Bu makalenin içeriği ayasofya cami hakkında konuşacak. TRT Belgesel makalesinde ayasofya cami hakkında bilgi edinelim.

TRT Belgesel içindeki ayasofya cami ile ilgili içeriğe ayrıntılı bir bakış

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu HometownInn web sitesiyle, sizin için daha yararlı anlayışa sahip olmak için ayasofya cami dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. HometownInn sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Size en doğru değeri katkıda bulunmayı umuyoruz, Kullanıcıların internette bilgileri mümkün olduğunca çabuk yakalayabilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  İZMİR URLA'DA YEMYEŞİL | Trekking Ormanı - Otobüs bile geliyor - Kamp yapılır mı? | urla kamping hakkındaki tüm bilgiler yeni güncellendi

Konuyla ilgili bilgiler ayasofya cami

Ayasofya’nın 1500 yıllık sırlarını ve yapım hikayesini öğreniyoruz. Prof. Hikmet Kırık’ın eşsiz anlatımıyla ekrana gelen “Gizemli Tarih: Ayasofya” muhteşem mabedin sır perdesini aralıyor. Yüzyıllar boyunca Mimar Sinan’ın dokunuşuyla ayakta kalmayı başaran dünyanın en gizemli tapınağının bilinmeyenlerini birlikte keşfediyoruz. Uzun yıllar müze olarak kalan ve 24 Temmuz 2020’de ibadete açılan antik tapınağın hikayesi “Gizemli Tarih: Ayasofya” ile TRT Belgesel’de! 00:00 Dünyanın En Büyük Tapınağı 0:55 Gizemli Tarih Giriş 1:25 Ayasofya’nın Yeniden Doğuşu 3:13 Ayasofya’nın İlk Gizemi: Mimari Yapısı 25:40 Mimar Sinan ve Ayasofya 26:53 Ayasofya’nın İkinci Gizemi Ayasofya: Karanlık Koridorlar 37:48 Ayasofya’nın Üçüncü Gizemi: Viking Senaryo 42:00 Ayasofya’nın Dördüncü Gizemi: Yeraltı Koridorları 46:30 Ayasofya Camii 51:37 Gizemli Tarih Kredi #Ayasofya #GizemliTarih #Belge #TRTBelgesel You bizi diğer dijital platformlardan da takip edebilirsiniz. Kanalımıza abone olun: Belgeseller TRT İzle!: Instagram: TikTok: Facebook: Twitter: Web: YaaY: Telegram: BEEP: .

SEE ALSO  ölüdeniz tekne turu. Mayıs 2022 / oludeniz boat tour. 12 May 2022. | En doğru ölüdeniz tekne turu fiyatları 2021 ile ilgili tüm içerikler

ayasofya cami ‘in içeriği ile ilgili fotoğraflar

Gizemli Tarih: Ayasofya | TRT Belgesel
Gizemli Tarih: Ayasofya | TRT Belgesel

Öğrendiğiniz Gizemli Tarih: Ayasofya , O zaman Hometown Inn her gün hemen aşağıda yayınlayan daha fazla makale okuyabilirsiniz

SEE ALSO  Almanya kararını verdi çifte vatandaşlık için her şey ortaya çıktı! Son dakika Avrupa haberleri | doğumla vatandaşlık veren avrupa ülkeleri ile ilgili en ayrıntılı bilginin özeti

Daha fazlasını burada görün

ayasofya cami ile ilgili bazı öneriler

#Gizemli #Tarih #Ayasofya #TRT #Belgesel.

Gizemli Tarih Ayasofya,Ayasofya,Ayasofya belgeseli,gizemli tarih,ayasofya’nın sıırları,ayasofya’nın tarihi,ayasofya’nın hikayesi,ayasofya’nın önemi,ayasofya camii,ayasofya müzesi,gizemli tarih belgeseli,ayasofya’nın mimari özellikleri,ayasofya tarihi,ayasofya hikayesi,ayasofya camii hikayesi,ayasofya’nın gizemi,ayasofya’nın gizemleri,Belgesel,belgesel trt,TRT Belgesel,trtbelgesel.

Gizemli Tarih: Ayasofya | TRT Belgesel.

ayasofya cami.

HometownInn ‘ın sağladığı ayasofya cami bilgisiyle, size değerli getireceğini umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. ayasofya cami hakkındaki makaleyi hometown-inn.com ile izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. ortaya karışık diyor ki:

  13 yaşındaki bir kız çoçuğu yazmış: Ben Berfincan Side Tunç 13 yaşında bir kız çoçuğuyum.Amansız bir hastalığa yakalandım.Doktorlar bir çare bulamadılar.Gözyaşlarımla Şeyhler Şeyhi HZ.Hüseyin 'in kız kardeşi HZ.Zeynep 'in türbesini ziyaret ettim ve orada uyuya kaldım. Rüyamda HZ.Zeynep ağzıma su döküyordu.Allah 'ın izniyle iyi olucaksın diye müjde verdi ve başından geçen bu olayı yazıp halka dağıtmamı istedi.Bende bu istediğini yerine getirdim.Bir tanesini fakir bir kişiye verdim inandı 13 gün sonra zengin oldu.Bir tanesini zengin birisine verdim umursamadı 13 gün sonra servetini yitirdi.Bir tanesini memur birisine verdim oda umursamadı 13 gün sonra hapse girdi.İnananlar mutlu,inanmayanlar perişan oldu."Bu yazı kimin eline geçerse 13 tane çoğaltıp 13 kişiye dağıtsın.Bu yazıyı yazıp dağıtan kişinin muradı 13 gün sonra gerçekleşecek Allah 'ın izniyle.HZ.Zeynep 'in şefkatiyle muradına erecektir.Bu yazı okumaz umursamazsınız ilgilenmezseniz ve dağıtmazsanız 13 gün sonra kötü bir şey yaşaya bilirsiniz.Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinizden hiç eksik olmasın.Acele edin 13 gün sonra dileğiniz kabul buyuruyor Allah'ın izniyle.Korkudan yazdım rahatsız etdiysem kusura bakmayın

 2. okan karaçeşme diyor ki:

  Ayasofya dini kültürel müze olarak kalması ortak dinler için ve hakkaniyetle İslami camilerde vs dinleri yerli yerinde yaşanamadığı için jest babında şey olabilirdi. Orada namaz kilinca ibadet kalitemiz artmıyor sonuçta.

 3. Serdar Yıldırım diyor ki:

  ÇANAKKALE' DE MUSTAFA KEMAL

  25 Nisan 1915 tarihinde Arıburnu'na ( ANZAK KOYU ) Anzaklar çıkartma yapmıştı. Saat gece 24.00' te Kaymakam ( Yarbay ) Mustafa Kemal dinamit torbasını yanına aldı. Bu iş için, kimseye güvenememişti. Gece karanlığında sessizce siperlerin arasından süzüldü. Tepeyi aşıp sahile inmesi gerekti. Düşman çıkartma yaptığı sahilin etrafına pek çok nöbetçi koymuştu. Nöbetçilerin hal ve hareketlerini bir süre izlemeli ve her şeyden emin olduktan sonra, kampa nüfuz etmeliydi.

  Gün dönmüş ve yeni gün yol alıyordu. Saat sabaha karşı 03.00 olmuştu. Mustafa Kemal, Anzakların orta yerdeki büyük cephanelik çadırına yan taraftan girdi. Nöbetçiler, ön kapı tarafındaydı. Konuşmaları duyuluyordu. Mustafa Kemal fitili uzun olan dinamiti çakmak taşlarını birbirine sürterek çıkardığı kıvılcımla tutuşturdu. Diğer dinamitlerin fitilini ateşlemek zor olmadı. Dinamitleri cephanelik çadırının dört köşesine yerleştirdikten sonra girdiği yerden dışarı çıktı. Bir an önce buradan gidebildiği kadar uzağa gitmeliydi. Az sonra dinamitler kampı yok edecekti. Gök gürültüsünün milyon katı büyüklüğünde bir patlama Çanakkale Boğazı'nı sardı. Patlama güvenlik sınırları dışına çıkmasına ramak kalan Mustafa Kemal'i boş geçmedi. O'nu yere düşürdü. Mustafa Kemal çabucak toparlandı fakat elbiseleri toz içindeydi. Aylardır Çanakkale'deydi ve üstü başı toz topraksız günü olmamıştı.

  Özellikle Çanakkale Savaşlarında dört gün, beş gün uyumamak Mustafa Kemal için, sıradan bir olaydı. Şu gece dahil dört gecedir başını yastığa koymamıştı. Atına biner, o tepe senin, bu tepe benim koşturur dururdu. Gece yarısında yeni günün planını yapardı. Ben düşman komutanı olsam nereden çıkartma yapardım, diye düşünürdü. O bölgeleri muhakkak kontrol eder ve gerekli önlemi alırdı.

  Mustafa Kemal daha sonra karargaha döndü. Patlamanın gürültüsüne Türk askerleri ayaklanmış ve tepeden aşağı ışıldayan gözlerle bakıyordu. Bu patlama da neyin nesiydi? Kampı darmaduman etmişti. Korkudan Türkler geliyor deyip kendini gemilerden boğazın soğuk ve karanlık sularına atan Anzaklar vardı. Madem Türklerden bu kadar korkuyorsun, İngiliz'e kanıp neden dünyanın bir ucundaki Avustralya'dan kalkıp Çanakkale'ye gelir ve Mustafa Kemal'e çarparsın be Anzak?

  Türk subayları ve askerleri, Mustafa Kemal'i o halde görünce patlamanın sebebini anladı. Bu dünya tarihinin ve Çanakkale Savaşı'nın dönüm noktasıydı. Orada bulunanlar Mustafa Kemal'i tebrik ettiler. Böyle bir komutanları olduğu için, gurur duydular. Şimdi geleceğe daha bir umutla bakıyorlar ve Çanakkale'nin geçilemeyeceğine inanıyorlardı.

  SON

 4. bulut mtsk diyor ki:

  önemli = bugün yunanistanda yaşayan insanlar yunanlı değil. MÖ 300 iskender yunanlılar babasını(FİLİP) öldürdüğü için yunanlıları SURİYEYE sürdü. suriyelileri de YUNANİSTANA.. YANİ bugün suriyeden TÜRKİYEYE gelen insanların önemli kısmı YUNAN KÖKENLİ… BİR KISMIDA ARAPÇA KONUŞAN SURİYE SELÇUKLU DEVLETİNİN OĞUZ TÜRKMENLERİ ……

 5. tay tay diyor ki:

  tamamen allah'ın hükmüyle, allah'ın kelamıyla, allah'ın rahmetiylen birlikte donat donat donat; etrafa, sağdan sola, üstten alta, önden arkaya doğru donat ve bin dört yüzüylen birlikte, hümana ve hümanaylan birlikte sağdan sola donat ve seyir halini gerçekleştir. kulyas'a karşı, zuzula'ya karşı, demon'a karşı, afarit'e karşı etraflarında olanlara, göğsü sıkışanlara, içinde seyir halini hissedenlere ve yaşayanlara ve yaşatanlara doğru, görevli olanlara doğru ayna görevi ol ve kendilerine doğru gönder ve göster.

 6. Oldschool Progressive diyor ki:

  "2020'de yeniden cami olarak açılır" cümlesini "sığınmacılar ve AKP'nin ümmetçi turistleri tarihi esere olmadık zararlar vererek cami olmasını bir zamanlar savunmuş insanları bile perişan eder" şeklinde tamamlamalıydınız. Anasını siktiniz 1400 senelik yapının kültür düşmanları. Sözde hepiniz Osmanlı torunusunuz.

 7. Azad 49 diyor ki:

  Kendimi bir aptal gibi görüyorum şuan ya gittim buraya para verip içeri girdim mal mal duvarlara tavana bakıp çıktım şimdi bakıyorumda hiç nir şeye bakmamışım dokunmamışım !!!!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.