Makale lager bira nedir tartışacak. lager bira nedir hakkında bilgi ediniyorsanız, bu EVDE LAGER BİRA DEMLEME VE BİR KAÇ PRATİK BİLGİ makalesinde lager bira nedir’yi Hometown Inn ile tartışalım.

Yeni güncellenen EVDE LAGER BİRA DEMLEME VE BİR KAÇ PRATİK BİLGİ içindeki lager bira nedir ile ilgili içeriğe genel bakış

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu hometown-inn.com web sitesinde, kendiniz için daha yararlı verilere sahip olmak için lager bira nedir dışında bilgi ekleyebilirsiniz. Hometown Inn sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Size en ayrıntılı değeri getirme arzusuyla, İnternetteki haberi en doğru şekilde kavrayabilmenize yardımcı olun.

SEE ALSO  BUZAĞILARI BESLİYORUZ? , SÜT TOZU VERMEK NE KADAR KAZANÇLI? I POV | En eksiksiz süt tozu kilo yaparmı hakkında genel bilgi

Bazı açıklamalar lager bira nedir ile ilgilidir

lager bira nedir hakkındaki bilgilerle ilgili bazı fotoğraflar

EVDE LAGER BİRA DEMLEME VE BİR KAÇ PRATİK BİLGİ

Okuduğunuz EVDE LAGER BİRA DEMLEME VE BİR KAÇ PRATİK BİLGİ hakkındaki içeriği görüntülemenin yanı sıra, Ardından, Hometown Inn ‘nin hemen her gün yayınladığı diğer bilgileri keşfedebilirsiniz.

Burayı tıklayın

lager bira nedir ile ilgili birkaç öneri

#EVDE #LAGER #BİRA #DEMLEME #BİR #KAÇ #PRATİK #BİLGİ.

SEE ALSO  Yaygın anksiyete bozukluğu ve tedavisi | hafif bira çeşitleri hakkında en doğru genel bilgiler
[vid_tags].

EVDE LAGER BİRA DEMLEME VE BİR KAÇ PRATİK BİLGİ.

lager bira nedir.

lager bira nedir hakkındaki bilgilerle hometown-inn.com sizin için güncellenen bilgilerle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. HometownInn lager bira nedir hakkında bilgi izlediğiniz için samimi teşekkürler.

 1. Béla Árpád diyor ki:

  Merhaba Mehmet bey! İlk kez kurulum seti alacağım ve hem alkolü yüksek olmasından hem de acılık oranının alışılagelmişin dışında olmasından sebep siyah bira kurmayı istiyorum. Kurduğunuz ve kullandığınız için sizden fikir almak istedim. 10 üzerinden puanlama yapacak olsanız bu biraya kaç puan verirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

 2. Burak Akdeniz diyor ki:

  Merhaba,elimde 1.8 kg butik lager kit ve 1.2 kg sıvı malt var.kiti kuracağım.Bazı paylaşımlarda kit ve malt karışımına ayrıca 250 gr kadar şeker ilave ettiklerini gördüm.bunun için ne diyorsunuz?gerek var mı veya sadece 1.2kg malt özü ve kit yeterli olur mu?

 3. Ecvet Enis Pekel diyor ki:

  Aslında işin içine şeker girdikten sonra kalite düşer direk malt özütünden fermente olması lazım. Bence bu, kitlerin bir çeşit hilesi özütü az koydukları için dışarıdan şeker ilave ettiriyorlar. Ancak araya yabancı madde girmiş oluyor. Görüşüm hammaddeler .com dan falan İlave malt özütü alıp özüt miktarını çoğaltmaktır. Birde kaynar suyla kit ısıtılıyor direk maya eklenirse sıcaklık mayaları öldürebilir. Soğuması beklenip pet şişeden alınan su 30 dereceye kadar ıstılıp sisteme dahil edilebilir .Bu arada affınıza sığınarak ben damıtmacıyım yani bira hiç yapmadım ama fermantasyon mantığı değişmez.

 4. Mentalist diyor ki:

  Lager alt fermantede olan bir bira cesidir. Siz ale mayasi atmissiniz. 10 15 derecede lager mayasi atmaniz gerekirdi. Ayni hatayi bende yaptim. Sakin yapmayin lageri stok mayayla cunku gelen maya ale.

 5. Mazlum Yıldırım diyor ki:

  hocam kolay gelsin kovanın içine mayayı atarken kovanın içindeki köpüğü kenara çekmedim direk üstüne attım heralde o yüzden yaklaşık bir hafta oldu gaz çıkışı olmadı ama kovanın kapağına baskı yaptığımda gaz kabarcığı çıkışı oluyor acaba sıkıntı olur mu

 6. Mustafa DAYLAR diyor ki:

  Iyi aksamlar seyende kendi sarabimiza yapmaya basladimama bazi bilgi almak istiyorum hidrometre aldim karadut sarabi kurmustum olcume fazla bilemedim 100 mililitreye koydum 30 gosterdi nasil acaba bunu kullanmaya yeni ogrenwcegim galiba

 7. Koray Uslu diyor ki:

  Dostum mesajlara hemen cevap vermene istinaden bu işe gönül verdiğini görüyorum. Sana naçizane tavsiyem çektiğin videoları yatay formatta çek. telefonla dikey çekince bilgisayarda izlemek isteyenler için hoş olmuyor. Bir diğer yandan videolarda genellikle görmek istediğim alan göğüs hizasıdır, gereksiz yere ayakları çekmek yerine yatay çekim yaparak hem gereksiz ayak görüntüsünden kurtulmuş oluruz, hemde sağa/sola daha fazla görüntü alanı elde ettiğimiz için kamerayı sürekli sağa sola çevirmek zorunda kalmayacağız. 😉 saygılar

 8. mehmet portakal diyor ki:

  Cihan Arıkan kardeşim, maya kit ile beraber gelen maya. Sıcak havalarda demleme yapacaksan session maya kullanmanı öneririm. Diğer hallerde kit ile beraber gelen maya yeterli oluyor.

 9. Deniz Cetin diyor ki:

  Sa abi videoda şunu fark ettim, mayayı dökmeden önce , kovayı kapatıp 3-5 dak. Çalkalamak gerekiyor yeterli oksijenlenme olması için diye biliyordum, bu aşamayı pas geçtin, bir diğer sorumda, şeker kullanmadan %100 malt bira yapacaksak, şişelere gazlanma için küp şekerden koyacakmıyız? Eğer koyacaksak yine %100 malt olmamış olacak:)

 10. mehmet portakal diyor ki:

  Pet şişe kullanım amacı zaten temizlik ve kapaklama zahmetinden kurtulmak için. Yani şişede temizlik yapmaya gerek yok ( Yeni alınmış su şişeleri için geçerli) ancak; şişeleri ters çevirip damlaların kurumasını saglarsak daha iyi olacaktır. Sonuçta su damlası elbette bir zararı olmaz ama şişe kuru olursa daha iyi olur kanaatindeyim.

 11. Serkan Ozgur diyor ki:

  teşekkürler güzel paylaşım.tekrar tekrar izledim birşey kaçırmıyayım diye..Bu işlere yeni başlıyacağım için soruyorum.Küp şeker yerine kuru yada sıvı malt özü kullananlar var??veya 500g şeker 500g malt özü..hangisi daha kullanışlı veya bira için daha iyi oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.