Istanbul residents now have a new location where they can fulfill all of their demands, from sporting events to workshops, from cultural and artistic events to the best dining, entertainment, and socializing in the city: Dekk.

DEKK KURUCU ORTAĞI: GÖKTUĞ ÖZDEMIR

İstanbullular artık spor aktivitelerinden atölyelere, kültür sanat etkinliklerinden şehrin önde gelen lezzetlerine, eğlence ve sosyalleşmesine kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yepyeni bir lokasyona sahipler: Ortaköy’ün özel noktalarından Feriye. Dekk.

Sığınma yeri Dekk, Beşiktaş, Maçka, Nişantaş ve Harbiye’nin kesiştiği noktada, Maçka Parkı’na sadece 30 metre mesafede yer alan 2.500 metrekarelik açık yeme-içme ve toplanma alanıdır. Aynı yerde Banko Burger, Nappo Pizza, Yumami, Rita Deli, Green Department ve Dekk Bar dahil olmak üzere şehrin çeşitli yerlerinde “coolfood, coolmood” sloganı altında gurme durakları sağlar.

SEE ALSO  İSTAVRİT AVI KIYIDAN - (İSTANBUL / YEŞİLKÖY/ ) | yeşilköy balıkçılar ile ilgili en ayrıntılı bilgiyi sentezleyin

Dekk’te haftanın her günü sabahları spor etkinlikleri, öğleden sonraları ise dans ve paten gibi daha çok uygulamalı atölye çalışmaları var. Kuruluşun kurucu ortağı Göktu Özdemir ile şehre yeni bir soluk getiren Dekk’i konuştuk.

Orada hangi etkinlikler ve etkinlikler yapılacak?

İstanbul’un Dekk’i yeme içme için önemli bir yerdir. İlk dönemde bir dizi konser, atölye çalışması ve spor etkinliği düzenledik. Buraya gelip biraz müzik veya dans gösterisinin tadını çıkarırken yemek yiyebilir veya içebilirsiniz. Yoga, pilates, paten, koşu, graffiti gibi sayısız aktivitenin yer aldığı semt pazarı alanımızla önemli bir fark yarattık ve yeni üretici ve tasarımcıları destekleyecek bir yaşam ortamı oluşturduk. @dekkistanbul Instagram hesabından planlanan etkinliklerle ilgili tüm bilgileri takip edebilirsiniz.

SEE ALSO  Felek Mangalbaşı | bakırköy felek fasıl iletişim ile ilgili tüm en iyi bilgiler

Dekk’te hangi yiyecek ve içecek işletmeleri var ve bu kararda hangi faktörler etkili oldu?

Birbirinin ürün kategorilerinin dışında kalarak sokak lezzetlerini birleştiren bir seçki geliştirdik. Ana hedefimiz Anadolu yakasının yaratıcı, mükemmel ve zanaatkar sokak mutfaklarını bir araya getirmekti. Bu yeme içme mekanlarını tamamlayıcı lezzet profilleri ile seçmeye özen gösterdik. En iyi burgerleri sunan ödüllü Banko Burger, Napoli pizzasında uzmanlaşmış Nappo, Asya sokak yemekleri sunan Yumami, rueben denilince akla gelen Rita Deli, Sağlıklı kaseler sunan Green Department, Dekk Özel içeceklerin tadını çıkarabileceğiniz bar ve muhteşem suşi sunan Japonika Sushi, misafirlerimizin kişisel zevklerine hitap etmektedir.

Gelecekte daha fazla yiyecek ve içecek şirketini tanıtma planlarınız var mı?

Dekk, kendisi için sürekli yeni fikirler üreten canlı, dinamik bir ortamdır. Bu kapsamda çeşitli etkinliklerden Dekk için benzersiz marka önerilerine kadar üretim devam ediyor. Doğal olarak Dekk izlenimimiz de bu dinamik yapıyı yansıtıyor. Sonunda şehrin birçok bölgesinde gördüğünüz markalara ev sahipliği yapacağız. Yeni mutfaklar tanıtıldıkça Dekk önerisi değişecek.

SEE ALSO  Hümanist Kitabevi harika bir yaz günü.... #kitap #hümanistkitap #kafe #kitapkafe #kozyatağı #yazar | kozyatağı kafeler hakkında en iyi bilgiyi özetleyin

Dekk’in İstanbul’un yemek, eğlence ve kültürel dokusuna neler katacağını düşünüyorsunuz?

Dekk, konser izlemek, sevdiğiniz müzikleri dinlemek, spor yapmak veya çocuklarınızla vakit geçirmek için gidebileceğiniz sosyal deneyimler için bir yerdir. Aynı zamanda arkadaşlarınızın bir süre takılmak isteyeceği ve yiyecek satın alabileceğiniz bir yer. Büyük ilgi görecek açık alanda ziyaretçilerine sosyal mesafe kurallarını koruyarak ve günlük aktivite fikirleri sunarak İstanbullulara yeni bir bakış açısı kazandıracak.

Henüz çok yeni olmasına rağmen bu süreçte ziyaretçilerden ne tür tepkiler aldınız?

Ziyaretçilerimiz çok güzel yorumlar verdiler. İnsanlar özellikle pandeminin etkileri ışığında dışarıda vakit geçirmeyi tercih ediyor. Bu süre zarfında ziyaretçilerimize sunduğumuz birçok etkileşim fırsatı ile fark yaratmak istiyoruz. Gerçek bir “sosyalleşme merkezi” işlevi gördüğü için tüm ziyaretçilerimizi bu etkinliğe katılmaya davet ediyoruz. Ziyaretçilerimizden bilgi talep ederek, daha keyifli deneyimler sunmayı umuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.