Bu makalenin içeriği ısparta yazılı kanyon etrafında dönecektir. ısparta yazılı kanyon’yi arıyorsanız, bu ISPARTA Yazılı Kanyon Tabiat Parkı'na Yüzmek İçin Gidilir Mi? makalesinde ısparta yazılı kanyon’yi tartışalım.

Yeni güncellenen ISPARTA Yazılı Kanyon Tabiat Parkı'na Yüzmek İçin Gidilir Mi? içindeki ısparta yazılı kanyon ile ilgili bilgilerin özeti

Aşağıdaki videoyu izleyin

SEE ALSO  Ülkelerin Para Birimleri | dünya para birimleri isimleri ile ilgili en ayrıntılı bilgiyi sentezleyin

Bu Hometown Inn web sitesinde, kendiniz için daha yararlı veriler için ısparta yazılı kanyon dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. Hometown Inn sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Sizin için en eksiksiz bilgiye hizmet etme arzusuyla, Kullanıcıların internetteki bilgiyi olabildiğince çabuk güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

Konuyla ilgili paylaşım ısparta yazılı kanyon

Isparta’nın Sütçüler İlçesi’ne 20 km uzaklıkta bulunan Yazılı Kanyon Tabiat Parkı’nda Bizans Dönemi’ne ait ibadethaneler, sunaklar ve kitabeler bulunuyor. Bu yazıtlardan dolayı kanyona “Yazılı Kanyon” adı verilmiştir. Kanyonun derinliği 100-400 metre arasındadır. Çandır Köyü sınırları içerisinde bulunan park 1989 yılında tabiat parkı olarak tescil edilmiştir. Şu anda orman yangınları nedeniyle bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Kamp ve karavan konaklaması yasaktır. Girişte sınırlı bir alanda barbekü ücretsizdir. Girişteki gölette yüzmeye izin verilir, yukarıda yasaktır. Haram olmasına rağmen suya girene bir şey denmez. Yüzmek için en güzel yerler video içeriğinde gösterilmiş ve Milli Parklar yetkilisi tarafından anlatılmıştır. .

SEE ALSO  Şimdi Portakalın Tam Zamanı! | portakal hangi mevsimde yetişir hakkında en eksiksiz bilginin özeti

ısparta yazılı kanyon Hakkında Bilgilerle İlgili Görüntüler

ISPARTA Yazılı Kanyon Tabiat Parkı'na Yüzmek İçin Gidilir Mi?
ISPARTA Yazılı Kanyon Tabiat Parkı'na Yüzmek İçin Gidilir Mi?

Okuduğunuz ISPARTA Yazılı Kanyon Tabiat Parkı'na Yüzmek İçin Gidilir Mi? hakkında bilgi görüntülemeye ek olarak, Ardından, her gün HometownInn güncellemesini hemen aşağıda bulabilirsiniz.

SEE ALSO  Kocaeli İzmit Tarihi Yerleri & Meşhur Yemekleri | kocaeli nesi meşhur hakkında en doğru genel bilgiler

Daha fazlasını burada görün

ısparta yazılı kanyon ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#ISPARTA #Yazılı #Kanyon #Tabiat #Parkı39na #Yüzmek #İçin #Gidilir.

Isparta gezilecek yerler,Yazılı Kanyon,Yazılı Kanyon Tabiat Parkı,Antalya gezilecek yerler.

ISPARTA Yazılı Kanyon Tabiat Parkı'na Yüzmek İçin Gidilir Mi?.

ısparta yazılı kanyon.

Hometown Inn ‘ın sağladığı ısparta yazılı kanyon bilgisiyle, size değerli getireceğini umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. HometownInn ısparta yazılı kanyon hakkında bilgi okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz.

  1. Kare Şort diyor ki:

    Market veya tekelimsi şeyler var mı ve şu içiliyor mu biliyor musunuz biz kamp yapmayı düşünüyoruz orda kaçak bi şekilde sıkıntı olmaz inşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir