Bu makalenin içeriği dut rakısı tarifi ile ilgili olacaktır. dut rakısı tarifi hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Karadut şarabı nasıl yapılır? Evde doğal şarap tarifi. makalesinde HometownInn dut rakısı tarifi konusunu netleştirelim.

Karadut şarabı nasıl yapılır? Evde doğal şarap tarifi. bölümünde dut rakısı tarifi ile ilgili en doğru bilgileri özetleyin

Aşağıdaki klibi hemen izleyin

Bu Hometown Inn web sitesinde, kendiniz için daha değerli anlayış için dut rakısı tarifi dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. Hometown Inn web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Sizin için en doğru bilgiye hizmet etmeyi umuyoruz, Kullanıcıların İnternet’e olabildiğince çabuk bilgi ekleyebilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  How to Make an Americano | Perfect Coffee | espresso americano ile ilgili güncellenmiş bilgileri kapsayan

Konuyla ilgili açıklamalar dut rakısı tarifi

Karadut dalından toplayıp evde doğal şarap yaptım. Ben şeker ve maya eklemedim, %100 ev yapımı ve doğaldır. İyi şanlar. .

Bazı görüntüler dut rakısı tarifi ‘in içeriği ile ilgilidir

Karadut şarabı nasıl yapılır? Evde doğal şarap tarifi.
Karadut şarabı nasıl yapılır? Evde doğal şarap tarifi.

Görüntülediğiniz Karadut şarabı nasıl yapılır? Evde doğal şarap tarifi. içeriğini izlemenin yanı sıra, Ardından HometownInn her gün aşağıda yayınladığı diğer konuları okuyabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

SEE ALSO  EVDE VODKA YAPIMI (1 LT VODKA 12 TL) | absolut votka yapımı ile ilgili yeni güncellenen bilgilerin özeti

dut rakısı tarifi ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#Karadut #şarabı #nasıl #yapılır #Evde #doğal #şarap #tarifi.

şarap,karadut,ev yapımı,wine,homemade,dut,Marmaris,İçmeler,Gölenye,içki,alkol,rakı,bira,yemek,meze,meyve şarabı,aşçı,Yemiş,Meyve.

Karadut şarabı nasıl yapılır? Evde doğal şarap tarifi..

dut rakısı tarifi.

dut rakısı tarifi içeriğiyle HometownInn ‘ın sağladığı, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Hometown Inn dut rakısı tarifi hakkındaki içeriği okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Gülcan Sönmez diyor ki:

  İyi akşamlar bu tarifinizi denemiş biri olarak sizi tebrik ederim ve teşekkür ediyorum. Bu tarifi erik şarabında yapsam olurmu lütfen cevap yazarsanız sevinirim

 2. Can diyor ki:

  Bahce dut dolu ama ben bunu yapmaya kalksam kesin yapamam onun icin denemiycem , neyse sarap da pek sevmem zaten.

 3. Uğur Dülgeroğlu diyor ki:

  Merhaba. Öncelikle elinize sağlık diyelim. Açık fermantasyon dışarıda dwmişsiniz, balkon gibi açık biryermi yoksa binanın bodrumu gibi güneş almayan biryermi uygun olur.

 4. Atakan Tuncay Yalçın diyor ki:

  Selam.bende kırmızı dut kurusu var.
  Bu dut kurusundan sarap elde etmek icin;
  #Kuru dut ile şu karışım oranı kg olarak ne olmali ( biliyorsaniz konusunuz lutfen!)
  #maise kac gün beklemeli yaklaşık?
  #sarap oluşumu için uzum mayasımı yoksa şampanya mayasımi kullanılmalı?
  Yukarıdaki üç soruya ayrı ayrı cvp lutfen?tesekkur

 5. Heykeltraşın Mutfağı diyor ki:

  15 gün önce Dut ve Vişne şarabı yaptım. Bugün süzDüm. Vişne de alkol kokusu var, ancak Dutta yok. Sebep ne olabilir acaba. Dutun posasını da sirke yaptım. Dut şu an düzenekle fermanteye devam. Ne önerirsiniz?

 6. nysamedya diyor ki:

  Şeker ekleme konusunda ne düşünüyorsunuz. Benim dutlar 3 gündür mayalanma aşamasında. Arkadaşlar şeker eklemezsem çok düşük alkollü olur diyor. Sizin ki tahminen yüzde kaç oranında olmuştur. Yada alkol oranı tatmin etti mi

 7. nysamedya diyor ki:

  Sıkmadan önce dşarda mı üç beş gün bekletiyoruz yoksa dolapta mı. Bide hiç bekletmeden tülbentle sıkıp şişeleyip fermantasyona bıraksak olmaz mı.

 8. doğukan özer diyor ki:

  Sizin dediğiniz gibi yaptım ek olarak ekmek mayası ve şeker de ekledim az önce açtım şişeyi alkol kokusu var ama tadı biraz fazla ekşi olmuş içilecek gibi değil dediğiniz gibi belki 2. Kez çöktürdükten sonra daha iyi olabilir gibi ama ekşiliği çözemedim farklı yerlerde araştırdığımda sonradan şeker veya bal eklenip tatlandırılıyormuş acayip bir şekilde tortusu da baya bi yoğun baya kıvamlı onu da sürüyorum şimdi

 9. Duru Öz diyor ki:

  Sizin dediğiniz adımlar şarabı hazırladım tadı sirkeye benzeyince bir su bardağı şeker ilave edip bekledim 1 ay oldu fakat kokusu ve tadı sirkeye benziyor bu aşamada ne yapmalıyız 6 lt şarap boşa gitti mi cevap verirseniz sevinirim bir de su katmalı mıyız yada şarap mayası mı kullanmalıyız kurtarılabilir mi

 10. Mehtap Pala diyor ki:

  merhabalar. ben söylediğiniz gibi yaptım her şeyi, farklı günlerde 4 kavanoz yaptım 2 – 2 – 3 ve 5 litrelik kavanozlar, biri hariç hepsi boğuma kadar dolu gösterdiğiniz gibi, ev yapımı hava kilidi kullandım hepsinin hortumunu aynı suya daldırdım. küçük olanlardan birinin (2) hortumu sudan çıkmış ne zamandır bilmiyorum, diğer küçük kavanoz (2) yarıya kadar olduğu için midir bilmem üstü beyaz bi tabaka olmuş, diğerinde (3) karbondioksit çıkışı durmuş hortumdan geri su çekmiş içine geçmiş mi bilmiyorum ama kokusu bi garip.. büyük olan da (5) baloncuk çıkarmayı yeni durdurdu sanırım sabahtan beri duymuyorum kuralı 10 gün oldu, hava çıkışı yok ve hortum yarıya kadar su çekmiş.. biliyorum biraz fazla ama yorumunuzu çok merak ediyorum elimdekileri ne yapabilirim ?

 11. zeynep satıral diyor ki:

  Ben şerbet yapmak istedim karadut şeker ile kaynatıp su da ilave etmiştim sonra bir şişe buluta doldurup buzluğa atana kadar eksimis yani üzerine köpük gibi olmuş aldım küçük çekirdekler yukarı çıkmış tadı keskin şarap gibi olmuş ama ben bunu sirke yapmak istiyorum bugün 3 yada 4. Gün nasıl sirkeye dönebilir

 12. kenan karamahmutoğlu diyor ki:

  Dostlar gayet başarılı bir şarap olmuş rengi çok hoş maserasyon devresi çok iyi geçmiş eminim ki ekşiliği de çok hoş bir konumdadır yalnız Biraz risk alınmış vahşi Maya Nadiren de olsa kötü şakalar yapıp Fermantasyon sürecini başlatmaya biliyor Bu yüzden Tedbiren uygun bir şarap mayası seçilip bu boyutta bir manşei için takriben 10 gram Maya kullanılması uygun olurdu şeker eklemeyi planlayan arkadaşların gravite ölçümüne göre belirlenen miktarda Maya kullanmaları zorunludur

 13. Malazgirt Karatepe diyor ki:

  Sizin yaptığınız gibi uyguladım. 9 litre. bugün 7. gün ve artık kabarcık çıkmıyor. şişenin yaklaşık 3te 1i altta tortu olarak birikti. şimdi berrak olan kısmı şişeye alıp içebilir miyim yoksa biraz daha beklemeli miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.