Bu makalenin içeriği istanbul yerebatan sarnıcı tartışacak. istanbul yerebatan sarnıcı arıyorsanız, bu Yerebatan Sarnıcı ve Medusa Başları. makalesinde istanbul yerebatan sarnıcı hakkında bilgi edinelim.

Yerebatan Sarnıcı ve Medusa Başları. içinde istanbul yerebatan sarnıcı ile ilgili en doğru bilgileri sentezleyin

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

SEE ALSO  Mersin’de ne yenir ? Silifke -Tarsus-Yapraklı koy Vlog.. | mersin plaj yerleri hakkında en doğru bilgilere genel bakış

Bu HometownInn web sitesiyle, sizin için daha değerli bir anlayışa sahip olmak için istanbul yerebatan sarnıcı dışında bilgi ekleyebilirsiniz. Hometown Inn web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Size en ayrıntılı değere katkıda bulunma arzusu ile, İnternette olabildiğince çabuk haber yakalayabilmenize yardımcı olun.

Konuyla ilgili bilgiler istanbul yerebatan sarnıcı

Asıl adı bazilika sarnıcı olan sarnıç, halk arasında bazilika sarnıcı olarak da bilinmektedir. İstanbul’un Sultanahmet semtinde Ayasofya’nın karşısından başlayıp Cağaloğlu’na kadar uzanan Yerebatan Caddesi’nin altındadır. Bizans su yapılarının en görkemlilerinden biri olan Yerebatan Sarnıcı, kapalı bir sarnıçtır. Yapı 532 yılında Bizans İmparatoru Justinianus tarafından yaptırılmıştır. 138*69 m ölçülerindeki yapı, güneydoğu-kuzeybatı doğrultusunda uzanmaktadır. Sarnıcın duruşu bir yönde 12, diğer yönde 28 sıra Korint başlıklı 336 taş sütuna dayanmaktadır. Yapının içinde iki medusa başı bulunmaktadır. Yunan mitolojisinde Medusa başlarının kendisine bakanları taşa çevirdiğine inanılır.

SEE ALSO  Sinop Türkeli Rehberi (Nasıl Gidilir? Nerde Kalınır? Ne Yenir?) | En doğru sinop a nasıl gidilir ile ilgili bilgilere genel bakış

istanbul yerebatan sarnıcı içeriği ile ilgili resimler

Yerebatan Sarnıcı ve Medusa Başları.
Yerebatan Sarnıcı ve Medusa Başları.

Görüntülediğiniz Yerebatan Sarnıcı ve Medusa Başları. hakkındaki içeriği görüntülemenin yanı sıra, Ardından, hometown-inn.com ‘nin hemen her gün yayınladığı diğer birçok içeriğe bakabilirsiniz.

SEE ALSO  Uşak'ın Neyi Meşhur ? Yörex 2021 | uşak nesi meşhur ile ilgili en eksiksiz bilgiyi sentezleyin

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

istanbul yerebatan sarnıcı ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#Yerebatan #Sarnıcı #Medusa #Başları.

[vid_tags].

Yerebatan Sarnıcı ve Medusa Başları..

istanbul yerebatan sarnıcı.

istanbul yerebatan sarnıcı içeriğiyle HometownInn güncellemelerinin size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. Hometown Inn ‘ın istanbul yerebatan sarnıcı içeriğini izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.