Makalenin içeriği bursa da meşhur iskenderci tartışacak. bursa da meşhur iskenderci arıyorsanız, bu Ünlü kebapçı: İskender Kebap, Bursa'nın ürünüdür makalesinde HometownInn ile bursa da meşhur iskenderci hakkında bilgi edinelim.

bursa da meşhur iskenderci hakkında genel bilgiler en ayrıntılı Ünlü kebapçı: İskender Kebap, Bursa'nın ürünüdür

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu HometownInn web sitesiyle, sizin için daha değerli verilere sahip olmak için bursa da meşhur iskenderci dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. hometown-inn.com web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Sizin için en eksiksiz bilgiye katkıda bulunma arzusu ile, İnternetteki haberi en doğru şekilde kavrayabilmenize yardımcı olun.

SEE ALSO  Siverek Tava ✅ Siverek Tava Nasıl Yapılır❓ Siverek Tava Tarifi☑️ | Yeni güncellenen siverek tava nasıl yapılır ile ilgili içeriği kapsar

Bazı açıklamalar konuyla ilgilidir bursa da meşhur iskenderci

Araştırmacı Nejat Yentürk’ün İskender kebabının İzmir’e ait olabileceği iddiası, Bursa’daki ünlü kebapçıdan yanıt aldı. Ünlü Bursa Uludağ Kebapçısı’nın sahibi Cem Çalışır, “İskender, Bursa’mızın ürünüdür” dedi. Koleksiyoner ve araştırmacı Nejat Yentürk’ün ‘Ayaküstü İzmir / Sokak ve Fırın Lezzetleri’ adlı kitabında İskender kebabının İzmir’e ait olduğu iddia ediliyor. Bunun üzerine 1964 yılından bu yana eski Santralgaraj ve yeni Kent Meydanı’nda dükkanı bulunan Bursa’nın ünlü kebapçılarından Cem Çalışır, Yentürk’ün iddiasına yanıt verdi. İskender kebabının ilk olarak 1800’lü yıllarda Kayhan Çarşısı’nda yapıldığını belirten Çalışır, “İskender Bey’in yaptığı ve adını taşıyan bir yemektir. Bursa’nın bir yemeğidir. Bizim tarihimiz ve her şey bellidir. Bursa kebabı “Başka kendine has yemekleri var ama İskender bizim Bursa’mıza ait. Araştırılsın, kebabın kime ait olduğu ortaya çıkacak” dedi. Demirören Haber Ajansı’nın haber görüntülerini takip etmek için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz. Demirören Haber Ajansı (DHA) Resmi Web Sitesi ► Sosyal Medyamız Adresler ► ► ► ► ► ► ► #haberler #gündem #son dakika .

SEE ALSO  Kekikli Kremalım Tavuk Tarifi | Chef Oktay Usta | Yeni güncellenen oktay usta makarna hakkındaki bilgileri kapsar

Görüntüler bursa da meşhur iskenderci içeriği ile ilgilidir

Ünlü kebapçı: İskender Kebap, Bursa'nın ürünüdür
Ünlü kebapçı: İskender Kebap, Bursa'nın ürünüdür

Görüntülediğiniz Ünlü kebapçı: İskender Kebap, Bursa'nın ürünüdür hakkındaki haberleri bulmanın yanı sıra, O zaman HometownInn her gün hemen aşağıda yayınladığı diğer içeriği keşfedebilirsiniz.

SEE ALSO  Kahvaltı Mekanları- Koşuyolu Onnumarakahvaltı | urfada kahvaltı yerleri hakkında en eksiksiz bilgilerin özeti

Burayı tıklayın

bursa da meşhur iskenderci ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#Ünlü #kebapçı #İskender #Kebap #Bursa39nın #ürünüdür.

dha,haber,Ünlü kebapçı: İskender Kebap,Bursa’nın ürünüdür,İskender Kebap,bursa,izmir,kebap.

Ünlü kebapçı: İskender Kebap, Bursa'nın ürünüdür.

bursa da meşhur iskenderci.

bursa da meşhur iskenderci hakkındaki bilgilerle Hometown Inn güncellemeleri, size daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. hometown-inn.com bursa da meşhur iskenderci hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

  1. kumpix diyor ki:

    Video burada kısaltılarak verilmiş. Nejat Yentürk döner kebabın Bursa'dan yıllar önce İzmir'de yapılıp satıldığını söylüyor. Döner kebap ismi verilmeden önce de İzmir Kebabı diye bilinirmiş. İskender kebap ise dönerin domates soslusu ve yoğurtlusu. Kimse İskender İzmir'in demiyor zaten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.