Makale posof nereye bağlı tartışacak. posof nereye bağlı arıyorsanız, bu Posof’un içi dışı kırmızı elması tescillendi yazımızda posof nereye bağlı’yi Hometown Inn ile birlikte inceleyelim.

posof nereye bağlı ile ilgili içeriği Posof’un içi dışı kırmızı elması tescillendi içinde ayrıntılı olarak ele alma

Aşağıdaki videoyu hemen izleyin

Bu Hometown Inn web sitesinde, sizin için daha yararlı veriler için posof nereye bağlı dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. hometown-inn.com web sitesinde, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Sizin için en iyi bilgiyi sunmayı umuyoruz, İnternette olabildiğince çabuk haber yakalayabilmenize yardımcı olun.

SEE ALSO  Mersinin guzel sahili | En detaylı mersinin en güzel sahili ile ilgili tüm bilgiler

posof nereye bağlı ile ilgili birkaç açıklama

Ardahan’ın Posof ilçesinde endemik bir tür olarak yetiştirilen ‘Kızıl Elma’ Türk Patent Enstitüsü tarafından coğrafi işaret olarak tescil edilmiştir. Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası, Posof ilçesine bağlı 9 köyde yetiştirilen ve içi dışı kırmızı olması nedeniyle büyük ilgi gören elmanın coğrafi işaret tescili için 2017 yılında Türk Patent Enstitüsü’ne başvurdu. İnceleme süresi tamamlandıktan sonra içi dışı kırmızı olan elma coğrafi işaret alınarak tescil edilmiştir. Kırmızı elmanın endemik bir tür olduğunu belirten Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, Kasım 2017’de Türk Patent Enstitüsü’ne başvurduklarını ifade etti. Nisan 2019 itibari ile sona ermiştir. Ardahan’ın son coğrafi işaret ürünü, ‘İçte ve dışta Kızıl Posof Elma’ adı altında coğrafi işaret almıştır. Endemik bir tür olduğunu biliyorduk ama bilmemiz yeterli değildi. Bu türün antioksidan olarak çok faydalı ve çok önemli olduğunu kanıtladığımızda tescil edilmesi gerektiğini düşündük. İlimize ekonomik olarak katkı sağlayacağına inandığımız için tescil sürecini başlattık. An itibariyle hasat başlamıştır. Posof’un 9 köyünde yetiştirilmektedir. Ardahan Üniversitesi ve Avrupa Birliği projesi kapsamında 500 dönüm alana fidan dikildi. Kırmızı elma yetiştiricisi Şemsettin Özgen ise, “İç ve dış kısmı kırmızı olan elma sadece Posof bölgesinde yetişiyor. Endemik bir türdür. Şu anda hobi olarak üretimi yapılıyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda üretimi artacak ve bölgemize ticari olarak sunulacaktır. Büyük katkı sağlayacaktır. Şu an üretimi düşük ama gelecekte üretiminin artacağına inanıyoruz.” YouTube kanallarımıza abone olun: ► DHA: ► DHA Plus: Demirören Haber Ajansı (DHA) ile ilgili en son haberleri .Social adresinden takip edebilirsiniz. Medya ► ► ► ► #haberler #gündem #son dakika .

SEE ALSO  Yalova'nın Marka Yemekleri Tanıtıldı | yalovanın meşhur şeyleri hakkında yeni güncellenen içeriğe genel bakış

posof nereye bağlı içeriği ile ilgili bazı fotoğraflar

Posof’un içi dışı kırmızı elması tescillendi
Posof’un içi dışı kırmızı elması tescillendi

Okuduğunuz Posof’un içi dışı kırmızı elması tescillendi hakkındaki içeriği anlamanın yanı sıra, Ardından HometownInn her gün yayınlanan daha fazla makale okuyabilirsiniz.

SEE ALSO  SAHRA ÇÖLÜNDE Bedeviler ile Yaşam (Aşırı Lüks???) - FAS | çöl gezisi hakkında en iyi bilgiyi sentezleyin

Burayı tıklayın

posof nereye bağlı ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#Posofun #içi #dışı #kırmızı #elması #tescillendi.

dha,demirören haber ajansı,dha canlı,son dakika,güncel haber,haber,haberler,günün özeti,haber burada,haber ajansı,canlı haber,haber bültenleri,Ardahan,posof,elma,kırmızı elma,tescil.

Posof’un içi dışı kırmızı elması tescillendi.

posof nereye bağlı.

posof nereye bağlı içeriğiyle Hometown Inn ‘ın sağladığı içerikle, size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Hometown Inn ‘ın posof nereye bağlı içeriğini izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. Yasar Kose diyor ki:

  Rabbım ınsanlık ıcın yarattığı herseyın kıymetını bılelım kesınlıkle bu meyvanın yasatılması gerekır butun ınsanlıga bereketli ve sıfalar versın rabbım

 2. ALI AKBER diyor ki:

  Azerbaycanda kaç yıllardır var kardeşim…)) Benim 23 yaşım var ta çocukluğumdan yiyorum Azerbaycanın Quba ilçesinde daha fazla var o ilçe Elma diyarıdır her tür elma bula bilirsin orda

 3. Erhan Tarhan diyor ki:

  Kendi kendilerine tescil almis lar dunyada heryerde var muhtemel ayni tur ya ayakta uyuyorlar yada kendilerini kandiriyorlar ici kirmizi elma avustralyada bile var ulkenin neden geri kaldigi belli kendimizi cok abartiyoruz gerceklerden uzak yasiyoruz

 4. Hilal Gezer diyor ki:

  Köyde elma ağacı elma vermiyor diye nar ağacından elma ağacına aşı yapmıştık elmanın şekli nar gibi ve içi dışı kırmızı olmuştu buda büyük ihtimalle nar ağacı ile aşılanmış elmanın görüntüsüne bakarsanız ne demek istediğimi anlicaksınız

 5. ebru uman diyor ki:

  Genetiği değiştirilmiştir kesin. Tarih boyunca böyle bir elma görülmemiştir. Tohumun genetiğini değiştirip deniyorlar sonrada çoğaltmak yaygınlaştırmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.