Bu makalenin konusu efes bira alkol oranı etrafında dönecek. efes bira alkol oranı ile ilgileniyorsanız, hadi hometown-inn.com bu ALKOL ORANI EN YÜKSEK İÇKİ makalesinde efes bira alkol oranı’yi açıklığa kavuşturalım.

ALKOL ORANI EN YÜKSEK İÇKİ içinde en doğru efes bira alkol oranı ilgili içeriği sentezleyin

Videoyu şimdi buradan izleyin

Bu HometownInn web sitesiyle, sizin için daha yararlı veriler için efes bira alkol oranı dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. Hometown Inn sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Size en iyi değeri getirme arzusuyla, İnternetteki haberi en doğru şekilde kavrayabilmenize yardımcı olun.

SEE ALSO  TEKİLA SEVERMİSİN | tekila çeşitleri ile ilgili en eksiksiz bilgileri özetleyin

Konuyla ilgili bazı açıklamalar efes bira alkol oranı

Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de satışı yasaklanan Absent, %75 alkol oranıyla dünyanın en yüksek alkol oranına sahip. Bu içeceğe peri, yeşil peri de denir. Absent (veya orijinal adıyla Absinthe), 1900’lerin başında Fransa, İsviçre, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer birçok ülkede yasaklandı. Yetkililer bu yüksek alkollü içeceği çocukları suçlulara dönüştürmek, ahlaksızlığı teşvik etmek ve cinayetlere ilham vermekle suçladı! Buna neden olanın Absent’in halüsinojenler içermesi ve böylece insanlara gerçek olmayan şeyleri (örneğin “periler”) göstermesi olduğu iddia edildi. Bu durum Absent’in popüler kültürde köklü bir yer edinmesine neden olmuştur. Örneğin Türkiye’de Behzat Ç. Bu içecek dizideki bir sahnede de yer aldı: Absent’in suçlandığı halüsinasyon hikayeleri (örneğin, absinthe içenlerin sokaklarda deli gibi koşturduğu iddiası), Oscar Wilde ve hayali laleleri, bunun olduğu iddiası. Van Gogh’u çıldırtan içkiydi, aile katliamları ve insanların neden olduğu ani ölümler, Absent’in çok yüksek alkol içeriği nedeniyle %45 ile %74 arasında değişiyor. Bu oranlar 90 ila 148 dereceye karşılık gelir. Bazı Yok, yaklaşık %90 alkol içeriğiyle üretilir. Viski gibi sert bir alkollü içeceğin bile alkol içeriğinin %40 (80 derece) olduğu düşünüldüğünde, Absent tüketiminin neden dikkatli yapılması gerektiğini açıklayacaktır. Yokluk tanımı gereği halüsinojenik değildir; ancak alkol içeriği ve bitkisel aroması onu diğer alkollü içeceklerden açıkça ayırmaktadır. “Halüsinojen” unvanını vermeyen aktif kimyasal, pelin ağacında bulunan thujone adlı bir maddedir. Aslında, yüksek dozda thujone toksiktir. Bunun nedeni, thujone’un bir gama-aminobütirik asit (GABA) engelleyici olmasıdır – bu, yeterince alındığında beyindeki gama-aminobütirik asit reseptörlerini bloke ederek istemsiz kasılmalara neden olabilir. Bu madde birçok gıdada (mazı, selvi, ardıç, adaçayı, nane vb.) doğal olarak bulunsa da bu bitkilerin hiçbirinde size zarar verecek dozda değildir. .

SEE ALSO  Mojito Nasıl Yapılır? | En doğru mojito tarif ile ilgili bilgilere genel bakış

efes bira alkol oranı konusuyla ilgili bazı fotoğraflar

ALKOL ORANI EN YÜKSEK İÇKİ
ALKOL ORANI EN YÜKSEK İÇKİ

Görüntülediğiniz ALKOL ORANI EN YÜKSEK İÇKİ hakkında haberleri görüntülemenin yanı sıra, Sonra HometownInn günde günde güncellenen başka içerikleri arayabilirsiniz.

SEE ALSO  Hikayeyi Değiştiren Bilmediğiniz Poppy Playtime Detayları | vodka neyden yapılıyor hakkında en iyi içeriği sentezleyin

Yeni bilgi için burayı tıklayın

efes bira alkol oranı ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#ALKOL #ORANI #YÜKSEK #İÇKİ.

absinthe,en yüksek alkollü içki,what is absinthe,how to drink absinthe,buzzfeed absinthe.

ALKOL ORANI EN YÜKSEK İÇKİ.

efes bira alkol oranı.

efes bira alkol oranı hakkındaki bilgilerle Hometown Inn güncellemeleri, size daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. hometown-inn.com ‘nin efes bira alkol oranı içeriğini görüntülediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.