Makalenin bilgileri bünyan gezilecek yerler hakkında konuşacak. bünyan gezilecek yerler ile ilgileniyorsanız, bu Bünyan Kayabaşı Mağaraları Kayseri'de gezilmesi gereken tarihi bir değer makalesinde hometown-inn.com ile bünyan gezilecek yerler’yi analiz edelim.

Bünyan Kayabaşı Mağaraları Kayseri'de gezilmesi gereken tarihi bir değer en iyi bünyan gezilecek yerler ile ilgili genel bilgiler

Aşağıdaki videoyu hemen izleyin

Bu hometown-inn.com web sitesiyle, kendiniz için daha değerli bir anlayışa sahip olmak için bünyan gezilecek yerler dışında bilgi ekleyebilirsiniz. Hometown Inn sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, En ayrıntılı bilgiyi size getirmeyi umuyoruz, Kullanıcıların internetteki bilgiyi en doğru şekilde güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  YOZGAT TV | Yozgat'ın nesi meşhur? | yozgatin nesi meşhur ile ilgili tüm en iyi bilgiler

bünyan gezilecek yerler ile ilgili içerik

Kayseri’de görülmesi gereken tarihi yerler açısından Bünyan beldesi mutlaka ziyaret edilmelidir. Kayseri Bünyan’ın kuruluş dönemi Hititler dönemine kadar gitmektedir. Bunun en iyi kanıtı Bünyan’daki Kayabaşı Mağaraları’nın içinde ve duvarlarında bulunan resim ve figürlerdir. Etiler olarak da bilinen Hititler, MÖ 1450 ile 1200 yılları arasında Kızılırmak bölgesinde hüküm sürmüş ve Kayseri’deki Kültepe gibi dönemin en büyük yerleşim yerlerini kurmuşlardır. Kayabaşı mağaraları o dönemde yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Kayseri’den Bünyan’a giderken yolun sağ tarafında Kayabaşı Mağaraları’nı görebilirsiniz. Bünyan, güzel doğası ve köklü tarihi ile Kayseri’nin önemli bir ilçesidir. Bünyan’da gezilecek diğer yerler ise Bünyan Ulu Camii, Pınarbaşı Mesire Alanı, Sultanhanı, Karatay Han, Palas Tuzla Gölü. Kayseri videoları arayanlar için Bünyan’ın tarihi değerini göstermeye çalıştım. Kayseri’deki drone görüntüleriyle Bünyan Kayabaşı Mağaraları videosu umarım sizler için faydalı bir belgesel gezi videosu olur. Bir başka Kayseri vlog 2022 çekiminde görüşmek dileğiyle. .

SEE ALSO  Geçmişten Günümüze Türk Lirası (TL) | TL'nin yıllara göre değeri | USD/TRY | doların yıllara göre fiyatı hakkında en ayrıntılı bilgilerin özeti

bünyan gezilecek yerler hakkında bilgi ile ilgili resimler

Bünyan Kayabaşı Mağaraları Kayseri'de gezilmesi gereken tarihi bir değer
Bünyan Kayabaşı Mağaraları Kayseri'de gezilmesi gereken tarihi bir değer

Görüntülediğiniz Bünyan Kayabaşı Mağaraları Kayseri'de gezilmesi gereken tarihi bir değer hakkında bilgi izlemenin yanı sıra, Ardından, hometown-inn.com her gün hemen aşağıda yayınladığı daha fazla bilgiyi keşfedebilirsiniz.

SEE ALSO  Günübirlik Batum Turu /Batum Parkları / Ali ve Nino Heykeli | En detaylı giresun batum turu günübirlik ile ilgili tüm bilgiler

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

bünyan gezilecek yerler ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Bünyan #Kayabaşı #Mağaraları #Kayseri39de #gezilmesi #gereken #tarihi #bir #değer.

bünyan kayabaşı mağaraları,kayseri,bünyan,kayabaşı,pınarbaşı,palas,tuzla gölü,bünyan kayseri,hititler,eti,kayabaşı bünyan,kayseri gezilecek yerler,kayseri bünyan,kayabaşı mağaraları bünyan,kayseri gezisi,gezi vizyonu,bünyan gezilecek yerler,Kayseri,Bünyan,kayseri vlog,kayseri videoları,bünyan tarihi yerleri,kayseri’de gezilecek tarihi yerler,onur horzum,gezi,vlog,mağara,drone,tarihi yerler,kayseri drone çekimi,gezgin,youtuber,kayseri vlog 2022,2022,seyahat.

Bünyan Kayabaşı Mağaraları Kayseri'de gezilmesi gereken tarihi bir değer.

bünyan gezilecek yerler.

bünyan gezilecek yerler hakkındaki bilgilerle hometown-inn.com ‘nin sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. bünyan gezilecek yerler hakkındaki makaleyi HometownInn ile izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

  1. İngiltere Bana Güzel diyor ki:

    Buranın bir kısmına kadar gitmiştim. Yeğenim Bünyan'da yaşıyordu o zamanlar.
    Kültepe Kaniş Karum Bizim köyün karşısında. Ben kısaca gezip video çekmiştim orada.
    Gesi'den Kayseri merkeze giderken de Mazakaland eğlence merkezi var. Arkasında Kayseri Bilim Müzesi ve ki orada da çekim yapmıştım. Üst kattaki Planeteryum görülmeye değer. 2002'de Madame Tussoud devamındaki Planeteryum'da bulunmuştum. Ondan daha çok beğendim.
    Tabi bu çekimlerim acemi YouTuber olduğum için ve eski telefonla yaptığım için kötü biraz ama Kayseri oynatma listemde var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir