Bu makale, napoli ve pompei gezisi ile ilgili açıklamalarla güncellenecektir. napoli ve pompei gezisi ile ilgileniyorsanız, bu Taş Kesilen Şehir POMPEİİ I NAPOLİ makalesinde hometown-inn.com ile napoli ve pompei gezisi’yi analiz edelim.

Taş Kesilen Şehir POMPEİİ I NAPOLİ içindeki napoli ve pompei gezisi ile ilgili içeriği en doğru şekilde özetleyin

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

SEE ALSO  BUNGALOV EVDE HAFTASONU TATİLİ - DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ | bungalov evleri yalova hakkında en ayrıntılı bilgiyi sentezleyin

Bu HometownInn web sitesiyle, kendiniz için daha değerli veri için napoli ve pompei gezisi dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. Hometown Inn web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, En ayrıntılı bilgiyi size getirme arzusuyla, İnternette olabildiğince çabuk haber yakalayabilmenize yardımcı olun.

Konuyla ilgili bazı içerikler napoli ve pompei gezisi

Güneydeki Napoli kentini turist akınına uğratan ve yanardağın patlaması sonucu lavlar altında kalan Pompeii şehrini birlikte gezelim! Kanalıma Abone Olmayı Unutmayın: Instagram: Diğer videolar için; *Mozart’ın Masal Şehri I SALZBURG *İstanbul’a Yakın Gezilecek Yerler I SAPANCA, MAŞUKİYE, KARTEPE *I AĞVA, ŞİLE-SAKLI GÖL, POLONEZKÖY, doğa ile iç içe *Haliç’in en güzel manzarası I PIERRE LOTİ *Oktoberfest, I Geri Dönüşüm Festivali Almanya’da Neşem’in Hint yemekleri ile testi… *Münih’in Merkezinde Neler Var? I Marienplatz – Maximilian Caddesi – Uban *MUNICH TRAVEL I İngiliz Bahçesi, şehir manzarası… “Hayat kısa, kuralları yık, kolay affet, yavaş öp, kalpten sev, kontrolsüzce gül ve seni sen yapan hiçbir şeyden pişman olma gülümse bundan 20 yıl sonra yaptıklarına değil yapmadıklarına pişman olacaksın o yüzden demir at güvenli limanından ayrıl rüzgarları arkana al araştır araştır hayal et keşfet.” – Mark Twain.

SEE ALSO  Ezgi havuz | izer hotel yüzme kursu ile ilgili en doğru içeriğe genel bakış

napoli ve pompei gezisi konusuyla ilgili bazı görüntüler

Taş Kesilen Şehir POMPEİİ I NAPOLİ
Taş Kesilen Şehir POMPEİİ I NAPOLİ

Okuduğunuz Taş Kesilen Şehir POMPEİİ I NAPOLİ hakkında bilgi görüntülemeye ek olarak, Ardından, hometown-inn.com ‘nin hemen her gün yayınladığı diğer bilgileri keşfedebilirsiniz.

SEE ALSO  DİMETPARK HOTEL - Sektörel Başarı | ceshme plus trivago hakkında en eksiksiz bilgiyi özetleyin

Yeni bilgi için burayı tıklayın

napoli ve pompei gezisi ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Taş #Kesilen #Şehir #POMPEİİ #NAPOLİ.

seyahat,etkinlik,gezi,rehber,tanıyalım,gezelim,travel,turizm,yolculuk,Neşem Kam,vlog,travel vlogger.

Taş Kesilen Şehir POMPEİİ I NAPOLİ.

napoli ve pompei gezisi.

napoli ve pompei gezisi içeriğiyle hometown-inn.com sizin için güncellenen içerikle, size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacaktır. HometownInn ‘nin napoli ve pompei gezisi içeriğini görüntülediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. SUSKUN TV diyor ki:

  Kıyamet yakindir , artık instagramda cinselik çok basit bir olaymiş gibi karşilaniyor dini mizah amaçlı kulaniyorlar patron eskisinden çok kazaniyor işçi eskisinden zor geçimini yapiyor insanlar hiç ölmiyecek gibi yaşiyor geceden sabaha kadar içip zina yapip eyleniyorlar müslümanların sayisi azaliyor israil mescidi aksaya saldiriyor antalya serik de kuran-ı kerime tekme olayı gerçekleşti. şimdi biri karsilik yorum olarak yazacak söylediklerimi yargilayacak ki bunu yargilamadan önce yüzunu yıkaması ve etrafi görmesi lazim ..

 2. Asena Çiçek diyor ki:

  Yemeğe içmeye sexe düşkünlük…O yüzden taş kestiler DOĞRU..SANKI BUGUNKU TURKIYE. …….( ablacım bi arada senin anlatmana gerek yok INCIL VE KURAN AYRINTILI ANLATIYOR..)

 3. firdevs diyor ki:

  Andolsun ki, onun konuklarını da arzulamışlardı. Biz de gözlerini silip (kör ettik). “Tadın azabımı ve uyarımı!” (dedik.) (54/Kamer 37)

  ► Andolsun ki kesinleşmiş bir azap, erken vakitte onları bastırdı. (54/Kamer 38)

  ► Tadın (bakalım) azabımı ve uyarımı! (54/Kamer 39)

 4. firdevs diyor ki:

  ► Lut’u da (kavmine gönderdik.) Hani (Lut) kavmine: “Sizden önce âlemlerden hiç kimsenin yapmadığı bir fuhşiyatı mı yapıyorsunuz?” demişti. (7/A'râf 80)

  ► “Şüphesiz ki sizler, kadınları bırakıp erkeklere şehvetle yaklaşıyorsunuz. Siz, aşırı giden taşkın bir toplumsunuz.” (7/A'râf 81)

  ► Kavmi: “Onları yurdunuzdan çıkarın. (Çünkü) onlar temizlenen insanlardır.” demek dışında bir cevap vermemişti. (7/A'râf 82)

  ► Hanımı hariç, onu ve ailesini kurtarmıştık. (Hanımı) geride (helak olanlarla) kalmıştı. (7/A'râf 83)

  ► Onların üzerine bir (azap) yağmuru yağdırmıştık. Suçlu günahkârların akıbetinin nasıl olduğuna bir bak! (7/A'râf 84)

  ► Ellerinin (ikram edilen yemeğe) uzanmadığını görünce garipsedi ve içine bir korku düştü. Demişlerdi ki: “Korkma! (Çünkü) biz Lut’un kavmine (görevli olarak) gönderildik.” (11/Hûd 70)

  ► İbrahim’in korkusu gidip, müjde hâli ağır basınca, Lut’un kavmi hakkında bizimle tartışmaya koyulmuştu. (11/Hûd 74)

  ► Elçilerimiz (melekler) Lut’a geldiğinde, onlar yüzünden kendini kötü hissetmiş, bir çıkar yol bulamamış ve: “Bu baş belası, sıkıntılı bir gündür.” demişti. (11/Hûd 77)

  ► (Misafirlerin geldiğini duyunca) kavmi koşar adımlarla ona gelmişti. Bundan önce de kötülükleri (âdet hâline getirecek kadar çokça) yaparlardı. Dedi ki: “Ey kavmim! İşte bunlar benim kızlarım, onlarla (evlenerek ilişki kurmanız) sizin için daha temizdir. Artık Allah’tan korkup sakının ve misafirlerin içinde beni rezil etmeyin. İçinizde hiç mi olgun/aklı başında bir adam yok?” (11/Hûd 78)

  ► Demişlerdi ki: “Andolsun ki, sende biliyorsun kızlarında hakkımız/gözümüz yok. (Asılnda) sen, bizim ne istediğimizi de çok iyi biliyorsun.” (11/Hûd 79)

  ► Demişti ki: “Keşke size karşı bir gücüm olsa, ya da (misafirlerimi sizden koruyacak) bir güce sığınabilseydim.” (11/Hûd 80)

  ► (Melekler) demişlerdi ki: “Ey Lut! Biz Rabbinin elçileriyiz. Sana ilişemezler. Gecenin bir vaktinde, ailenle beraber yola çık ve içinizden kimse dönüp arkasına bakmasın. Hanımın hariç! (Çünkü) onların başına gelecek azap, onun da başına gelecektir. Onların (helak) zamanı sabahtır. Sabah yakın değil mi?” (11/Hûd 81)

  ► (Helak) emrimiz geldiğinde oranın altını üstüne getirdik ve tepelerine birbiri ardına dizilmiş, çamurdan pişirilmiş taşlar yağdırdık. (11/Hûd 82)

  ► (O taşlar) Rabbinin katında işaretlenmişlerdir. O (azabın bir benzeri, bu kavmin amelini yapan) zalimlerden uzak değildir. (11/Hûd 83)

  ► “Ey kavmim! Benimle yollarınızı ayırmış olmanız, Nuh Kavmi'nin, Hud Kavmi'nin ya da Salih Kavmi'nin başlarına gelenin bir benzerini sizin başınıza getirmesin. Ayrıca Lut’un kavmi de sizden uzak değildir.” (11/Hûd 89)

  ► “Lut ailesi hariç. Elbette, onların tamamını kurtaracağız.” (15/Hicr 59)

  ► “(Lut’un) karısı hariç. Onun geride kalanlardan olmasını takdir ettik.” (15/Hicr 60)

  ► Lut ailesine elçiler geldiği zaman: (15/Hicr 61)

  ► “Şüphesiz sizler tanınmayan bir topluluksunuz.” demişti. (15/Hicr 62)

  ► “(Hayır, öyle değil!) Bilakis, onların hakkında şüpheye kapılıp tartıştıkları (azabı) getirdik.” demişlerdi. (15/Hicr 63)

  ► “Sana hakkı getirdik. Ve biz, elbette doğru söyleyenleriz.” (15/Hicr 64)

  ► “Gecenin bir bölümünde aileni yola çıkar. Sen de peşlerine düş. Sizden kimse arkasına bakmasın. Emrolunduğunuz yere doğru devam edin.” (15/Hicr 65)

  ► Ona şu kesin hükmü bildirdik: “Sabah olduğunda bunların arkaları kesilmiş (kökleri kurumuş) olacaktır.” (15/Hicr 66)

  ► Şehir halkı (erkek misafirlerin şehre geldiğini birbirlerine müjdeleyerek) sevinç içinde geldiler. (15/Hicr 67)

  ► Dedi ki: “Bunlar benim misafirlerimdir. Beni utandırıp dillerine düşürmeyin.” (15/Hicr 68)

  ► “Allah’tan korkun ve beni rezil etmeyin.” (15/Hicr 69)

  ► “Biz seni toplumun işine karışmaktan alıkoymamış mıydık?” demişlerdi. (15/Hicr 70)

  ► Dedi ki: “İllaki bir şey yapacaksanız işte benim (evlenebileceğiniz) kızlarım!” (15/Hicr 71)

  ► Senin ömrüne andolsun ki, onlar sarhoşlukları içinde bocalayıp duruyorlardı. (15/Hicr 72)

  ► (Derken) Güneş’in doğmasıyla onları bir çığlık yakalayıverdi. (15/Hicr 73)

  ► Oranın altını üstüne getirdik. Üzerlerine de balçıktan pişirilmiş taşlar yağdırdık. (15/Hicr 74)

  ► Şüphesiz ki bunda, basiret/feraset sahibi insanlar için (ibret alınacak) ayetler vardır. (15/Hicr 75)

  ► Orası hâlen bir yerleşim yolu üzerinde bulunuyor. (15/Hicr 76)

  ► Şüphesiz bunda, iman edenler için (dersler çıkarılacak) bir ayet vardır. (15/Hicr 77)

 5. Ekrem Yuksel diyor ki:

  lut kavmimi yoksa benzeri bi kavimmi rahman olan Allah bilir suphesiz olsn su ki boyle kavimler bu sekilde helaki 1450 yil once bildirildi ve yine suphesiz olan su zaimlerin sonu muhtlelif helaklarla hep oldu kiyamet kopana kadarda olacak

 6. barış tan diyor ki:

  Taş kesilmediler.
  Arkeologlar tarafından ölen insanların yerleri kalıplara döküldü.
  Yani o gördükleriniz sonradan oluşturuldu.
  2.si ölen insanlara saygınız olsun.
  3.bu insanlar ne günah işlemiş nereden biliyorsunuz.
  4.diğer ülkelerde neden helak olmuyor insanlar.eğer helak ise.
  Örneğin sömürge ülkeleri neden helak olmuyor.

 7. TATAR AŞI diyor ki:

  Falcilik buyuculuk dikili taşlar içki kumar fuhuş zina büyük gunahlardir ve allahın bunlara karşı her zaman bir hesap sorma vakti vardır ve o zamanin ne zaman geleceği ise saklıdır ibret alıp doğru düzgün olalım tövbe edip arinalim dua edip sukredelim

 8. Seyma xyz diyor ki:

  hepsi kacmamis kimi farkina bile varmamis iliski icinde bircok tas kesilmisler var ve evet taş kesildiler kimse aniden taş kesildi demedi sonucta hersey sebep sonuc dahilinde ilerler ve ortada kemik yok tamamen tas olmuslar

 9. Tayfun başaran diyor ki:

  Sevgiler neşem kam bermuda şeytan üçgeni nide böyle gezermisin memnun oldum gerçekten de canlı yerinde çekim yaptığına beğendim sakın konumunu sabit tut canlı yerinde çekim yap takipte olacağım seni perferct excellend super mega ultra maximum sun

 10. Ferhat Davut diyor ki:

  Teşekkürler gayet faydalı bir video çekmişsiniz. Ama bir şeyi kaçırmışsınız, olayın asıl nedenine değinmemişsiniz. Bu kavim allaha karşı sapıklık yapan bir kavimdir bu Kur an da geçer.

 11. Bayram Şahin diyor ki:

  Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
  FURKAN RAHİM 35. Onlara, Lut’un haberini gerçek olarak anlat, sonra da bırak daldıkları bataklıkta oyalanadursunlar!
  36. Lut’da gönderilmiş olan Resullerdendi. Kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yanaşan bir kavmi uyarması için, İbrahim’in yanından ayrılıp kendisine bildirdiğimiz bölgeye yerleşti. Onların içinde zaman geçirdi ve kendilerini her fırsatta uyarmaktan çekinmedi.
  37. Dedi ki “Siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere mi varıyorsunuz? Doğrusu siz, beyinsizlikte devam edegelen bir kavimsiniz!” Bunun üzerine kavminin cevabı ancak şöyle demek oldu: “Lût’un ailesini memleketinizden çıkarın. Çünkü onlar temiz kalmak isteyen insanlarmış.”
  38. Lut’un gönderildiği o kavim, sönmüş bir volkanın etrafında kendilerine evler yapıp yerleşmişlerdi. ALLAH, volkanın patlamasına yakın bir süre kaldığında – ki O, gaybı çok iyi bilendir- Lut’u uyarması için kendilerine gönderdi.
  39. Ancak kavmi, Lut’u yalanladı. Onunla tartışmaya girişti ve verdiği mesaj’dan yüz çevirdi. Doğrusu o kavim, ALLAH’ın azabının kendilerini asla yakalayamayacağını zannetmişlerdi.
  40. Sonunda Melekler, Lut’u ve geri de kalan karısı dışında ailesini kurtarmak üzere yanına geldi. Lut’a buyruk bildirildi “Sabah erkenden aileni de alıp yola çık! Kaçarken arkanıza bakmayın, yalnız karın müstesna, o geride kalanlardan olacak”
  41. Böylece Lut, sabah erkenden yola koyuldu, derken korkunç bir ses koptu. Volkan faaliyete geçti ve yanardağ patlayıp taşları hızlıca savurdu. Lut’un karısı arkasına baktığı esnada, üzerine pişmiş iri bir taş düştü ve oracıkta can verdi.
  42. Taşlar, gökyüzünden yağmur gibi o kavmin üzerine serildi ve onlar feci bir şekilde helak edildi.
  43. Şimdi aynı işi ısrarla yapmaya devam edenler, benzer bir azabın kendilerine de gelip çatmayacağından güvende midirler?
  https://furkanhikmet.blogspot.com/p/sayfa-2.html?m=1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.