Bu makalenin içeriği etil alkol nasıl elde edilir hakkında tartışma sağlayacaktır. etil alkol nasıl elde edilir hakkında bilgi ediniyorsanız, hadi hometown-inn.com bu Alkol test cihazı ve kullanımı makalesinde etil alkol nasıl elde edilir’yi açıklığa kavuşturalım.

Alkol test cihazı ve kullanımı bölümünde etil alkol nasıl elde edilir ile ilgili en alakalı bilgileri özetleyin

Aşağıdaki videoyu izleyin

Bu Hometown Inn web sitesinde, sizin için daha değerli bir anlayış için etil alkol nasıl elde edilir dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. Hometown Inn web sitesinde her zaman sizin için her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en doğru bilgiyi sağlamayı umuyoruz, İnternetteki haberi mümkün olduğunca çabuk kavrayabilmenize yardımcı olur.

etil alkol nasıl elde edilir ile ilgili içerik

Özellikle son günlerde sahte içkiden ölenlerin sayısı arttığı için Usta TV olarak biz de bu konuya kayıtsız kalmadık ve bu videoyu hazırladık. Faydalı olacağını umuyoruz. .

SEE ALSO  1 bira'dan sarhoş olan bangladeş li kardeşim 😂😂 | bomonti filtresiz alkol oranı ile ilgili genel bilgiler en doğru

Bazı görüntüler etil alkol nasıl elde edilir konusuyla ilgilidir

Alkol test cihazı ve kullanımı
Alkol test cihazı ve kullanımı

Görüntülediğiniz Alkol test cihazı ve kullanımı hakkındaki içeriği okumanın yanı sıra, Ardından hometown-inn.com Güncellemeyi hemen aşağıda okuyabilirsiniz.

Burayı tıklayın

etil alkol nasıl elde edilir ile ilgili birkaç öneri

#Alkol #test #cihazı #kullanımı.

sahte rakı,sahte içki,etil alkol,metil alkol,etenol,metenol,etil alkol nasıl tespit edilir,metil alkol nasıl tespit edilir,etil ve metil,etil alkol ve metil alkol arasındaki fark,alkol test kiti,alkol test cihazı,refrakto metre,refraktometre,refrakto metre kullanımı,alkol test cihazı ve kullanımı,refraktometre nedir,sahte rakı nasıl anlaşılır,sahte içki nasıl anlaşılır,kaçak içki,alkol zehirlenmesi,içki zehirlenmesi.

SEE ALSO  Bu rakı adamı deli ediyor. | Yeni güncellenen rakı neden beyazlar ile ilgili genel bilgiler

Alkol test cihazı ve kullanımı.

etil alkol nasıl elde edilir.

etil alkol nasıl elde edilir içeriğiyle Hometown Inn ‘ın sağladığı içerikle, size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Hometown Inn ‘ın etil alkol nasıl elde edilir içeriğini izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. Levent Ayngz diyor ki:

  Baş kısmımı atılacak yoksa %3 lük çöp denen kısım mı? Etil alkol ayrımı %3 çöp- %17 Baş – %65 Göbek – %15 Kuyruk olarak ayrılıyor. Ayrıca Baş ve kuyruk aporaks olarak tanımlanıp tekrar damıtılabiliyor. Atılacak kısmın baş olduğundan emin misiniz? Tşk.

 2. Korhan Okkalı diyor ki:

  Mal gibi anlattın metik alkolü nasıl anlayacağız. Boşu boşuna 10 dakikamı çaldın. Biraz da Türkçe öğren.

 3. Okan Aytunç diyor ki:

  Merhaba bilgilendirmeler pek doğru değil maalesef. Evde üretilen alkol de yapmak isteseniz bile metil alkol üretemezsiniz. Metil alkolün üretimini araştırırsanız teşekküllü fabrikalarda üretildiğini ve proseslerin çok daha farklı hatta zor olduğunu görürsünüz. Ucuzluğu hammedesinden gelmektedir. Hammaddesi odundur. metil alkol yani metanol namı diğer "odun ruhu" diyede adlandırılır. Sahte içkilerdeki sorun merdiven altı yapımından ziyade vicdansız ve ahlaksız ve hatta katil diyebileceğimiz insanların bizzat varille aldıkları metil alkol yani metanolü içki yapımında kullanmalarıdır. Meyveden şekerden vs. amatörce üretilen alkoller de eser miktar üzerinde metil alkol bulunması mümkün değildir. Fakat ne olursa olsun resmi makamlarca satışı yasaklanmış bir ürünü kullanırken hele ki illegal olarak alınıp satılan bir ürünü, mutlaka kullanıcı testten geçirmelidir bunun için sizin kullanmış olduğunuz yöntemde dahil olmak üzere piyasada doğru neticeler veren birçok test bulunmaktadır ve mutlaka kullanılmalıdır. Herkese sağlıklı günler dilerim. Alkol dostunuz değildir, sağlığa zararlıdır.

 4. Mehmet altuntaş diyor ki:

  Eline emeğine nefesine sağlık çok güzel çok sade bir anlatımla bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkürler kardeşim iyi varsınız

 5. ali alkan diyor ki:

  Test sonuçlarının yorumlanması :

  16-17 briks civarında sonuç okunuyorsa gerçek rakı veya eşdeğeridir .

  Saf etil alkol (%96) : 20 briks’in üstünde, göstergenin büyük bölümü beyaz.

  Tehlikeli sonuçlar :

  Saf metil alkol (%98-100) : Tüm gösterge mavidir. En altta 0 çizgisinin de altında küçük bir beyazlık görülebilir. Mavi-beyaz ayrım çizgisi skalaya denk düşmez, briks değeri okunamaz.

  Rakıda ki %45 alkolün tamamı metil alkol ise : 5.5-6 briks civarı bir değer okunur.

  Rakıda kullanılan alkolün yarısı etil yarısı metil alkol ise : 10.5 briks

  %75 metil, %25 etil kullanılmışsa : 8.4 briks civarı

  %25 metil %75 etil kullanılmışsa : 12.7 briks civarı

  %10 metil içeriyorsa : 14.9 briks civarı

  (Alıntıdır)
  https://polyhobby.blogspot.com/2018/11/sahte-rakida-metil-alkol-varlgn.html

 6. doruk doruk diyor ki:

  abi sorunlu bununla kimse adam akilli olcemez bu cihaz sorunlu cunku 20 dereceye kimse milimi milimine ayarlayamaz on numara anlattin ama cihaz dandik

 7. Barış Yılmaz diyor ki:

  Üstad, rakı haline getirilmiş etilde de işe yarar mı ölçüm. Yani illa su vet etil vede yüzde 50 mi olması gerekiyor oran.

 8. fatih merdoğlu diyor ki:

  Merhaba Bende HT-10T tipi var. Yani yeni satın aldım. Metil alkolde tamamen mavi görünüyor.Etilde ise tamamen beyaz. Yani Bu tip cihazda benim işimi görmez mi? Etil /Metil ayırımı bakımından?

 9. Reydo Ekin diyor ki:

  S.a tümer abi hesabını insta dan bulamadim oyuzden burdan yazma gereği duydum konuyla alakası yok ama bir konuda danışmam gerek ..
  Kanalınızda havya yapımı yok sanırım ya da ben girmedim .. herneyse kendi imkânlarınla havya yaptim fakat sanırım fazla ısınıyor ve havyanin ucu kararıyor buna bi devre yapma sansimiz var mı is iyi sabitleyecek vs.. eski havyalardan kullandım icinde terkinde var fakat termik uclari bossa ben direk bağladım adaptör ile ne yapmalıyım yardım edermisin ?

 10. samet yıldız diyor ki:

  Kış geliyor hocam sizden istediğim infrared ısıtıcıların ısı ayarlarını dimmer ile kontrol edebilirmyiz ısıtıcılara ayar ekleyebilirmiyiz belirli bir sıcaklıkta sürekli yansın ac kapa olmasın

 11. EMRE diyor ki:

  Abi araç çakmaklığı ile çalışan bir zımbırtıyı evdeki prizle nasıl kullanabilirim? Eğer söylersen sana kokoreç ısmarlarım.

 12. Hasan Kalay diyor ki:

  Ustam kolay gelsin benim öğrenmek istediğim 19 v adaptör çıkışını 12 v nasıl düşürürüm teşekkürler

 13. Samet Erpğlu diyor ki:

  Ahmet Bey Hayırli Günler diafonumda kırmızı led sürekli yanıyor zile basıldığı an yeşile geçiyor ve kabloları çıkarana kadar ses kesilmiyor çözümü nedir bir tavsiyeniz var mıdır

 14. Ali Gökçen diyor ki:

  Doğal karışım haliyle, dozunda tüketilen alkol vücuda zararlı değil, yararlıdır.
  Meyve sebzelerde alkol bulunur. Sindirim sistemimizde dahi fermente ile alkol üretilir.
  Yani bira, şarap gibi meyve ve sebzelerin mayalanması ile elde edilen gıdalar, abartılı tüketilmediği sürece,
  sağlığa çok faydalıdır, besleyicidir, düzenleyicidir ve arındırıcıdır.
  Karaciğer, ortalama günde 20cc civarı bir alkolle başa çıkabilir. Fazlası yıpranma başlatır.
  Ama saf alkole su ve aroma eklenerek üretilen viski, votka, rakı gibi sıvılar vücut sağlığına ve beslenmeye uygun değildir.
  Zaten sarhoşluk dediğimiz şey, vücudun bu doz aşımı nedeniyle bio-kimyasal ve de ruhsal dengesini kaybetmesidir.
  Kendi molekülleri formaldehite(zehir) dönüşen metil alkolün çözümü etil alkoldür.
  Etil alkol , toksik sonuç üreten metil alkolün parçalanması ve sindirilmesini sağlar.
  O yüzden, metil alkol zehirlenmesi yaşayanlara hastanelerde etil alkol verilir.
  Yani baş kısmından çıkan metil alkol aslında az olduğunda sorun yoktur, etil alkol içinde sindirilir,
  ama oranı yüksekse, formaldehit(cesetleri çürümeden sakladıkları sıvı) en başta göz gibi hassas organlardan başlayıp,
  dozuna ve direncinize göre, bütün vücutta geçici-kalıcı tahribat yapar veya öldürür.
  Alkolik insanlar bunu, "atın ölümü arpadan olsun" diyerek tolere eder.
  Dozunu aşarsanız, bırakın alkolü, yaşamın temel kaynağı olan su bile insanı öldürür.

 15. Metehan Talih diyor ki:

  Merhaba bir gıda mühendisi olarak eklemek istiyorum. Refraktometrelerde atc diye bir özellik var bu atc özelliği sayesinde sabit sıcaklıkta ölçüm yapmanız gerekmiyor, atc refraktometreler ısı farkını hesaba dahil edip doğru sonucu gösteriyor

 16. RUCHAN CAKALOGLU diyor ki:

  Tüm videolarını beğendim bu hariç… Bu yöntem ile asla metil alkol testi yapılmaz buna güvenilmez.. siz bu yöntemi kullanıp ölen biri olsa kendinizi vebal altında hissetmiyecek misiniz ? .. Bir şişede 1 yemek kaşığı metil adamı öldürür. Ve siz 1 litrede 1 yemek kaşığı metili bu yöntem ile asla tespit edemezsiniz. Tekrar söylüyorum asla tespit edemezsiniz.. lütfen bu videoyu yayından kaldırınız. Ben size yakıştıramadım..

 17. Erkan fırat diyor ki:

  Vay be usta tv de ögrenecek pratikte çok bilgi var..takipteyiz ellerinize sağlık bilginize saygı duyuyorum..takipteyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.