Bu makalenin konusu çanakkaleden günübirlik turlar hakkında olacak. çanakkaleden günübirlik turlar’yi arıyorsanız, bu Çanakkale Gezisi (Aynalı Çarşı, Truva Atı, Kilitbahir Kalesi) makalesinde çanakkaleden günübirlik turlar ile [HometownInn]’yi tartışalım.

Çanakkale Gezisi (Aynalı Çarşı, Truva Atı, Kilitbahir Kalesi) içindeki çanakkaleden günübirlik turlar ile ilgili içeriğe ayrıntılı olarak genel bakış

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu hometown-inn.com web sitesiyle, kendiniz için daha değerli verilere sahip olmak için çanakkaleden günübirlik turlar dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. Hometown Inn sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en doğru değeri sunmayı umuyoruz, Kullanıcıların internette mümkün olduğunca çabuk düşünme ekleyebilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  Antalya-Konya-Kayseri Hızlı Tren Projesinin Planlama Detayları Belli Oldu | konya çıkışlı gap turları hakkında en eksiksiz bilgilere genel bakış

Konuyla ilgili bilgiler çanakkaleden günübirlik turlar

Ben Deniz Sarı; Bu videoda sizleri Çanakkale’ye götürmek istiyorum. Bu videoda Çanakkale gezisi ile Çanakkale’de gezilecek yerleri göreceksiniz. Aynalı Çarşı, Truva Atı, Kilitbahir Kalesi, Cahidi Ahmet Efendi Türbesi, Saat Kulesi, Çanakkale Halk Bahçesi bu videoda. Hayırlı olsun, Çanakkale’nin şu anki yeri 19. yüzyılda Kale-i Sultaniye olarak anılıyormuş. Çanakkale’nin Yunanca adı Δαρδανέλλια veya Dardanellia’dır ve daha sonra İngilizce’ye Çanakkale Boğazı olarak çevrilmiştir. 1920’lerden itibaren İngilizler Çanakkale Çanak veya Kale Sultani olarak adlandırmaya başladılar. Antik çağdan kalma Truva kalıntıları il sınırları içindedir. İlin eski merkezi Biga iken, Cumhuriyet döneminde Çanakkale Savaşları’nda kazanılan zaferler nedeniyle ilin adı ve merkezi Çanakkale olarak değiştirilmiştir. İlin adının kökeni, bölgedeki çok gelişmiş çömlekçilik sanatından gelmektedir. Çanak çömlek, kentin iki simgesi haline gelen Kale-i Sultaniye ile özdeşleşince kente “Çanakkale” denilmeye başlandı. 1452 yılında Fatih Sultan Mehmet, Papalık Devleti’nin Bizans’a yardımını engellemek ve Çanakkale Boğazı’nın kontrolünü sağlamlaştırmak için Boğaz’ın en dar yeri olan Kilitbahir köyünde Kilitbahir Kalesi’ni yaptırmıştır. 1915 yılında Osmanlı Devleti ile İtilaf Devletleri arasında Çanakkale Savaşları’na sahne olmuştur. Müttefik Devletlerin birleşik orduları, deniz savaşında araç ve personel kaybıyla yenildiler ve boğazları geçemediler. Daha sonra Müttefik kuvvetler karaya çıktı. Yarbay Mustafa Kemal’in kara savaşlarındaki başarıları sayesinde İtilaf kuvvetlerinin ilerlemesi durmuş, iki kuvvet birbirine üstünlük sağlayamamış ve kara harekatı başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Çanakkale’de üretilen başlıca gıda ürünleri domates, şarap, zeytin, zeytinyağı, sardalya, peynir helvası ve keşkektir. Çanakkale her yıl düzenlenen yüzme yarışmalarının da bitiş noktasıdır. Bu organizasyonun kökeni, İngiliz şair Lord Byron’ın 1810’da efsanevi yüzücü Leander’ın hikayesini taklit ederek yüzmesinden geliyor. Troy filmindeki “tahta at” hala şehrin sahilinde sergileniyor. Sponsor olmak için KATIL Butonu Link: Ücretsiz ABONELİK Linki: İLETİŞİM İnstagram ► İş Fırsatları (İş) denizsari.iletisim@gmail.com .

SEE ALSO  Review Ayasultan Hotel | En eksiksiz ayasultan hotel istanbul ile ilgili genel bilgiler

çanakkaleden günübirlik turlar içeriği ile ilgili bazı fotoğraflar

Çanakkale Gezisi (Aynalı Çarşı, Truva Atı, Kilitbahir Kalesi)
Çanakkale Gezisi (Aynalı Çarşı, Truva Atı, Kilitbahir Kalesi)

Okuduğunuz Çanakkale Gezisi (Aynalı Çarşı, Truva Atı, Kilitbahir Kalesi) hakkındaki haberleri bulmanın yanı sıra, Ardından, HometownInn ‘nin hemen her gün yayınladığı diğer konuları arayabilirsiniz.

SEE ALSO  Olive Garden Hotel in 4K, Lardos, Rhodes, Greece | En ayrıntılı hotel olive garden ile ilgili tüm bilgiler

Burayı tıklayın

çanakkaleden günübirlik turlar ile ilgili anahtar kelimeler

#Çanakkale #Gezisi #Aynalı #Çarşı #Truva #Atı #Kilitbahir #Kalesi.

seyahat,gezi,deniz sarı,çanakkale,çanakkale gezisi,çanakkale vlog,kilitbahir kalesi,peynir helvası,deniz müzesi,çanakkale boğazı,çanakkale merkez,çanakkale iskele,çanakkale türbe,çanakkale türküsü,çanakkale içinde vurdular beni,çanakkale aynalı çarşı,çanakkale tanıtım videosu,çanakkale gezilecek yerler,çanakkale seramik,çanakkale truva atı,çanakkale’de gezilecek yerler,çanakkale kordon,çanakkale sahili,çanakkale denizi,dardanellia,troya,atatürk,türkiye.

Çanakkale Gezisi (Aynalı Çarşı, Truva Atı, Kilitbahir Kalesi).

çanakkaleden günübirlik turlar.

çanakkaleden günübirlik turlar hakkındaki bilgilerle hometown-inn.com ‘ın size verdiği bilgilerle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. HometownInn çanakkaleden günübirlik turlar hakkındaki içeriği okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz.

  1. zafer kahraman diyor ki:

    çanakkaleli olarak güzel bir çekim yapmışsınız. keske abideleride anlatabilseydiniz oradan arka yoldan kabatepe tanıtım merkezi ve arıburnu yarlarınıda birbaşka videoda devam etirebilirseniz iyi olur. çok güzel bir video olmuş elinize emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.