Makalenin içeriği ayasofya müzesi tarihi tartışacak. ayasofya müzesi tarihi’yi arıyorsanız, bu DÜNDEN BUGÜNE AYASOFYA MESELESİ! makalesinde ayasofya müzesi tarihi’yi keşfedelim.

Yakın zamanda güncellenen DÜNDEN BUGÜNE AYASOFYA MESELESİ! içindeki ayasofya müzesi tarihi ile ilgili içeriğin özeti

Videoyu şimdi buradan izleyin

SEE ALSO  Bademli Koyları Drone Çekimleri - come to Dikili | ayvalık bademli hakkında en iyi bilgilere genel bakış

Bu hometown-inn.com web sitesinde, kendiniz için daha yararlı veriler için ayasofya müzesi tarihi dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. Hometown Inn sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Sizin için en doğru bilgiyi sağlamayı umuyoruz, Kullanıcıların internette haberleri en doğru şekilde yakalayabilmelerine yardımcı olun.

Konuyla ilgili bazı bilgiler ayasofya müzesi tarihi

Dünyanın en önemli yapılarından biri: Ayasofya. Yaklaşık 1000 yıllık kilise, 500 yıllık cami, 85 yıllık müze. Peki Ayasofya neden bu kadar önemli? İşte Ayasofya’nın gizemli tarihi… ➡ ➡ Kanala abone oldunuz mu? BURADA OL: BUNLAR DA KATILABİLİR ➡İzmir’de Yaşamak İçin 12 Neden: ➡Mustafa Kemal’i Anlamak: ➡Game of Thrones Türkiye: ➡İtalya’da Starbucks Neden Yok: ➡En Fantastik Listeler: ➡Sorgunomi: SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAYIZ ! ➡Facebook: ➡Instagram: ➡Instagram: ➡ Twitter: Bilgilendirici ve eğlenceli listelerin, fantastik sokak röportajlarının, dostları eğlendiren ve düşmanları çatlatan tespitlerin yer aldığı kanalımıza hoş geldiniz. Pelin Öztürk, tartışılması gereken her konuyu kendi tarzında konuşacak ve masanıza sunacaktır. .

SEE ALSO  Sayılar Nasıl Okunur ve Yazılır Milyonlar Kısa Anlatım | para birimleri sıralaması ile ilgili en eksiksiz bilgiyi özetleyin

ayasofya müzesi tarihi Hakkında Bilgilerle İlgili Görüntüler

DÜNDEN BUGÜNE AYASOFYA MESELESİ!
DÜNDEN BUGÜNE AYASOFYA MESELESİ!

Görüntülediğiniz DÜNDEN BUGÜNE AYASOFYA MESELESİ! içeriğini izlemenin yanı sıra, Ardından, her gün hemen hemen aşağıdaki HometownInn güncelleyen diğer konuları arayabilirsiniz.

SEE ALSO  Niğde BOR Pazarı / #bor #nigde #borpazarı #mustafabal | Yeni güncellenen niğde nesi meşhur ile ilgili bilgilerin özeti

Yeni bilgi için burayı tıklayın

ayasofya müzesi tarihi ile ilgili öneriler

#DÜNDEN #BUGÜNE #AYASOFYA #MESELESİ.

argonomi,ergonomi,kanal,youtube,pelin,öztürk,ayasofya,müze,tarih,belgesel.

DÜNDEN BUGÜNE AYASOFYA MESELESİ!.

ayasofya müzesi tarihi.

ayasofya müzesi tarihi hakkındaki bilgilerle hometown-inn.com ‘ın sağladığı bilgilerle, daha fazla yeni bilgi ve bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını, bunun sizin için yararlı olacağını umuyor.. Hometown Inn ayasofya müzesi tarihi hakkında bilgi izlediğiniz için samimi teşekkürler.

 1. Derin Deniz diyor ki:

  O kadar kalitel o kadar özgn içerikli ve o kadar anlatım mükemmmel ki en böyle bir kanal göredim şimdye kadar.Oğuma bile açıp izlettiriyorum.VAR OLUN BAŞARILAR

 2. melek senturk diyor ki:

  şu yabancıların gelip bizim ülkemizde resterosyan yapmaları bize ayıp olarak yeter ayasofya cami dir cami olarak kalmalıdır bu ülke türk milleti nin ve icindekilerde bu millete aittir.

 3. Funda92 diyor ki:

  Videonun sonundaki yoruma kadar gayet başarılı olmuş, fakat şunu asla unutmayın: Ayasofya Fatih’in İstanbul fetihinin sembolü aynı zamanda bize yani Türklere emanetidir! Eğer biz orada atamız Fatih gibi ibadet edemeyeceksek o yapının orada durmasının bir anlamı yok, önünde oturup ağladığım günleri asla unutmayacağım. Önünde oturup içine girdiğim camide namaz kılmanın suç olduğu zamanları… Nasıl Sultanahmet yıllardan beri hem müze hem ibadethane olarak işliyorsa Ayasofya da öyle olmalıydı ve oldu da.
  Asıl sorulması gereken soru şu: sultan Alparslan’ın, Fatih’in, Kanuni’nin, Yavuz Sultan Selim’in torunları Ayasofya’yı bunca yıl nasıl üç beş turiste 100 liraya peşkeş çekebildi?

 4. abdulof teknoloji diyor ki:

  Ben de Fatih Sultan Mehmet in cami olması kararının en doğru karar olduğuna inanıyorum. Fetih yapmış için vasiyet etmiş olay bu kadar kimsenin zoruna gitmesin.

 5. Can Türkiyem diyor ki:

  Kardeşim tc kurulurken müze olması uygun görülmüş olabilir. Zamana göre değerlendirmek gerekir. Savaştan yeni çıkmışsın, belki bu konuda gizli antlaşma vardı. Atatürk mecbur kalmış olabilir. Fakat şimdi cami olması uygundur. Neden dersen. Fatih'in kılıç hakkıdır ve oranın cami olmasını o istemiştir. Onu seviyor ve saygı duyuyorsan cami olmasını istemek zorundasın. Tarafsız bir video hazırlamaya çalışmasın ama becerememişsin kusura bakma. Videoda başka hata yok teşekkürler

 6. Esma Tanrıverdi diyor ki:

  Avrupa’da veya başka hristiyan ülkelerinde bi kilisenin yarı cami yarı kilise olması söz konusu olmadığı gibi ülkemizde bulunan Ayasofya’nın da Kilise olması söz konus dahi olmamalıdır Ayasofya’yı müzeleştirmek Ayasofya’ya yapılmış en büyük haksızlıktır hem cami hem kilise olmayacak kadar islama aittir. Devletimiz dinin gerekçelerini bilen bi lidere sahiptir. Camileri ahır yapan dinsizlere bırakmak vicdansızlıktır ahmaklıktır. Siz avupa Ülkerinde böyle bi sacmalık gördünüz mü ben ne gördüm ne de duydum! İslamın izzetini yerle bir etmekten başka bir şey değildir. Ha siz eğer başka din mensubu iseniz birsey diyemem.

 7. SESLİ-YORUM diyor ki:

  İzlediğim bütün videolarınızdaki tutumunuzu, anlatımınızı takdirle karşılamıştım, hiç kimse için tamamen mümkün olmasa da objektife yakın tutumunuz, samimiyetinizin bir göstergesiydi, tâ ki bu videonuzu izleyene kadar.. Öyle olmadığınızı göstermeniz de yine samimiyetinizin bir göstergesi olmuş oldu, bunun için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki videolarınızı izlerken renginiz bana hep aklımda dedirtecek, söylediklerinizi imtinâ ederek dinleyecek, altında yatan niyetleri de dikkate alarak izlemeye çalışacağım. Emeğinize sağlık… Ayasofya tarihinden bahsedip, Fatih'in vakfiyesini anmamanız üzüntü vermekle birlikte, hezeyanınızı gözler önüne seren en önemli ayrıntı ve bunun delilidir. Bir yanlışı, dört doğrunun yanına koyarak insanları etkileme yöntemini başarılı bir şekilde uyguluyorsunuz, kutlarım sizi.

 8. Yavuz Kara diyor ki:

  Tevbe Suresi 108.Ayet: "Orada asla namaza durma! Daha ilk günden takva temeli üzerine kurulan mescid, namaz kılman için elbette daha uygundur; burada gerçekten arınmak isteyen adamlar vardır. Allah da temizlenenleri sever."
  Ayasofya ilk gununde takva uzerine mi kuruludur ki Kuran ayeti dislanarak cami olsun denir???

 9. Kolay Bilgisayar diyor ki:

  Bir tarihi eseri yapılış amacı dışında kullanmak, bunu büyük bir başarı gibi lanse etmek ancak küçük beyinlerin işidir. Oysaki binlerce yıllık devlet geleneği olan büyük bir millet bu tür safsataları değil; her türlü ilimde ve fende ilerlemeyi başarı olarak görür. Fatih ne kadar bizim atamız ise Atatürk'te bizim Atamızdır. Fatih'in Ayasofya'nın camiye çevrildiğine dair vasiyeti olduğu her ne dar söylesene de bu güne kadar tarihçiler bunu ortaya çıkaramıştır. Eğer Osmanl'nın öyle bir niyeti ve Fatih'in vasiyeti olsaydı; karşısına zaten Sultan Ahmet Cami'ni yapmazdı. Çünkü bunun anlamı Fatih'e güç gösteri yapmak, ben senden daha güçlüyüm ben daha iyisini kendim yaptırıyorum demektir. Kaldı ki Sultan Ahmet Cami'nin yapılması ile Ayasofya Cami cemaati azalmıştır. Türk islam mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Sultan Ahmet Cami gibi bir camimiz ve nice camilerimiz olmasına rağmen eski Hırıstiyan mabetinde namaz kılmak başarı olmadığı gibi, İslam milletini yüceltecek bir şey de değildir. Bu kadar müslüman ülkesi varken; İslam alemenin yapması gereken ilk kıblemiz olaran; Mescidi Aksa'ya sahip çıkmatır. Ayasofya'ya gelince binlerce yıllık bir devlet gelenği olan milletimiz ve onun atalarının geçmişteki icraatlari incelendiğinde kanaatimce olması gereken; Haftanın 3 günü müze, 2 gün bakım ve temizlik için kapalı kalmalı, Cuma ve islam'daki özel günlerde Cami olarak kullanılması; Pazar günleri ve bazı özel günlerde burada ayin yapılması en doğru ve mantıklı kullanım şekli olacaktır.

 10. ALAHAJY diyor ki:

  Fatih sultan mehmet , erdogan vb. Dusunememis bu kiz dusunmus 😀 Ayasofya siyasi arac icin cami yapildi diyo bide. Aya sofya neden camiyken muze yapilmis neden papa gelip dua etmis daha onu kavramamis bide liderlere yanlis yapti diyo. Komik kiz.

 11. Selim Gür diyor ki:

  Siyasete girmeden anlatirsaniz daha iyi olacak Atatürk'ü övüp Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef göstermeniz çok yanlış bırakın bu kafayı artık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.