Makalenin bilgileri saki siyah üzüm rakısı ile ilgili olacaktır. saki siyah üzüm rakısı hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Kuru Üzüm Rakısı Nasıl Yapılır? makalesinde saki siyah üzüm rakısı konusunu netleştirelim.

En eksiksiz Kuru Üzüm Rakısı Nasıl Yapılır? içinde saki siyah üzüm rakısı ile ilgili içeriğin özeti

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu Hometown Inn web sitesinde, kendiniz için daha kullanışlı veriler için saki siyah üzüm rakısı dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. Hometown Inn web sitesinde, sizin için her gün yeni ve doğru bilgileri her zaman güncelliyoruz, En ayrıntılı bilgiyi size getirme arzusuyla, İnternetteki haberi mümkün olduğunca çabuk kavrayabilmenize yardımcı olur.

SEE ALSO  YENİ SHIMANO NEXAVE SERİSİ / Uygun Fiyat Yüksek Kalite Olta Makinesi | tekirdağ altın seri fiyat ile ilgili en doğru içeriği özetleyin

saki siyah üzüm rakısı ile ilgili bazı içerikler

EVDE RAKIDAN RAKI YAPMAK İÇİN KULLANDIĞIM MALZEMELER: -19 litre damacana, -3 kilo çekirdeksiz kuru üzüm -1 kilo melas -15 litre su -15-20 adet arpa. MAYIS HAZIRLANIŞI -Üzümleri bir gün suda beklettim. -Yumuşamış üzümleri mutfak robotunda ufalayıp damacana ekledim, -1 kilo pekmezi damacana ekledim, -15 litre su ve damacananın üst kısmında biraz hava boşluğu bıraktım – Son olarak maya yerine , damacana 15-20 tane arpa ekledim deneme yaptığım için arpa kullandım. 80-90 gr kuru maya kullanıyorsunuz. -Ardından damacananın hava kilidini kapatıp oda sıcaklığında mayalanmaya bırakıyorum. -Hava kabarcıkları bittiğinde fermantasyon işleminin tamamlandığını anlıyoruz. Fermantasyon işlemi kışın 2 haftada tamamlanmıştır. Daha sonra pürenin suyunu bir kaseye aldım. Bu suyun alkol oranı %8-9’dur. -Bu alkollü su artık damıtma için damıtılmaya hazırdır. Damıtmaya gelelim 1. distilasyonda 50 derecede yaklaşık 4,5 litre etil alkol elde ettim. bu alkole litre başına 90 gr. Hesaba anason ekleyip 2 gün bekliyorum. Anason çözünür, aromasını alkole bırakır. İkinci damıtmadan sonra 70 derecede 2,5 litre rakı elde ettim. İkinci damıtma sırasında, içeri giren ilk alkolden bir bardak kullanmıyorum ve onu atıyorum. Sona yaklaştıkça anlamıyorum. Başından ve sonundan değil, ortasından aldığımız bu kısım göbek denilen rakıdır. Bu 2 litre alkole temiz, klorsuz su ekleyip seyreltiyorum ve 40 dereceye düşürüyorum. Toplamda 40 derecede yaklaşık 4 litre rakı yaptım. Her litre için 1 küp şeker ekleyip 1 ay dinlendiriyorum. Bu rakı hemen içilebilir. ama ne kadar çok dinlenirse o kadar lezzetli olur. MALİYET: Toplamda yaklaşık 60 TL harcadım. Sonuç olarak; 4 litre rakı yaptım. “Ev Fermantasyonu Bizim İşimiz” facebook grubuna üye olursanız daha detaylı cevaplar bulabilirsiniz. afiyet olsun. .

SEE ALSO  Severmisin tuborg | En ayrıntılı tuborg grubu biraları ile ilgili tüm bilgiler

saki siyah üzüm rakısı içeriği ile ilgili bazı resimler

Kuru Üzüm Rakısı Nasıl Yapılır?
Kuru Üzüm Rakısı Nasıl Yapılır?

İzlediğiniz Kuru Üzüm Rakısı Nasıl Yapılır? hakkında haberleri bulmanın yanı sıra, Ardından HometownInn Güncelleme Güncelleyen Diğer Bilgileri hemen aşağıda bulabilirsiniz.

SEE ALSO  Mélancolie-Soprano Cosmopolitanie | cosmopolitanie ile ilgili güncellenmiş bilgileri kapsayan

Burayı tıklayın

saki siyah üzüm rakısı ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Kuru #Üzüm #Rakısı #Nasıl #Yapılır.

evde,rakı,yapımı,kuru üzüm,üzüm,yaş üzüm,evde rakı yapımı,ucuz,türk rakısı,turkish raki,damıtma,distilasyon,rakı nasıl yapılır,evde rakı yapmak,ucuz rakı,rakı fiyatları,boğma,boğma rakı,balık,ayvalık,peynir,yeni rakı,trakya,arak,incir,How to make alcohol at Home.

Kuru Üzüm Rakısı Nasıl Yapılır?.

saki siyah üzüm rakısı.

saki siyah üzüm rakısı hakkındaki bilgilerle Hometown Inn ‘ın size verdiği bilgilerle, size değer getireceğini umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Hometown Inn saki siyah üzüm rakısı hakkında bilgi izlediğiniz için samimi teşekkürler.

 1. Tuna Usta diyor ki:

  Selam. Anason u ne marka ve nereden tedarik ediyorsunuz ? Rakı yapanlar aroma koku ve tad alamadıkları söylüyorlar piyasada çöp anason yollayan çok var. Yardımcı olabilir misiniz ?

 2. HaYaTıN- İçİnDeN diyor ki:

  merhabalar,sizin gibi evde alkolümüzü yapan saygı deger ustalarımızı takip ediyor,bilgi birikiminden faydalanıyorum.fark ettigim uzunca bir süre bu tür videolar paylaşmamanız.aklımda deli sorular?örnegin,ortak noktalarınız videolar azaldı veya çekmiyorsunuz.sebebi varmıdır veya rahatsızmı edilmeniz teşekkürler bilgilendirirseniz.

 3. Fener09 diyor ki:

  Üstadım alkol sigara kullanmam, ancak bu yaptıklarınız çok ilgimi çekiyor doğrusu. Kimya üzerine çok merakım vardır, hani deney tüpleri, vs. Bu yüzden severek ve merakla izliyorum ama sizin de belirttiğiniz gibi alkolün zararından elleriniz tutmuyor adeta. Sinir sisteminiz çökmüş resmen.

 4. gungor ayar diyor ki:

  dikkatimi çekti.maya kullanmadınız.mayasız olabiliyormu.seyreltme esnasında su koyunca beyazlamıyor mu.45 dereceye seyreltirken su koyunca anasonlu rakı nasıl oluyor da beyazlamıyor.teşekkürler.

 5. Ali Kaya diyor ki:

  Eksik olan çok şey var laf olsun diye çekmişsin bu videoyu öğretici olmak bumudur bu kadar mı zamanımı çaldın eline sağlık

 6. Ahmet Dursun diyor ki:

  Kullandığınız meyvelerde sap ve çekirdekleri mutlaka çıkartın.
  Daha çok kabukta ve çekirdekte lokalize olmuş olan pektin alkol üretimi sırasında kuru üzüm ve yaş üzüm cibreleri ile birlikte fermantasyona tabi tutulduklarından; kabuk çekirdek ve sapta bulunan çözünebilir pektik maddeler şırada serbest hale geçer ve pektolitik enzimler tarafından hidrolize edilerek metil alkolün oluşmasına neden olurlar.
  https://www.facebook.com/groups/akildincelisirmi/permalink/4188534114519087

 7. Sedat Yiğit diyor ki:

  elinize emeğinize sağlık bişey sormak istiyorum ben yeni başladım ilk maişeyi kurdum şekerden bunu damıtıp göbeği aldıktan sonra anosonlama aşamasında içine kuru üzüm rondadan geçirip koysam bekletsem anasonla birlikte işe yararmı bidahaki mayşeyi sizin yaptığınız gibi yapacam gerçi yardımcı olursanız sevinirim

 8. Adnan Pilikan diyor ki:

  O attığınız kısımdan kolonya yapabilirsiniz ayrıca neden seyreltiyorsunuz ki bu haliyle daha küçük bir şişede saklayıp içerken sulandırırsınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.