Makalenin bilgileri alkol oranı yüksek biralar etrafında dönecektir. alkol oranı yüksek biralar ile ilgileniyorsanız, bu Elma Şarabı Yapımı makalesinde alkol oranı yüksek biralar’yi Hometown Inn ile tartışalım.

Elma Şarabı Yapımı bölümünde alkol oranı yüksek biralar ile ilgili en alakalı içeriği özetleyin

Aşağıdaki videoyu hemen izleyin

Bu Hometown Inn web sitesiyle, kendiniz için daha yararlı verilere sahip olmak için alkol oranı yüksek biralar dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. hometown-inn.com web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en ayrıntılı bilgiye hizmet etmeyi umuyoruz, Kullanıcıların internette bilgileri mümkün olduğunca çabuk yakalayabilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  Mojito Nasıl Yapılır? | mojito nasıl yapılır ile ilgili en doğru içeriğe genel bakış

Konuyla ilgili içerik alkol oranı yüksek biralar

Evde kolay elma şarabı yapımı. Elma şarabı kesin bir kanıt olmasa da, biradan daha eski bir içecek olması daha olasıdır. Çünkü bir elmayı ezmek ve onu yabani maya ile mayalamak, arpayı biraya dönüştürmekten çok daha basit bir işlemdir. Tarihte ilk kez, M.Ö. 55 yılında Roma’nın İngiltere’yi işgali sırasında, insanların onu kasten fermente edip elma şarabı yaptıkları kaydedilir. Videoda belirtildiği gibi, elmanın kendisi de maya içerir, ancak küçük miktarlarda. Bu nedenle, önce biraz maya üretmek daha iyi olacaktır. Hazır şarap veya bira mayası kullanmak daha kolaydır. Sanitasyon için belirtilen oran 20L su 30ml Parfümsüz çamaşır suyudur. 30ml Sirke. Sirke ve çamaşır suyunu karıştırmayın, suya tek tek ekleyin. 5L Ballı elma şarabı 2,5 Hacim CO2 için 38 gr sofra şekeri ile havalandırın. Malzeme siparişi için www.biraburada.com .

SEE ALSO  Acılı Ekşili Çorba Tarifi / Çin Yemekleri Nasıl Yapılır | En ayrıntılı acılı ekşili çorba nefis yemek tarifleri hakkında genel bilgi

Bazı resimler alkol oranı yüksek biralar konusuyla ilgilidir

Elma Şarabı Yapımı
Elma Şarabı Yapımı

İzlediğiniz Elma Şarabı Yapımı hakkında haber okumanın yanı sıra, Ardından, hometown-inn.com ‘nin hemen her gün yayınladığı daha fazla bilgiyi arayabilirsiniz.

SEE ALSO  KEF - Sıcaklık Ayarlı Programlanabilir Filtre Kahve Makinesi | filtre kahve su sıcaklığı bilgisine en eksiksiz genel bakış

Burayı tıklayın

alkol oranı yüksek biralar ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#Elma #Şarabı #Yapımı.

şarap yapımı,evde bira yapımı,tam tahıl bira yapımı,elma suyu,ucuz içki yapımı,ev yapımı bira,malt bira yapımı,bira yapımı,fermantasyon,bira mayası,kendin yap,apple cider,şarap tarifi,evde şarap yapımı,meyve suyundan şarap yapımı,evde şarap nasıl yapılır.

Elma Şarabı Yapımı.

alkol oranı yüksek biralar.

alkol oranı yüksek biralar hakkında HometownInn sağladığı bilgilerle, size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. hometown-inn.com ‘nin alkol oranı yüksek biralar içeriğini görüntülediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Ahmet Yılmaz diyor ki:

  Merhaba hocam, bir şey sorabilir miyim? Erik şarabı kurdum 1100 derece ile 18 gün fermantasyon sürdü hava kabarcığı atmayı bıraktı ve 2 gün daha bekledim şimdi aktardım şarabı, fakat derece 1020 ölçtüm içinde şeker kalmış, ne yapmamı önerirsiniz, bilemedim ben ne yapacağımı? Böylece bıraksam şişe patlama çatlama riski olabilir değil mi?

 2. DOMK diyor ki:

  Merhaba, Bal şarabı ve Elma şarabini bir miktar mixlemek istesek ve şeker yerine bal kullansak, ölçü, fermantasyon ve bekleme süreleri konusunda bir öneriniz olabilir mi?

 3. Serkan POLAT diyor ki:

  Öncelikle çok bilgilendirici videolar yaptığınız için tebrik ederim.

  -Kaç litre elma suyuna bir bira bardağı şeker koydunuz?
  -Bira mayası ale mi yoksa lager mi? (butik biraya sordum ama bira mayasından şarap olmaz diye geçiştirdiler)
  -Şarabın %12-15 alkol oranında olduğu düşünülürse bira mayası bu yoğunlukta alkole dayanabilir mi?

  Bu sorulara cevap verirseniz sevinirim.

 4. Ersin Göbekli diyor ki:

  fermantasyon bitince 4 tane 1 litre şişeye şişeliyeceğim hepsine 38 gram mı yoksa 38 gramı 4e mi böleceğim beynim yandı

 5. Ali Yigit diyor ki:

  Hocam ben yüzde yüz elma suyundan 5 litre su şişesine 4 litre elma şarabı kurdum iki kaşık hamur mayası kattım agzina hava kilidi taktım çok uzun süre hava kabarcığı çıkmadı ben fermantasyon başlamadığı için ümidi kesip hava kilidini çıkararak normal kendi sise kapağı taktım iki hafta sonra bugün baktığımda su şişesinde inanılmaz bir basınç oluşmuş sise yumurta şeklini almış yusyuvarlak olmuş ağzındaki kapak dahil şimdi kapağı açmaya korkuyorum basınçtan patlar diye ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olabilir mısınız lütfen

 6. Faruk Menetli diyor ki:

  Elma şarabını yaptıktan sonra şişelemezsek kendi cam damacanasinda kalsa ne olur. Bunu yaparken bir değişiklik gerekli mi

 7. cüneyt aktaş diyor ki:

  Elma suyu yaptım dr oetker bir buçuk paket maya koydum 5tl fazla kaçırdım. Rengi değişti. Ne yapabilirim sizce

 8. Nazanin Azarneshin diyor ki:

  Merhaba, kolay gelsin
  Ben evde taze elma ile şarap yaptım 16 gün olmuş, Şimdi hidrometre bana 0 gösteriyor tadı de baktım şeker yok ama hava kilidi hala çalışıyor bu normalme sizce?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir