Makalenin bilgileri nemrut dağı unesco dünya mirası listesine alınma tarihi tartışacak. nemrut dağı unesco dünya mirası listesine alınma tarihi hakkında bilgi ediniyorsanız, hadi hometown-inn.com bu Nemrut Dağı Efsanesi – Ölümsüz Kralın Hikayesi makalesinde nemrut dağı unesco dünya mirası listesine alınma tarihi’yi açıklığa kavuşturalım.

Nemrut Dağı Efsanesi – Ölümsüz Kralın Hikayesi içindeki nemrut dağı unesco dünya mirası listesine alınma tarihi ile ilgili bilgilere en doğru genel bakış

Videoyu buradan görüntüleyin

SEE ALSO  Urla Çeşmealtı Mh. İskele Mh. Urla Merkezi | urla çıkışlı turlar ile ilgili en doğru bilgiyi kapsayan

Bu HometownInn web sitesinde, kendiniz için daha değerli bir anlayış için nemrut dağı unesco dünya mirası listesine alınma tarihi dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. HometownInn web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Size en iyi bilgiye katkıda bulunma arzusu ile, Kullanıcıların internette haberleri en doğru şekilde yakalayabilmelerine yardımcı olun.

Konuyla ilgili bazı içerikler nemrut dağı unesco dünya mirası listesine alınma tarihi

Adıyaman’da bulunan Nemrut Dağı ve gizemli geçmişiyle ilgili bilgiler oldukça şaşırtıcı. Kralın vasiyetine göre mezarı dağda gizlidir. Tabii yanında bir hazine olduğu da düşünülüyor. Ancak günümüz teknolojisiyle bile dağın içindeki tünellerden geçmek mümkün değil. Bir başka iddiaya göre de kralın mezarı (lahit) kaçırılmıştı. Ülkemizdeki bu tarihi mirasın hikayesini öğrenmek isteyeceğinize eminim. Herkese teşekkürler. Videoları beğendiyseniz beğenmeyi unutmayınız. Hazırlayacağım yeni videolardan haberdar olmak için linke tıklayarak abone olabilirsiniz. İkinci Kanalım : Instagram : Patreon : Udemy Eğitim Kitleri : Herkese merhaba, ben İlhan Berat Yılmam. Hayatım boyunca okumayı ve araştırmayı sevdim. Bilinmeyen ve cevaplanmayan soruları takip ettim. Bu kanalı açma sebebim araştırmalarımı ve bilgilerimi sizlere aktarmaktır. Eğer böyle düşünüyorsanız, bir arkadaşa daha kavuştuğum için mutluyum. Saygılarımla .

SEE ALSO  VLOG 20 | Tek başına nasıl çadır kurulur | Yumurtalık sahili | En eksiksiz yumurtalık kamp alanları hakkında genel bilgiler

nemrut dağı unesco dünya mirası listesine alınma tarihi konusuyla ilgili bazı fotoğraflar

Nemrut Dağı Efsanesi - Ölümsüz Kralın Hikayesi
Nemrut Dağı Efsanesi – Ölümsüz Kralın Hikayesi

Görüntülediğiniz Nemrut Dağı Efsanesi – Ölümsüz Kralın Hikayesi hakkındaki içeriği anlamanın yanı sıra, Ardından, hometown-inn.com her gün gönderilen diğer bilgileri hemen aşağıda arayabilirsiniz.

SEE ALSO  Benimle Bir Gün | Vlog | Gölyazı Turu | Bursa 🌸 #sessizvlog #gölyazı #vlog | Yeni güncellenen bursa gölyazı turu ile ilgili içeriğe genel bakış

Daha fazlasını burada görün

nemrut dağı unesco dünya mirası listesine alınma tarihi ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#Nemrut #Dağı #Efsanesi #Ölümsüz #Kralın #Hikayesi.

nemrut dağı,kral nemrut,ölümsüz kral,kral mezarı,nemrut kimdir,türkiye,adıyaman,mount nemrut,tarih,antiochos,kommagene krallığı,hakkında bilgi,ilginç bilgiler,belgesel,ilhan berat yılmam,ilhan yilmam.

Nemrut Dağı Efsanesi – Ölümsüz Kralın Hikayesi.

nemrut dağı unesco dünya mirası listesine alınma tarihi.

nemrut dağı unesco dünya mirası listesine alınma tarihi hakkındaki bilgilerle HometownInn ‘ın size verdiği bilgilerle, size değer getireceğini umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. HometownInn nemrut dağı unesco dünya mirası listesine alınma tarihi hakkındaki içeriği okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Mehmet Aslan diyor ki:

  Bakara 258.Ayet: Allah kendisine mülk (hükümdarlık ve zenginlik) verdiği için şımararak Rabbi hakkında İbrahim ile tartışmaya gireni (Nemrut´u) görmedin mi! İşte o zaman İbrahim: Rabbim hayat veren ve öldürendir, demişti. O da: Hayat veren ve öldüren benim, demişti. İbrahim: Allah güneşi doğudan getirmektedir; haydi sen de onu batıdan getir, dedi. Bunun üzerine kâfir apışıp kaldı. Allah zalim kimseleri hidayete erdirmez.

 2. Granitos xx diyor ki:

  Kommangene mi Kommagene mi……hangisi doğru söylem ? Bir de heykellerin başlarının tahmini olarak ne şekilde gövdelerinden ayrılıp aşşağılara indiği biliniyor mu-tahmin ediliyor mu?…..Ben Antiochus'un mezarının hala bulunamadığını düşünenlerdenim….Bulunsaydı bunu ya satmak ya da sergileme arzusu ile mutlaka bir yerlerde ortaya çıkarırlardı bu da… duyulurdu….yoksa bulanlar onu bir kapalı salona koyup ta kendi kendilerine bakmaktan doyum alacaklarını sanmıyorum…sadece düşüncemi paylaştım…..Commagene'lerin ustaca mühendislik bilgileri ile gizlediklerini…..Veee elbet bir gün ortaya çıkacağını düşünüyorum….sonra bizler de, vay be bu şekilde gizlemeyi nasıl kim akıl etti diyeceğiz…..Bir de video'nun bazı kısımlarında arkadaki tepenin üç boyutlu krokisi görülüyor. Ve orada çekirdek merkezdeki görülen ve Antiochus'un mezarının olmasının tahmini yerine kadar inildi mi kazı yapanlar??….

 3. Murat Küçükosman diyor ki:

  Görsellerde, "commagene" bütün kaynaklarda "kommagene krallığı" olarak geçen adı niye ısrarla kommangene diye söylediniz anlamadım.

  Peş peşe aynı anlama gelen cümleler ile de videoyu uzatıyorsunuz. Bütün keyfim kaçtı. Diğer videolarınızı beğenmiştim 🙁

  ——————
  Şimdi yukarıda ifade ettiğimi sizin yaptığınız gibi yazmaya çalışacağım:
  Bütün yayınladığınız görsellerde "commagene" ve yanlış söylemeniz yüzünden yaptığım internet aramalarında "kommagene krallığı" olarak geçen, Türkiye'nin Adıyaman ilinde bulunan nemrut dağındaki heykelleri anlatırken neden "kommangene" olarak söylediğinizi anlamadım.

  Şunu da söylemekten kendimi alıkoyamayacağım, peşi sıra aynı anlama gelen cümleleri kullanarak videoyu uzatıyorsunuz. Açıkçası bu da çok keyfimi kaçırdı. Biz bu internete para veriyoruz. Diğer yayınladığınız videoları beğenerek izlemiştim. Onlarda da aynı şekilde, aynı anlamlı cümle tekrarı var. Mesela "Bu dünyanın dışında…" dedikten sonra, "…başka evrende, başka galakside…" şeklinde çok kere anlamsız açıklamalı ve tekrar tekrar aynı cümleleri kurduğunuz videolarınız var. İzleyicileriniz, siz "bu dünyanın dışında" dedikten sonra "bu dünyanın dışında bir leğende" "bu dünyanın dışında bir sürahide" şeklinde anlamaycaklardır.

 4. Ferhat Çağlar diyor ki:

  BENİM KÖYÜM
  Baharda şenlenir bağı, bahçesi
  Kokusu başkadır benim köyümün
  Unutturur adama gamı, kederi
  Havası başkadır benim köyümün
  Akşam olur herkes döner evine
  Can kurban inan ki benim köyüme
  Gülabi'nin torunları derler bizlere
  Özü başkadır benim köyümün
  Yeşil yeşil meşeleri var dağında
  Meyve ağaçları çiçek açar bağında
  Her çeşit otlar yeşerir toprağında
  Yeşili başkadır benim köyümün
  Köyümün kenarından akar çayı
  Kıvrım kıvrım dolanır sular tarlayı
  Unuttum sanma orda olmayı
  Dostluğu başkadır benim köyümün
  Yaz gelince çıkarlar yaylaya
  Gurbetçiler hasretle döner sılaya
  Benden selam olsun Aziz Ağa'ya
  Sevgisi başkadır benim köyümün
  YAZAR: İBRAHİM SEVİNDİK

 5. mémo dibej diyor ki:

  Komagene kiraligi BİR KURD KIRALIGIDIR. NEMRÛD NEMIR ANLAMI ÖLÜMSÜZ DUR. Nemrut BIR KİRALIK TIR ADIYAMAN SÉMSUR DUR ORJİNAL İSMİ. YAV NIYE ORJINALITESINDEN ÇIKARIYORSUNUZ? Hakkında anlatılan hurafeler yalandır sinek mi ek hepisi yalan. Mésopotamya orjîn isminde CIZRABOTAN DIR.

 6. baykoca35 diyor ki:

  İlhan Bey; çalışmalarınızı yakından takip edip sizi tebrik ediyorum. Büyük bir özen ve itina gösteriyorsunuz… Bu klibin bazı sahnelerini "Çoban Yıldızı" [04'00"] isimli Barış Manço'nun "enstrumental" eserinde kullanabilir miyim? Şimdiden teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.