Bu makalenin içeriği çavdır nerede hakkında açıklama sağlayacaktır. çavdır nerede arıyorsanız, bu Mikail Aslan – Çem Vano [Xoza © 2013 Kalan Müzik] yazımızda çavdır nerede’yi Hometown Inn ile birlikte inceleyelim.

çavdır nerede ile ilgili içeriği en ayrıntılı şekilde Mikail Aslan – Çem Vano [Xoza © 2013 Kalan Müzik] özetleyin

Aşağıdaki videoya göz atın

Bu HometownInn web sitesiyle, kendiniz için daha yararlı verilere sahip olmak için çavdır nerede dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. Hometown Inn sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Size en doğru değeri getirme arzusuyla, Kullanıcıların internette bilgileri en doğru şekilde yakalayabilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  İZMİR' de DOPDOLU GÜNLÜK VLOG. FECİ MARTI KAZASI YAPTIK!! Alışveriş, Yemek, Gezi Vlog @Tuana Zeybek | Yeni güncellenen izmir günübirlik geziler ile ilgili içeriğe genel bakış

Paylaşım konuyla ilgilidir çavdır nerede

#MikailAslan #ÇemVano #KalanMüzik Kalan Müzik YouTube kanalına abone olmak için tıklayın: Qêsê û Muzîk : Mikaîl Aslan Apple Müzik: Spotify: Sözler ; Silîyê varê, derû derxan Bî pirrê laşerû Tayê gewriyê, tayê suriyê Sonê dîna fetêlînê Çemo vano, bota sherê Hona xêle rawa mi esta Mi raverdê, xo rê şeri Derya hona xelûeya mi toduler hona şa û belek o Çemî va, rast a tomete niya Herkes ebi rengê xo yêno Rengê deryay kewî yo, pak o Awa to hona gewr a, lêl a Çemî va ez ke kewto rayê Awa mi bena zelal, sona Çem Distirê Baran barî, derû derx Tije bûn bi laserê Tayek gewr e, tayek sor e Diğer li dinê Çemî dibêje, bi wê de herin Hê zaf rêya min heye Min berdin, ji xwe re format Derya hê jî ji min ve dûr e (dubare) Min got çemo , home çi lez e Rengê te hê jî gewrebelek e Çemî var, rast e, guman nîne Herkes bir renk xwe tê Rengê deryayê şîn û pak e Ava te gewr û şîlo ye Çemî, ez ku minvime dital di Ava te gewr û şîlo ye Çemî, ez ku minvime dital di Ava Gotinû Music : Mîkaîl Aslan Weergêr: Selîm Temo Türkçe Söz; Nehrin Şarkısı Yağmur yağdı, dereler sel oldu ırmaklar Kimi gri, kimi kırmızı Dünyayı dolaşırlar Nehir der ki; Uzak dur benden yolum uzun Bırak gideyim, bırak gideyim deniz hala benden uzakta ve temiz denizin rengi Suyun griyse ırmak gri dedi, eğer Yola düştüm suyum çalkalanıp gidecek Söz ve Müzik: Mikail Aslan Çeviren: Selîm Temo .

SEE ALSO  Plovdiv (Filibe)'de Görülmesi Gereken Yerler | plovdiv gezilecek yerler ile ilgili en eksiksiz bilgilere genel bakış

Bazı resimler çavdır nerede hakkındaki bilgilerle ilgilidir

Mikail Aslan - Çem Vano [Xoza © 2013 Kalan Müzik]
Mikail Aslan – Çem Vano [Xoza © 2013 Kalan Müzik]

Okuduğunuz Mikail Aslan – Çem Vano [Xoza © 2013 Kalan Müzik] hakkındaki haberleri izlemenin yanı sıra, O zaman hometown-inn.com her gün aşağıda yayınlayan diğer konuları arayabilirsiniz.

SEE ALSO  JAKARTA SEHIRINDEKI AVMLER NASIL? ARABA FIYATLARI!! | En eksiksiz endonezya araba fiyatları hakkında genel bilgi

Daha fazlasını burada görün

çavdır nerede ile ilgili anahtar kelimeler

#Mikail #Aslan #Çem #Vano #Xoza #Kalan #Müzik.

halk müziği,türkü,anadolu müziği,anatolian music,dersim,tunceli,hasan saltık,saz,çem vano,mikail aslan,çem vano mikail aslan,mikail aslan dinle,tik tok remix,tik tok,mikail aslan tiktok,kalan müzik,zazaca,petag,maya,dağların anahtarı,pelgüzar,xoza,miraz,zerre mi,erkan oğur.

Mikail Aslan – Çem Vano [Xoza © 2013 Kalan Müzik].

çavdır nerede.

çavdır nerede bilgisiyle hometown-inn.com sizin için güncellenen bilgiyle, size değerli getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. çavdır neredeHometown Inn hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. mario mario diyor ki:

  Tunceli türktür türk kalacak .kürtde vardır ermeniside olabilir fakat kültür ve yaşam tarzına bakarak türkmen alevisini kolayca ayırt edebilirsiniz alevilik yaşam biçimini zaten horasan erenleri türkler getirmiştir dolayisiyla kürt alevisi yoktur

 2. ozan köksal diyor ki:

  Bazı şeyleri hiç anlamadan seversin ya tam olarak onu yaşıyorum. Bazı türküler var tek kelime anlamıyorum demeyelim arada ortak kelime de çıkıyor da genel olarak ne dediği önemli değil ne anlattığı önemli diyorum. Bu arada zazaca kürtçe değildir. Ayrıca ne fark eder daha anlayabilmiş de değilim sonuçta bu güzel toprakların çıkardığı her değer güzeldir, her canlısı kıymetlidir her ferdi candır.

 3. lulu hanım diyor ki:

  Başka milletlere bok atmadan şarkı dinleyemiyor musunuz? Siyasi sohbetlerinizi şarkılar altında yapmayın Çünkü bu insanları kutuplaştırır! bi şarkı dinliyorum bir tane mal çıkıp başka millete laf edince şarkıdan da soğuyorum bu kendi milletinize kötülüktür! Sus ve şarkını dinle!!!!

 4. yujiro diyor ki:

  Sıliye varê der u derxan
  Bi pırre laşeru
  Taye gewriyê taye suriyê
  Sonê dina fetelinê
  Çemo vano bota şerê
  Hona xelê rawa mı esta
  Mı raverdê xorê şeri
  Derya hona xelê mıra düriya
  Çemo vano bota şerê
  Hona xelê rawa mı esta
  Mı raverdê xorê şeri
  Derya hona xelê mıra düriya
  Mı va, çemo, no çı lerzo
  Rengê to hona şa u beleko
  Çemi va, rasta tomete niya
  Herkes ebı rengê xo yeno
  Çemo vano bota şerê
  Hona xelê rawa mı esta
  Mı raverdê xorê şeri
  Derya hona xelê mıra düriya
  Çemo vano bota şerê
  Hona xelê rawa mı esta
  Mı raverdê xorê şeri
  Derya hona xelê mıra düriya
  Rengê deryayi kewiyo pako
  Awa to hona gewra lêla
  Çemi va, ez ke kewto raye
  Awa mı bena zelal sona
  Çemo vano bota şerê
  Hona xelê rawa mı esta
  Mı raverdê xorê şeri
  Derya hona xelê mıra düriya
  Çemo vano bota şerê
  Hona xelê rawa mı esta
  Mı raverdê xorê şeri
  Derya hona xelê mıra düriya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.