Bu makalenin içeriği konya salda gölü tur tartışacak. konya salda gölü tur ile ilgileniyorsanız, bu Salda Gölü Yeşilova Burdur Turkey

Salda Gölü Yeşilova Burdur Turkey

Videoyu şimdi buradan izleyin

Bu hometown-inn.com web sitesinde sizin için daha yararlı verilere sahip olmak için konya salda gölü tur dışında bilgi ekleyebilirsiniz HometownInn sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Size en doğru bilgiye katkıda bulunmayı umuyoruz, İnternette olabildiğince çabuk haber yakalayabilmenize yardımcı olun.

SEE ALSO  Dünyanın en değerli 20 parası | dünyanın en değerli parası ile ilgili en iyi bilgiyi sentezleyin

Bazı açıklamalar konuyla ilgilidir konya salda gölü tur

#saldagölü #lavantabahçeleri #burdur Burdur İli Yeşilova İlçesi’nde kapalı bir havza içinde yer alan, 184 metre derinliğe sahip Salda Gölü, 44 km2 alana sahip, çıkışı olmayan, oldukça alkali bir göldür. Denizden 1193 metre yükseklikte Toros Dağları arasında yer alan Salda Gölü, magnezyum açısından oldukça zengin bir yapıya sahip olup, gölün plajı sudaki magnezyumdan dolayı beyaz bir renge sahiptir. Salda Gölü’nü diğer göllerden ayıran en önemli özelliği; Stromatolit oluşumlarına uygun jeobiyokimyasal ekolojik sürece sahiptir. Bu sürecin sonunda; Tabanda beyaz renkli hidromanyezit içeren stromatolitler oluşur. İklim, jeolojik yapılar ve bakteri ve Siyanobakterilerin etkileşimi sonucu oluşan bu çökellerin yeryüzünde ilk olarak 3.5 milyar yıl önce oluşmaya başladığı çeşitli kaynaklarda belirtilmektedir. Bir anlamda en eski fosiller olarak kabul edilirler. Günümüzde bu fosillerin güncel örnekleri olan modern stromatolit oluşumları Salda Gölü’nde görülmektedir. INSTAGRAM: .

SEE ALSO  Ataberk Doğan | En Değersiz Para Birimleri İzliyor | en değersiz para birimi ile ilgili en doğru içeriği özetleyin

konya salda gölü tur hakkında bilgi ile ilgili fotoğraflar

Salda Gölü Yeşilova Burdur Turkey | Lavanta Bahçeleri  озеро Салда недалеко от Анталии
Salda Gölü Yeşilova Burdur Turkey | Lavanta Bahçeleri озеро Салда недалеко от Анталии

Lavanta Bahçeleri озеро Салда недалеко от Анталии hakkında bilgi görüntülemeye ek olarak, Ardından, her gün hometown-inn.com güncellemesini hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Daha fazla haberi burada görün

konya salda gölü tur ile ilgili bazı öneriler

#Salda #Gölü #Yeşilova #Burdur #Turkey #Lavanta #Bahçeleri #озеро #Салда #недалеко #от #Анталии.

SEE ALSO  Paranın Fotokopisini Çekerseniz Ne Olur ? İlginç Deneme | dinar nerenin parası hakkındaki bilgilerin ayrıntılı olarak özeti

Burdur,Lavanta Bahçeleri,Mars,Masrs yüzeyi ve salda gölü,Salda Gölü,Salda Gölü Yeşilova Burdur Turkey | Lavanta Bahçeleri,Turkey,Yeişlova,Yeşilova,озеро Салда недалеко от Анталии,озеро Салда,Турецкие Мальдивы,турецкий аквамарин,поездка на озеро Салда,путешествие,Ешилова,Бурдур,кристально прозрачная вода,красота природы,прозрачность и удивительный цвет воды,Горное озеро Салда,тектоническое кратерное озеро,чистое озеро Турции.

Salda Gölü Yeşilova Burdur Turkey | Lavanta Bahçeleri озеро Салда недалеко от Анталии.

konya salda gölü tur.

konya salda gölü tur bilgisiyle HometownInn güncellemelerinin sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla yeni bilgi ve bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. HometownInn konya salda gölü tur hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.