şeker atsam uygun olurmu?

  ayrıca bahsettiğiniz pet su şişelerine şişeleme yaparken şişeyi ağzına kadar doldurduğumuzda çubuğu şişenin içinden çıkarttığımızda oluşan boluk yeterli olurmu? teşekkür ederim

 4. ahmet karabulut diyor ki:

  merhaba hocam bi soru olucak butik biradan aldığımız pilsener kitine ale bira mayası ile yapabilirmiyiz biraz alkolünü yükseltmek için ve nasıl kullanacağımı söyleyebilirmisiniz

 5. Cem Bozan diyor ki:

  Ben de ilk defa bir kit kurdum ama ben de 5 gün oldu gaz çıkışı olmadı hava kilidini açtım içeri baktım köpük tabakası var krausen olmuş.Mayayı atarken sıcaklık 30 dereceydi kovada gaz kaçağı olabilecek heryeri kapadım gene gaz çıkışı göremedim. Yoğunluk ölçüm cihazı sipariş ettim en son çare sizce nerde hata yapmış olabilirim.temizlikte olayında hata olması imkansız bu arada

 6. Ahmet Çetin diyor ki:

  müdür video güzelde azcık ses az biirde çocuk fena üşütmüş o öksürdükce benim ciğerim acıdı allah şifa versin

 7. Koray Uslu diyor ki:

  Canım abim. ne anlatıyon, gözünü seveyim al şu çocuğu bi hastaneye yetiştir. Geçmiş olsun evladıma, acil şifalar dilerim.

 8. mehmet portakal diyor ki:

  Tatar Murat kardeşim, katsayımız 131,25 burada ilk yoğunluk ve son yoğunluk farkının çarpımı bize biramizin hacmen alkol oranını verecektir. İlk yoğunluk, kovamizi hazırladığımızda yani şeker su malt karışımını hazirladigimizda maya atmadan önceki numune alıp ölçtüğümüz değer. Son yoğunluk ise 15 günlük fermante süresinin sonunda ölçtüğümüz değer. Bunların farkının 131,25 ile çarpımı alkol oranını veriyor.

 9. mehmet portakal diyor ki:

  Emre Dinç kardeşim, yok matematik sadece alkolü ölçmek için yoksa çokta gerekli değil. Yapım tarifini uyguladinda matematik gerektirmeden ölçüm yapmadan aynı sonucu alıyorsun. O yüzden önerin kesinlikle birani kendin yap. Zaten kendin yapmaya başladıktan sonra bir daha dışarıdan bira almak istemeyeceksin.

 10. Kurtuluş "ZAFER" dedir!!! diyor ki:

  Slm abi dün ilk defa bira yaptım yalnız soğutma işlemini ayarlayamadım şerbet bir gün bekledi buzdolabına koydum 20 C ye düşmesini bekledim 20 C ye gelince kovayı çalkalayıp mayayı ekledim. Şerbet bir gün bekleyince sorun olur mu ki abi cevap yazar isen sevinirim saygılar.

 11. mehmet portakal diyor ki:

  Van Hohenheim kardeşim, Bock bira stout türünde bir bira hafif acılık var ama rahatsız etmiyor. Normal stout biralardan daha hafif. İçimi güzel ve köpüklü bir bira. Tavsiye ederim.

 12. mehmet portakal diyor ki:

  Teşekkür ederim Cemcim BURGER, evet çocuk hastaydı o dönem. Bira hazır kitten yapıldı. Cam elbette en güzeli, ben daha pratik olduğu için bu yöntemi denedim yıkama kapaklama ve saklama derdi yok. İçtikten sonra atabilirsiniz. Diğer türlü cam şişeyi surekli muhafaza ediyorsunuz.

 13. Cemcim diyor ki:

  Ağbey çocuk üşütmüş fena allah şifa versin. ben cam şişeciyim ya pet şişe yan sanayi gibi olmuş pet şişe gazlanırsa alttan da şişiyor ya düz zemine oturtmak zor olur. birde bu biralar kit mi tam tahıl mı.

 14. mehmet portakal diyor ki:

  Dikkatli izleyicilerden kaçmamış, arkadaşlar pet şişe dolumunda şeker attıktan sonra kapatırken şişeyi biraz sıkıyoruz seviyeyi yükseltip öyle kapatıyoruz. Video maker ile kes birleştir esnasında o kısım da kesilmiş. O arada bir hata olmuştu onu keseyim derken orasida gitmiş. Uyarı üzerine ben de yeni farkettim. O noktaya dikkat edelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir