Yakın zamana kadar kahve, tek başına veya belirli kek ve tatlı çeşitleriyle içilebilen tamamen zevkli bir içecekti. Ancak yeni nesil kahve akımının yükselişi ile kahve artık mutfak dünyasında da adından söz ettiriyor. Bugün, yeni bir çağın kahve dükkanları, kahve ile iyi giden daha geniş bir muhasebe çeşitliliği sunmaya başladı. En son 2021 yazında Zeytinburnu’ndaki Fişekhane şubesinde kapılarını açan Spada Coffee, aslında burada kendi mutfağını oluşturarak hem yemeğe hem de kahveye prim veriyor.

İLK TESVİKİYE ŞUBESİYLE SES YARATIYOR

Spada Coffee’nin kavurucusu ve kurucusu Cumhur Klç, sektöre girmeden önce farklı bir sektörde çalıştı. Ancak yeni nesil kahveciliğin ülkemize ilk geldiği yıllarda kahve sektörüne ilgi duymaya başladı. Dönemin ilk yeni nesil kahvehanelerini ziyaret etti ve o zamanlar sektörde ilk kez rafine damak tadına sahip bir “müşteri” olarak ün kazandı. başlamak. Bu başarısız girişimlerin ardından sektöre girme kararı aldı. Önde gelen kahvehanelerle olan sağlam bağlantıları sayesinde, “bar akışını anlamak” için bu işletmelerde ücretsiz olarak bir süre çalıştı. MSA bünyesinde kurulan ilk barista okulundan mezun olduktan sonra önemli kahve kavurucularıyla etkileşime girdi 2016 yılında Teşvikiye’de ilk Spada Coffee lokasyonunu kurarak büyük ses getirdi. Ardından 2017 yılında Bakrköy’de kavurma işletmesini kurdu.

SEE ALSO  😮¿Los BAÑOS PUBLICOS en ALEMANIA son del PATRIARCADO?/ #shorts | biralar hakkında en doğru bilgilere genel bakış

Spada Coffee, gerek Teşvikiye şubesindeki gerekse kavurma dükkanındaki saygın kahve toptancılarından aldığı kaliteli kahveleri kaliteli kavurma makinelerinde kavurup, kaliteli aletler ve iyi bir barista ekibiyle servis ederek, Türkiye’de bir marka haline gelmiştir. kaliteden ödün vermeden kahve sektörünün yeni nesli.

SEE ALSO  Istanbul 🔥Duty Free🔥 Alcohol Price 2022 | Turkey - قیمت مشروب در استانبول | belvedere vodka fiyat hakkında en eksiksiz bilgiye genel bakış

ZEYTİNBURNU’NUN FEKHANE’DEKİ YENİ YAŞAM ALANI’NDA SPA’DA FARKLI BİR KAHVE

Zeytinburnu’nda bulunan ve 19. yüzyıla tarihlenen eski havai fişek fabrikasının bulunduğu yer, şimdi İstanbul’un en önemli semtlerinden biri. İstanbul ve Türkiye’nin önde gelen yeme-içme mekanları, alışveriş, kültür ve sanat da dahil olmak üzere çok çeşitli sosyal cazibe merkezlerine sahip bir semt olan Fişekhane’de toplanıyor. Spada Kahve, Fişekhane’deki Teşvikye’deki yeni nesil kahveciyi yeni bir fikirle değiştirdi.

DOYURUCU BİR MENÜ

Spada Coffee Fişekhane, kahvenin yanı sıra yemek yemeyi de sevenlere hitap ediyor; kuruluş her ikisini de içeren keyifli bir menü sunuyor.

Spada Coffee Fişekhane’nin menüsünde son zamanların modası olan kruvasanlara da yer veriliyor. Ayrıca menüde hem sabahları hem de diğer öğünlerde yenebilecek çeşitli ürünler yer alıyor.

SEE ALSO  Evde Bira Yapımı Adım 1 - Bira Mayalanma Süreci | evde bira üretimi ile ilgili yeni güncellenen bilgilerin özeti

Menünün yumurta bölümünde, omlet ve çırpılmış yumurta gibi klasiklerin yanı sıra haşlanmış yumurta, yoğurt sosu, kruton ve kırmızı soğan turşusu ile yapılan “Sıcak Poached Pie” ve “Romesco Menemen” gibi çeşitli yumurta yemekleri yer alıyor. közlenmiş kırmızı biber, köy biberi ve sarımsaklı sos ile yapılır.

KAHVE-GIDA EŞLEME SEKTÖRÜNDE BİR YILDIZ

Spada Coffee Fişekhane, lezzetli mutfağı ve mükemmel kahveyi sunarak ve bir araya getirerek diğer yeni nesil kahve dükkanlarından ayrılıyor. Örneğin, yeşil elma notalarına sahip Peru La Esprenza kahvesi ile avokado tostu; Brezilya Lot 68 fasulyesinden yapılan süt bazlı düz beyaz Fransız tostu; daha çok bedensel notalara sahip olan Guatemala’lı diğer ekşi mayalı tost çeşitleri; ve Etiyopya Keramo kahvesi ile geleneksel havuçlu kek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.