Makalenin bilgileri incir rakısı ile ilgili olacaktır. incir rakısı ile ilgileniyorsanız, bu İncir Boğması / Rakısı Yapımı makalesinde incir rakısı’yi Hometown Inn ile tartışalım.

incir rakısı ile ilgili bilgileri en doğru şekilde İncir Boğması / Rakısı Yapımı sentezleyin

Aşağıdaki videoyu hemen izleyin

Bu Hometown Inn web sitesiyle, kendiniz için daha değerli bir anlayışa sahip olmak için incir rakısı dışında bilgi ekleyebilirsiniz. hometown-inn.com sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Sizin için en doğru bilgiye hizmet etme arzusuyla, Kullanıcıların internetteki bilgileri en doğru şekilde güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  Nastya and the most important safety rules for children | pool bar nedir hakkında yeni güncellenen bilgilere genel bakış

incir rakısı ile ilgili bazı bilgiler

Evde İncir Dolması / Rakı Yapımı 19 Litre Damacana MALZEME 5 kg İncir 2 kg Toz Şeker 10-11 lt Su 100 gr. Aktif Maya ve Maya beslenmesi için yarım limon suyu, 1 yemek kaşığı yoğurt, bir avuç arpa ve nohut, 1 yemek kaşığı kaya tuzu. Tarif: Aydın İncirliova’dan getirdiğim incirleri ikiye bölüp tencereye dolduruyorum. Sonra üzerini örtecek kadar su ekliyorum. 1 gün içinde incirler suyunu çekti ve kabardı. Sonra incirleri el mikseri ile doğradım. Tüm malzemeleri damacanaya dolduruyorum. Daha sonra 2 kilo şekeri sıcak su ile eritiyorum. Şekerli su soğuyunca damacana ilave ediyorum. Sonra mayalı yemeği hazırlıyorum. Turbo maya bulamadığım için bu sefer aktif maya kullandım. Fermantasyon 8 gün sürdü. Hava kabarcıkları gittiğinde fermantasyonu durdurdum ve ilk damıtmamı başlattım. İlk damıtmada amaç, püre içindeki tüm alkolü toplamaktır. Ama burada da boğmak için bir ayrım yaptım. Yaklaşık 3,5 litre alkol aldım (2,5 litreye yakın Belly alkolü). Bu göbek alkolünü 45 abv’ye kadar sulandırdım 4 litre oldu ve litresine 100 gr anason tohumu ekleyip 1 gün beklettim. 1 gün sonra anasonu süzüp ikinci içki fabrikasına gittim. Bu aşamada kafa, göbek ve kuyruk arasında ayrım yapıyorum. 1.5 litre 80 AbV göbek alkolü aldım. 1 litre su ekleyip sulandırdım. Toplamda 2.5 litre rakı yaptım. Bunu meşe fıçıya koyup 2-3 ay dinlendireceğim. Afiyet olsun, facebookta EVDE FERMENTASYON BİZİM İŞİMİZ gibi hobi rakı gruplarına üye olursanız rakı yapımı hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Merve Nur Karagül’ün seslendirdiği şarkının “Teselli Ver” linki: .

SEE ALSO  Biralı Margarita Nasıl Yapılır | cin bira kokteyl ile ilgili en eksiksiz bilgileri kapsayan

incir rakısı hakkında bilgi ile ilgili fotoğraflar

İncir Boğması / Rakısı Yapımı
İncir Boğması / Rakısı Yapımı

Öğrendiğiniz İncir Boğması / Rakısı Yapımı hakkındaki içeriği okumanın yanı sıra, Ardından, hometown-inn.com her gün hemen aşağıda yayınladığı daha fazla bilgiyi keşfedebilirsiniz.

SEE ALSO  VARIM GREYFURT AROMALI BİRA TESTİ. NASIL? ALINIR MI? | varım bira kalori ile ilgili yeni güncellenen bilgileri kapsama

Daha fazlasını burada görün

incir rakısı ile ilgili birkaç öneri

#İncir #Boğması #Rakısı #Yapımı.

göbek,incir rakısı,incir boğması,boğma rakı,rakı yapımı,invert,şeker,göbek rakısı,göbek alkolü,rakı,ucuz rakı,fermantasyon,distilasyon,distile etmek,anason,anason yağı,damıtım,damıtma.

İncir Boğması / Rakısı Yapımı.

incir rakısı.

incir rakısı içeriğiyle Hometown Inn güncellemelerinin sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. HometownInn ‘ın incir rakısı içeriğini izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. Ozgur ilhan diyor ki:

  Hocam öncelikle elinize sağlık. Videolarınızı izlediğimde damıtma işleminden sonra çöp, baş göbek gibi ayırdım diyorsunuz, sanki çıkan tek parça alkolü farklı kaplara yüzde olarak ayırmışsınız gibi algılanıyor. Emin değilim ancak, sanırım farklı ısı derecelerinde çıkan alkolleri farklı kaplara alıyorsunuz ve işe yarar kısmı göbek olanı değil mi?. Teşekkür ederim.

 2. Soner Yurtman diyor ki:

  Merhaba, Rakı mayşemin 20. günü. Kabarcık bitti fakat mayşe durulmadı henüz; Yani dibe çökme olmadı ve maya kokusu var. Beklemelimiyim yoksa damıtıma geçebilir miyim? Cevap verebilirseniz memnun olurum.

 3. ADEM SELVİ diyor ki:

  Selamlar abi mayşe yi taze incirden yapsak diğer malzemelerin oranları değişirmi? Birde kabuklarını soymak gerekirmi ?

 4. Ulas Kaya diyor ki:

  En sondaki havvanın ademe verdiği elmayı boğma yaptıkları için cennetten kovulduklarını düşündüm :)) Emeğine sağlık.

 5. Nurdoğan Güneş diyor ki:

  neden kuyruk kısmınıda damıtıyor harcadığı enerjiye yazık etil alkolü aldıktan sonra neden damıtmayı bitirmiyor

 6. CrazySedat Crazy diyor ki:

  Merhaba Ocakta kaynatırken termometreyi 80 derecede mı tutuyoruz ve damıtma da alkolün bitip suya döndüğünü nasıl anlarız.

 7. Enkidu Uruk diyor ki:

  Hocam size bir kaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. Ben de kuru erikten maise yaptım. Ama sadece pekmez ve Maya kattım ben, tuz nohut arpa falan eklemedim. CO2 çıkışı sadece üç gün sürdü, baya hızlı da çıkıyordu, ama üç günde gaz çıkışı bitti. Acaba güneş görmesi sorun olmuş olabilir mi? Yada çok az bı hava alması ?

 8. GAPS Coach ME Natural & Holistic Healing diyor ki:

  Elinize sağlık, en son meşe fıçı velettalin amin! olmuş..)) modifiye düdüklü ve fıçıyı nereden temin edebiliriz? Teşekkürler.

 9. cihan uzun diyor ki:

  Üstadım 12litre su kullandığınız varsayımı ile,
  3500*0.80=2800 ml alkol,
  2800/12000=%23 gibi bir oranla alkol elde etmişsiniz ki muhteşem bir sonuç..!
  Yanılıyormuyum..?

 10. ılhan akgul diyor ki:

  anasonladıktan sonra içerken su kattın beyazlandı. sonra seyreltme yaparken beyazlanmadı. bunun bi izahı vardır galiba

 11. NeKa diyor ki:

  Meyve Boğmalarında ilk damıtımda çöp baş göbek kuyruk kısmı olarak ayrılıp göbek kısmı içilebilir mi acaba bi sıkıntı olur mu 2 damıtma şartmı ?

 12. MCNOZD diyor ki:

  Selam, kanalınız yeni abone oldum, video çok iyi olmuş, aklıma takılan olay ise, video sona doğru seyretme yaparak %48 e düştü ama su ilave ettiğinizde beyazlaşma olmadı, tadına bakarken renk beyaza döndü,nasıl oldu? Evde yaptığımız da yardımcı olur musunuz?

 13. Kadir Şeker diyor ki:

  Inceltmeyi mi seyreltmeyi yapinca neden beyazlamiyor nasilbi suyla yapiyorsun yorumlarda gorenedim bi cevap verirsen sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir