Bu makale içeriğinde balıkçı fikret hakkında konuşacak. balıkçı fikret hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Kıraç – Balıkçılar (Şiir) makalesinde balıkçı fikret’yi keşfedelim.

Yeni güncellenen Kıraç – Balıkçılar (Şiir) içindeki balıkçı fikret ile ilgili bilgilerin özeti

Aşağıdaki videoyu hemen izleyin

Bu hometown-inn.com web sitesiyle, kendiniz için daha değerli veri için balıkçı fikret dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. HometownInn web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Size en eksiksiz değeri getirme arzusuyla, Kullanıcıların internette bilgileri mümkün olduğunca çabuk yakalayabilmelerine yardımcı olun.

balıkçı fikret ile ilgili birkaç açıklama

Kıraç’ın sesinden Tevfik Fikret’in “Balıkçılar” şiiri şimdi Kıraç Youtube kanalında yayında! “Balıkçılar” Sözleri; -Bugün yine acıktık çocuklarım, diyordu baba, Bugün yine acıktık; Ama yarın inşallah, Sular biraz sakinleşir… Ne çare, kader! – Hayır, sular ne kadar azgın olursa olsun ben giderim diyordu oğlu, yarın anneannemle oturacaksın; Zavallı adam birkaç gündür hasta… – Sorun değil; Biraz çalışırsın oğlum, biraz çabalarsın; Babaannen senin baban, iki miskin, biz artık ölmeliyiz… Çocuk hüzünlü bir bakışla düşündü: – Ya biz, sen ölürsen ben nasıl yaşarım? Dışarıda hâlâ kükreyen bir ordu gibi, binlerce dalga kıyıya vurdu. – Yarın güneş doğmadan ağları hazırlarsın; Yedek ip ve mantar almadan gitmeyin… Yelkeni açarken bakma, oynasın; Tekne bir çocuk gibidir: Oynarken kaydetme, Dokunmanın tadını çıkar; Dikkatli olun çünkü Deniz kadın gibidir: İnanamazsınız! Deniz dışarıdaydı, sayfalar uzundu ve ortalıkta gaddar bir kadının kükremesi yankılanıyordu. – Yarın tek başına küçülecek, değil mi, balık tutuyor? -O gitmek istedi; ‘Sen evde kal! ‘ diyor… – Ya o gelmeden ölürsem? Bu son sözle kadın düşündü; Balıkçı ve oğlu solgun dudaklarının kibirliliğine yan yan bakıyor ve susuyor, birbirlerine kafalarının üzerinden geçen kazayı anlatıyorlardı. Dışarıda fırtına devam ederken, inliyor, gazap ve gazap çekiyordu. şafak vakti tek başına ilerliyor, eski bir teknenin düğümlenmiş, birbirine kenetlenmiş, çürümüş halatlarıyla uğraşıyordu; Aynı şiddetle deniz eski kayığın şişmiş siyah kaburgasını dövüyor ve eziyor… Ah açlık, ah umut! Kenarda, bir taşın üzerinde, hayali bir budala eliyle işaret ediyor, sanki enginliği işaret ediyor, diyordu ki: ‘Haydi, o dalgalardaki şansın, yürü! ‘ Yürür, zavallı kırık tekne, yürür; ‘Yürümek, bu senin kaderin! Hala kenardasın… Yürü! Yürüyor ama yaşlı, hasta bir tekne suların bu kadar öfkesine nasıl dayanabilir? Deniz ufukta, kadın evde nöbet tutuyor… ölüyor: Üç gecelik inzivaya bir yana, Tüm felaketinin darbesiyle Tehi, batan bir teknenin önünde baba Uzakları işaret ederek yumruğu ve gülerek yer; Yüzünde hüzünlü, boğuk şikayetler… Abone olmak için : Kıraç’ı Takip Edin! #Kıraç #Balıkçılar #TevfikFikret .

SEE ALSO  29 Ekim Anadolu Evi | Yeni güncellenen anadolu evi bursa hakkında genel bilgi

Görüntüler balıkçı fikret içeriği ile ilgilidir

Kıraç - Balıkçılar (Şiir)
Kıraç – Balıkçılar (Şiir)

Okuduğunuz Kıraç – Balıkçılar (Şiir) hakkında bilgi okumanın yanı sıra, Ardından hometown-inn.com Güncellemeyi hemen aşağıda olan daha fazla makale bulabilirsiniz.

SEE ALSO  Rekor Döner (Melike Döner) | bursa melike döner ile ilgili en doğru bilgiyi özetleyin

Yeni bilgi için burayı tıklayın

balıkçı fikret ile ilgili öneriler

#Kıraç #Balıkçılar #Şiir.

kıraç,rock,türk rock,türkçe rock,anadolu rock,türkü,şarkı,bir garip aşk bestesi,gidiyorum,endamın yeter,yıllar sonra,zerda,bulmazsın,balıkçılar,tevfik fikret balıkçılar,Bugün açız yine evlatlarım,diyordu peder,Bugün açız yine; lâkin yarın,ümid ederim.

SEE ALSO  BU KAHVALTI EN PAHALISI! | kahvaltı mekanları kocaeli hakkında yeni güncellenen bilgilerin özeti

Kıraç – Balıkçılar (Şiir).

balıkçı fikret.

balıkçı fikret içeriğiyle Hometown Inn güncellemelerinin sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. HometownInn ‘nin balıkçı fikret içeriğini görüntülediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

  1. şebnem koçyiğit diyor ki:

    Sesinize yüreğinize sağlık tonlamalar mükemmel lakin çok seri hızlı okunmuş biraz daha ağır okunursa süper olur ..

  2. Erkin Egemenler diyor ki:

    Sanatçı şiir de okur. Kutlarım. Çok başarılı. Aşağıda anlamamış bir arkadaş biraz daha şiir okuyuş örnekleri izlesin, daha nesnel bir anlayışa ulaşabilir belki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir