Makalenin içeriği mersin kızkalesi apart ile ilgili olacaktır. mersin kızkalesi apart hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Kızkalesi Plajı. Mersin Kızkalesi makalesinde mersin kızkalesi apart konusunu tartışalım.

Kızkalesi Plajı. Mersin Kızkalesi içindeki mersin kızkalesi apart hakkında genel bilgiler en doğru şekilde

Aşağıdaki videoyu izleyin

Bu Hometown Inn web sitesiyle, kendiniz için daha değerli verilere sahip olmak için mersin kızkalesi apart dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. Hometown Inn web sitesinde her zaman sizin için her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, En ayrıntılı bilgiyi size getirme arzusuyla, Kullanıcıların internetteki bilgileri olabildiğince çabuk güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  ÜRKMEZ DENİZ APART OTEL | En ayrıntılı ürkmezde ucuz apartlar hakkında genel bilgi

mersin kızkalesi apart ile ilgili birkaç açıklama

Deniz Kalesi olarak da bilinen Kızkalesi, adını verdiği mahallenin kıyısında küçük bir adacık üzerine kurulmuştur. Kıyıya uzaklığı yaklaşık 600 metredir. Burada bulunan bir yazıttan I. Leon tarafından 1199 yılında yaptırıldığı öğrenilmektedir. 1361 yılında Kıbrıs Krallığı tarafından fethedilmiştir. Strabon, Roma Dönemi’nde korsanların kaleyi sığınak olarak kullandıklarından bahsetmektedir. Kale, Bizans ve Ermeniler tarafından karadaki kale kadar önemliydi. Kalenin girişi kuzeydedir. Burada devşirme malzeme kullanılmıştır. Yine moloz taşların zaman zaman kullanıldığı yerler de muhtemelen Lüzinyan Dönemi’ne ait olmalıdır. 192 metre uzunluğundaki kale duvarına mazgallı siperlerle üçgen, dikdörtgen ve yuvarlak şekillerde sekiz burç yerleştirilmiştir. Batı duvarı boyunca uzanan iyi korunmuş bir galeri ve buradan denize açılan bir kapı bulunmaktadır. .

SEE ALSO  Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi'ni gezdik | Yeni güncellenen esenlerde gezilecek yerler ile ilgili bilgilerin özeti

Bazı fotoğraflar mersin kızkalesi apart ‘in içeriği ile ilgilidir

Kızkalesi Plajı. Mersin Kızkalesi
Kızkalesi Plajı. Mersin Kızkalesi

Görüntülediğiniz Kızkalesi Plajı. Mersin Kızkalesi hakkında haber okumanın yanı sıra, Ardından, hometown-inn.com ‘nin her gün yayınladığı diğer içeriği daha fazla okuyabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

SEE ALSO  ANTALYA'DA ISSIZ KOYDA KAMP - Antalya Merkeze Yakın Karavan İle Kamp Yapılabilen Koy | antalya kamp yapılacak yerler hakkında en ayrıntılı içeriğin özeti

mersin kızkalesi apart ile ilgili anahtar kelimeler

#Kızkalesi #Plajı #Mersin #Kızkalesi.

kızkalesi bikinili,mersin kız kalesi,kız kalesi,kız kalesine nasıl gidilir,kız kalesi nerede,kızkalesi,kızkalesi otel,kızkalesi mersin,kızkalesi pansiyon,kızkalesi apart,kızkalesi plajı,kızkalesi asude evleri,kızkalesi kiralık ev,kızkalesi tarihi,kızkalesi satılık,kızkalesi günlük kiralık daire,mersin plaj,mersin plaj otelleri,mersin plaj yerleri,mersin plaj isimleri,mersin plaj pansiyon,mersin plaj günlük kiralık ev,mersin plaj kamp alanları.

Kızkalesi Plajı. Mersin Kızkalesi.

mersin kızkalesi apart.

mersin kızkalesi apart bilgisiyle HometownInn güncellemelerinin sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla yeni bilgi ve bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. HometownInn mersin kızkalesi apart hakkındaki içeriği okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz.

  1. Mehmet Turgut diyor ki:

    Merhaba iyi günler, sahilde şezlong kiralamak zorunda mıyız? Ailemizle gelsek kumsalda oturacak yer yok gibi görünüyor. Her yer şezlonglarla mı dolu?

  2. Mehmet Karakeçili diyor ki:

    Arkadadlar bende ailenle gidip yuzdum hatta ve hatada tam derinlere gitti ama derdinler cok soguk ama balıklar falan var Dı 3 gun iste kaldik orada bayramda yani kurban bayramında saat 12 aksam mersin kıskalesine giddik 2 bucuga kadar yuzduk ama kapkara oldum iste sonrada grcti 1 yıl oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.