kral nemrut bu makalede açıklığa kavuşturulacaktır. kral nemrut arıyorsanız, bu KRAL NEMRUT. ALLAH'A MEYDAN OKUYAN HÜKÜMDARIN İBRETLİK HİKAYESİ makalesinde HometownInn ile kral nemrut hakkında bilgi edinelim.

En eksiksiz KRAL NEMRUT. ALLAH'A MEYDAN OKUYAN HÜKÜMDARIN İBRETLİK HİKAYESİ içindeki kral nemrut ile ilgili videolara genel bakış

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu Hometown Inn web sitesiyle, kendiniz için daha değerli verilere sahip olmak için kral nemrut dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. hometown-inn.com web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Size en iyi bilgiye katkıda bulunmayı umuyoruz, Kullanıcıların internetteki bilgiyi en doğru şekilde güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

Paylaşım konuyla ilgilidir kral nemrut

TARİHİN EN ŞİDDETLİ KURALI NEMRUT’UN İNANILMAZ HAYAT HİKAYESİ. ALLAH’A (CC) MÜCADELEYE ÇALIŞAN VE PEYGAMBER’İ ATEŞE ATAN ADAM. KENDİ YOK EDİLMESİ KÜÇÜK BİR SİNEK NEDENİYLE YAPILMIŞTIR. KAYNAKLAR; el-Taberi (Krallar ve Peygamberler) “Andolsun, Nuh’u kavmine gönderdik de aralarında dokuz yüz elli yıl kaldı. Sonunda onlar zulme devam ederken tufan onları yakaladı. Biz onu ve ahirettekileri kurtardık. gönderip alemlere gönderdik. Biz ibret aldık.” (Ankebut, 29/14 ve 15) Kral Nemrut. Tarihin en acımasız hükümdarı. Tarihi kayıtlardan edinilen bilgilere göre Nemrut’un Nuh Peygamber’in oğlu Ham’ın torunu olduğu düşünülmektedir. Kulağa ilginç geldiğini biliyorum ama saltanatı 400 yıl sürdü. Bir insanın 400 yılını hükümdar olarak geçirebilmesi için kaç yıl yaşayabileceğini söylediğinizi neredeyse duyar gibiyim. Geçmişte insanların çok daha uzun yaşadığı, bilim çevrelerinde biyolojik olarak tartışmalı bir konu olsa da, binlerce yıl önce insan vücudunun nasıl bir bilgeliğe sahip olduğundan nasıl emin olabiliriz. İnsan nazarından Allah, kudretli kudreti sayesinde, gerektiğinde devler gibi uzun boylu ve heybetli bir insanı da yaratabilir. Ayrıca insanları yüzlerce yıl yaşatabilir. Zaten Nemrud’a ait olduğu düşünülen bu heykelde, kolunda aslanı tutan adamın boyuna dikkat edin. böylece arada durabilirsin. Yaşla ilgili olarak, Kuran’daki bir ayet önemli bir delil teşkil eder. Birincisi, Nuh Peygamber ile ilgili ayette, “Andolsun, Nuh’u kavmine gönderdik ve onların arasında dokuz yüz elli yıl kaldı. İlk insan olan Âdem Peygamber’in Hz. 930. Hz Set, 912 yaşında vefat etti. Hz. İdris ise 365 yaşında ölmeden cennete giren ilk insan oldu, Allahü teâlâ onu semaya kaldırdı.Zaman ilerledikçe insan hayatı Bilinmeyen bir nedenden dolayı kısaltmaya başlamış olabilir ve Cebrail’in Allah’ın emriyle gelip o icadı Lokmanhekim’in elinden alıp yok ettiğine dair rivayetler neyse biraz sonra anlatacağım ve Hz. kral nemrut ile yaşadığı inanılmaz hikaye, 175 yaşında öldü. nmrut kral nimrut allah peygamber Kuran kerim hadis hadisler Hz. Babil Peygamber Süleyman.

SEE ALSO  QUẦN ĐẢO HAWAII: THIÊN ĐƯỜNG NHIỆT ĐỚI GIỮA THÁI BÌNH DƯƠNG | hawaii ile ilgili en iyi bilgiyi özetleyin

kral nemrut hakkında bilgi ile ilgili resimler

KRAL NEMRUT. ALLAH'A MEYDAN OKUYAN HÜKÜMDARIN İBRETLİK HİKAYESİ

Görüntülediğiniz KRAL NEMRUT. ALLAH'A MEYDAN OKUYAN HÜKÜMDARIN İBRETLİK HİKAYESİ hakkında bilgi keşfetmenin yanı sıra, O zaman hometown-inn.com her gün hemen aşağıda güncelleyen diğer bilgileri arayabilirsiniz.

SEE ALSO  MARMARİS KIZ KUMU HİKAYESİ ! | En ayrıntılı kızkumu selimiye ile ilgili tüm bilgiler

Daha fazla haberi burada görün

kral nemrut ile ilgili birkaç anahtar kelime

#KRAL #NEMRUT #ALLAH39A #MEYDAN #OKUYAN #HÜKÜMDARIN #İBRETLİK #HİKAYESİ.

SEE ALSO  Galataport İstanbul da neler var|Vlog Video#galataport#istanbultravel #gezivlog#gezilecek#karaköy | karaköy gezilecek yerler bilgisine en eksiksiz genel bakış

nemrut,kral nemrut,allah,peygamber,kuran,kuranı kerim,hadis,hadisler,hz ibrahim,hz muhammed,hz idris,babil kulesi,babil şehri,tuncer gizem avcısı,tuncer merez,dini hikaye,islam,nemrut dağı,nemrut ve hz ibrahim,nemrut dağı belgeseli,dini gizemler,dini belgesel,cübbeli ahmet hoca,nemrutun kızı,babilin asma bahçeleri,nemrut kimdir,kral nemrutun hikayesi,kral nemrut nasıl öldü,ayet,ayetler,kıyamet,nemrut ne zaman yaşadı,sümerler,hz adem,din,dini,hükümdar.

KRAL NEMRUT. ALLAH'A MEYDAN OKUYAN HÜKÜMDARIN İBRETLİK HİKAYESİ.

kral nemrut.

kral nemrut içeriğiyle HometownInn ‘ın size verdiği içerikle, size değerli olacağını umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Hometown Inn kral nemrut hakkındaki makaleyi takip ettiğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. SİNAN KARAMAN diyor ki:

  Tuncer bey, birde Peygamberimizin soyu olan Hz.Ali ve evlatları olan dünyaya ilmi yayan 12 imam dan bahset, hikaye olan Noel baba değilde fakirlere fukaralara yardım için her gece sırtı yara olmasına rağmen usanmadan geceleri erzak taşıyan Zeynel abidinden, yetiştirdiği binlerce öğrencisi ile içlerinde İmamı Azam Ebu Hanife de olan, Dünyaya ilmi yayan Caferi Sadıktandan bahset, ve İmam Ali ve Hüseyin kılıçla diğerleri zehirlenerek öldürüldü peygamberimizin soyuna bu zulüm niye yapıldı , peygamberimizin yüce soyundanda bahset ki, insanlar bunları tanımadıkları için ah vah etsinler. Kabede doğan tek ve son kişi olan o Peygamberimizin yanında yetişen sevgili yiğeni damadı Evliyalar şahı, ilmin Kapısı, Adaletin essiz temsilcisi, olan o Hz.Ali nin binlerce kitap yazacak kadar muhteşem olan hayatından bahset.

 2. Mehmet Alptekin diyor ki:

  Yine düzeltme. Babil'in asma bahçeleri değil. Babil'in asılı bahçeleri. Çünkü çeviri yanlışlığı yüzünden asma bahçeleri diye kayıt'a geçirilmiş ama aslı asılı bahçeleri.

 3. OZGUR TASKIRAN diyor ki:

  Nemrut kurt kraldir arabin cirkin hurafeleri nemrudu degersiz kilamaz arap cirkin hurafelerine inandiricilik kazandirmak icin Mesopotamia uygarligina ait degerleri itibarsizlastirmak icin yapmadigi alcaklik kalmamistir

 4. garibo diyor ki:

  Birisi Demişki Namaz Kılın ALLAHA Şükür Gılıyoruz Oruç Tutun Diyor Evet ALLAHA Şükür Orucumuzada Tutuyoruz. Birde Zekatı Unutup Hacca Gidin Diyor Oda Doğru Ama Hangi Parayla TÜRK Milletinde Paramı Kaldıda Hacca Gidelim Buna Bir Açıklaması Varmı Acaba

 5. Namazda Ne diyoruz ? diyor ki:

  Fatiha Suresi:

  Rahman ve rahim olan Allah Teâlânın adıyla (Okumaya başlarım)

  Hamd âlemlerin Rabbi

  Rahman ve rahim olup

  Cezâ gününün sâhibi olan Allah Teâlâ’ya mahsustur.

  Ey Allah’ım yalnız sana ibâdet ederiz ve ancak senden yardım dileriz.

  Bizleri doğru yola ilet,

  O kendilerine nimet vermiş olduğun kimselerin yoluna ilet, gazaba uğramışların ve sapmışların yoluna değil!

 6. Namazda Ne diyoruz ? diyor ki:

  Rabbenâ Âtina:Allah'ım! Bize dünyada iyilik ve güzellik, ahirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azabından koru

  Rabbenâğfirlii:Ey bizim Rabbimiz! Beni, anamı ve babamı ve bütün mü'minleri hesap gününde (herkesin sorguya çekileceği günde) bağışla.

  Kunut Duası 1:Allahım! Sen'den yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, Sana tövbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek, Sen'i hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkâr etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkâr eden ve Sana karşı geleni bırakırız.

  Kunut Duası 2:Allah'ım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kâfirlere ve inançsızlara ulaşır.

 7. Namazda Ne diyoruz ? diyor ki:

  Sübhaneke Duâsı:"Allah'ım seni tenzih ve hamdinle tesbih ederim. Senin şanın yücedir, ve senden gayri hiçbir ilâh yoktur."

  Ettehiyyatü:Bütün duâlar, senâlar, bedenî ve mâlî ibadetler Allah Teâlâ’ya mahsustur. Ey Peygamber! Sana selâm olsun, Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerine olsun. (Ey Rabb’imiz)! Selâm bize ve Allah’ın sâlih kullarının üzerine olsun. Şahitlik ederim ki, Allah'tan başka ilah yoktur. Yine şahitlik ederim ki, Muhammed, O'nun kulu ve Peygamberidir

  Allahumme Salli:Allah'ım! Muhammed'e ve Muhammed'in ümmetine rahmet eyle; şerefini yücelt. İbrahim'e ve İbrahim'in ümmetine rahmet ettiğin gibi. Şüphesiz övülmeye layık yalnız sensin, şan ve şeref sahibi de sensin.

  Allahumme Barik:Allah'ım! Muhammed'e ve Muhammed'in ümmetine hayır ve bereket ver. İbrahim'e ve İbrahim'in ümmetine verdiğin gibi. Şüphesiz övülmeye layık yalnız sensin, şan ve şeref sahibi de sensin."

 8. Namazda Ne diyoruz ? diyor ki:

  Allahü Ekber:"Allah Azze ve Celle o kadar büyüktür ki büyük zannedilen her şey onun yanında yok olur."

  Sübhanerabbiyelazim:"Büyük olan Rabbim her türlü noksan sıfatlardan uzaktır."

  Sübhanerabbbiyel a'la:"Yüce olan Rabbim her türlü noksan sıfatlardan uzaktır."

  Semi'allahu limen hamideh:"Allah kendine hamd edeni işitir."

  Rabbena lekelhamd:"Rabbimiz, hamd sanadır."

  Esselamu Aleykum ve Rahmetullah:"Allah’ın selâmı ve rahmeti sizin üzerinize olsun"

 9. Osman diyor ki:

  Videoda bir nokta kafama takıldı Hz İbrahim peygamber Şanlıurfa kalesinden ateşe atılmış ve makamı Şanlıurfa balıklı göldedir sizin videoda anlattığınızda ise babil kalesinden ateşe atıldığını söylüyorsunuz babil kalesi şuan ırak sınırları içerisinde bilgi kirliliği olmaması için açıklayabilirmisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.