Makalenin bilgileri meyveli bira etrafında dönecektir. meyveli bira hakkında bilgi ediniyorsanız, bu VARIM ELMA AROMALI BİRA TESTİ (YENİ ÇIKTI) İÇİMİ ve TADI nasıl? FİYATI NE? makalesinde hometown-inn.com ile meyveli bira konusunu tartışalım.

Volim Bira Güncel Fiyatı Ne Kadar? Volim Bira Çeşitleri Nedir? Volim Bira Fiyat **2022 2022
meyveli bira

Meyve birası hakkında

İnsanların meyve biraları hakkında güçlü fikirleri var; ya seviyorlar ya da tiksiniyorlar. Neyse ki, birçok temel bira türünden gerçek meyve içeriklerine ve çeşitli olgunlaşma süreçlerine kadar birçok deney yapıldı. Günümüzün seçenekleri, hafiften açık meyveliye kadar çok çeşitli tatları ve aradaki hemen hemen her şeyi içerir.

Meyve biraları, bulanık bir tanımı olan geniş bir kategoridir. En iyi örneklerin çoğunun, aksi halde çok tatlı veya nahoş olabilecek meyve aromalarına canlılık ve denge sağladıkları için ekşi bira bazlarından yapıldığı iddia edilebilir.

Meyve aromalı bira. meyve birası

Geleneksel lambik saltanatının kral olduğu Belçika meyve biraları en iyiler arasındadır. Bunlar, ekşi yabani maya özelliklerine sahip ürünün en büyük özelliklerini vurgulayan son derece meyveli biralardır. İkincil fermantasyon sırasında kendi kendine fermente edilir ve taze meyve ile birleştirilir. Nispeten mütevazı bir alkol içeriğine sahiptir ve herhangi bir olumsuz sonuçla karşılaşmadan daha fazla keyif almanızı sağlar.

Yabani mayaların kökleri Belçika birasının tarihinde bulunurken, Amerikan bira üreticileri kendi tarzlarını Amerikan yabani bira şeklinde geliştirdiler. Lacto-bacillus, Pediococcus, Saccharomyces ve Brettanomyces gibi ‘yabani’ mayalar veya bakteriler, biraya benzersiz bir lezzet veren fermentlere eklenir. Bunlar genellikle ekşi notaların yanı sıra ahır, yara bandı, hayvan veya toprak özelliklerini içerir.

Bu ay değerlendirilen çeşitli seçeneklerden gördüğümüz gibi, birçok bira üreticisi bu biralara meyve veya geleneksel şarap üzümleri de ekliyor. Bu katkı maddeleri, bu içeceklerin genellikle sahip olduğu meyve benzeri, asidik özellikleri arttırır.

Kökleri hem Avrupa hem de Amerikan biracılık geleneklerine dayanan, tuz ve baharatlar ve diğer meyve ilaveleriyle yapılan açgözlü Alman tarzı ekşi buğday birası, hafif, eğlenceli ve ferahlatıcı bir bira çeşidi olarak Amerikan bira üreticilerinin dikkatini çekti. Aşağıda bu cazip fırsatlardan birkaçının bir listesi bulunmaktadır.

SEE ALSO  COMO FAZER SODA ITALIANA MAMA MIA DO SUPER MARIO #ComoFazerFacil | En eksiksiz italyan soda şurubu ile ilgili genel bilgi

Bu Sezonda İçilecek 7 Meyveli Bira

Grand Cru Lindemans Oude Kriek Cuvée

Lindemans Oude Kriek Cuvée René - Sour Beer Blog

Grand Cru Lindemans Oude Kriek Cuvée (Fruit Lambic Brewery Lindemans, Belçika) 750 ml, 13 $, 96 puan. Bu ürün ABD pazarında yeni olmasına rağmen, bira fabrikasının web sitesi, üretmekten en çok gurur duydukları bira olduğunu iddia ediyor. İyi dengelenmiş ve ince yapılmış. Meşe fudré’deki temel lambriler, nüanslı, katmanlı, kurutulmuş ve baharatlı kiraz aroması sağlamak için şişelenmeden önce altı ay boyunca fermente edilen bütün kirazlarla desteklenir. Turta dolgusu, pişirme baharatı, gül yaprağı, ahır ve hafif meşe, burun ve damakta vişne suyuyla dans ediyor. Pastörize edilmemiştir, bira fabrikasının diğer meyve ışıklarının çoğundan farklı bir tada sahiptir ve şişe üzerindeki imalar, ona uzun süre dayanan farklı bir kişilik kazandırmaktadır. Ticari du Vin. Kiler Seçimi.

American Wild Ale Pia Agria Ekşi Ananas

Piña Agria - Odell Brewing Co. - Untappd

Odell Brewing Co. Piña Agria Ekşi Ananas (Amerikan Yabani Ale Odell Brewing Co., CO) 17 $ / 750 ml, 92 puan . Bu tür bira, ananasın geçmişte neden ekşi bir içerik olarak daha sık kullanılmadığını sorgulamanıza neden olur. Odell elbette ilk değil, ancak bu, bir Amerikan yabani birasının vahşi ve korkak özelliklerini olgun ananasın tatlı-ekşi tadıyla ustaca karıştıran mükemmel, dengeli bir bira. Beklendiği gibi, ananas koku ve tada hakimdir, ancak olgunlaşmamış mango, kavun ve narenciye gibi hoş, dengeleyici tatlar lezzet profilini tamamlar. Enerjik ve enerji veren bir dil ile orta karbonatlaşma ve güçlü asitlik, çiftlik, saman ve beyaz biber notaları sağlar.

Avery Brewing Spontanea Barrel-Aged Wild Ale

Avery Brewing Company | Boulder | Brewpub | Restaurant

Avery Brewing Spontanea Barrel-Aged Wild Ale (American Wild Ale Avery BrewingCo., CO) $ NA / 12 oz, 91 puan . Bira fabrikasının fıçı yaşlı serisinde 24 numara olan bu vahşi bira, Boulder’daki Bookcliff Winery’den Cabernet Sauvignon şırası ile yapılmıştır. Üzümler, nötr meşe fıçılara taşınmadan önce yedi gün boyunca maltlı arpa içeren bir tankta olgunlaştırıldı ve bir yıl boyunca saklandı. Üzümler daha sonra yüzde 100 kendi kendine fermantasyon geçirdi. Nihai ürün, güçlü bir tanen yapısı ve dünyevi tada sahip, beklenmedik şekilde berrak, şarap benzeri bir biradır. Tat ve kokuda, tipik Cabernet Sauvignon özellikleri, böğürtlen, kiraz, meyan kökü ve kızarmış baharatın cesur notalarıyla barış içinde bir arada bulunur. Gelişen yüzeyde, biberli meşe, kuru tanenler ve kösele bir vurgu ortaya çıkıyor. Denemeye değer, zengin ve farklı bir şarap. 123 örnek oluşturuldu.

SEE ALSO  BİRA GAZLAMA NASIL YAPILIR? // 3 FARKLI ŞEKER İLE GAZLAMA KIYASLAMASI // TEK PART | bira renkleri hakkında en iyi bilgiler

Victory Kirsch Gose

Victory Kirsch Gose | Beer Of The Day | Beer Infinity

Gose Victory Brewing Co., PA, Victory Kirsch Gose, 12 onsluk şişe için 9 dolar, 4’lü paket için 91 puan. Bir kase kirazı unutun ve onun yerine bu lezzetli güzellik için kapın. Renkli, parlak ve çok efervesan bir biradır. Hızla kaybolan bir baş parlaması ve berrak, açık kırmızı bir renk tonu yayar. Aromalarda ve tatlarda sadece tatlı kırmızı kirazlar öne çıkarken, arka planda narenciye ve ahır alt tonları dans ediyor. Aromalar ve tatlar taze ve lezzetlidir. Çatışan asitlik ve tuzlu bir tat ile damak enerjik ve yüksek karbonatlı.

Avery Brewing’den Einzigartig Fıçı-Yaşlı Wild AleOld Jubilation Ale | Avery Brewing Co.

Avery Brewing’den Einzigartig Fıçı-Yaşlı Wild Ale (American Wild Ale Avery Brewing Co., CO) 12 oz, $NA, 90 puan. Bira fabrikasının fıçı-yaşlı serisinde 25 numara olan bu vahşi bira, Bookcliff Winery’nin Riesling şırası kullanılarak yapılır ve bir yıl boyunca nötr Cabernet Sauvignon fıçılarında olgunlaştırılır. Nihai ürün, yabani maya, tropik meyve, altın kuru üzüm ve limon notalarına sahip çok etkili, uyumlu bir bira-şarap melezidir. Alkolün söylediği kadar olmasa da, ağızda ekşi ve asidik bir his, hafif bir sıcaklık ve tatlı tropik meyvelerin tadına göre yuvarlaklık vardır. Meşe ve tatlı baharat ipuçları, kalan ucu bulaştırır. 159 örnek oluşturuldu.

Odell Brewing Co.’dan Blackberry Gose

Brombeere Blackberry Gose from Odell Brewing :: Review

Odell Brewing Co.’dan Blackberry Gose (Gose Odell Brewing Co., CO) 4 paket için 12 $ / 12 ons 90 puan. Bu havalı ve lezzetli seçenek, bulanık bir kırmızı renk tonuna sahiptir ve göze çarpan bulanık böğürtlen, Fleur de sel, yumuşak tahıl ve olgunlaşmamış şeftali notaları ile lezzetlidir. Canlı bir doku, orta-yüksek karbonatlaşma ve dut tanesi aromalı içeceğin yüzeyine uzun süre tutunan büyük tuzluluk ile bu notalar sulu dilde devam ediyor.

Anderson Valley Brewing Company Highway 128 Session Series Blood Orange Gose

Anderson Valley Blood Orange Gose Bottles

Anderson Valley Brewing’de (Gose Anderson Valley Brewing Company, CA) Highway 128 Oturum Serisinden Blood Orange Gose 6’lı paket için 11 $ / 12 ons 89 puan. Portakal, limon ve deniz spreyi ipuçlarına sahiptir ve ekşi, sulu ve çok serinleticidir. Kokudan daha yoğun olan dil, ekşi narenciye ve yabani mayadan gelen ekşi, hafif aşındırıcı asidik tonlarla tamamlanan acı, kuru ve tuzlu tatlara sahiptir. Namlu hafif ve dikenlidir ve karbonatlaşma yüksektir. Izgara tavuk veya sedir ağacı somonu ile güzel gider ve konserve olduğu için plaj günleri veya diğer sıcak hava etkinlikleri için mükemmel bir seçenektir.

SEE ALSO  IRISHSHAKE Kokteyli Nasıl Yapılır? // Kahveli Kokteyl Tarifi | kokteyl nedir nasıl yapılır ile ilgili en doğru bilgiye genel bakış

Yakın zamanda güncellenen VARIM ELMA AROMALI BİRA TESTİ (YENİ ÇIKTI) İÇİMİ ve TADI nasıl? FİYATI NE? içindeki meyveli bira ile ilgili bilgilere genel bakış

Aşağıdaki videoya göz atın

Bu HometownInn web sitesinde, sizin için daha değerli verilere sahip olmak için meyveli bira dışında bilgi ekleyebilirsiniz. HometownInn web sitesinde her zaman sizin için her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en ayrıntılı bilgiye katkıda bulunma arzusu ile, İnternetteki haberi mümkün olduğunca çabuk kavrayabilmenize yardımcı olur.

meyveli bira ile ilgili birkaç açıklama

Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın: “Harun KOÇALIOĞLU” isimli YouTube kanalımda; Günlük hayata dair pek çok içeriğin yanı sıra; Kullanmakta olduğum araç, hayatınızda size yardımcı olacak birçok pratik ve önemli bilgiye sahiptir. Özellikle “Araçlar”; birçok içerik ve paylaşım sizlere sunulmaktadır. Bunun yanı sıra Gezi, insan ve şehir, tatil manzaraları, yol kesimleri ile birlikte; Bakım, onarım, onarım, doğa ve özellikle köpekler; Ben onlara CAN diyorum. Hayvansal ve profesyonel silahlar, bıçaklar vb bir çok videom var. Elimden geldiğince ve imkanlarım dahilinde bilgilerle siz değerli izleyicilerime görseller sunuyorum. Kurgu olmadan, gönderilerimin çoğu doğaldır. Kanalıma destek olmanız benim için çok önemli. Beğenilerinizi, aboneliklerinizi ve paylaşımlarınızı rica ediyorum. Kanalımda küfür, hakaret ve hakaret içeren söz ve davranışlara izin vermiyorum. Kanalımda yayınlanan her şey beni bağlar. Dini ve siyasi propagandaya izin verilmez. Saygı ve sevgilerimle iyi seyirler dilerim. #harunkoçalioğlu #varımşeftali #varımlimon #varimelma #varımgreyfruit #varım .

meyveli bira Hakkında Bilgilerle İlgili Görüntüler

VARIM ELMA AROMALI BİRA TESTİ (YENİ ÇIKTI) İÇİMİ ve TADI nasıl? FİYATI NE?

Okuduğunuz VARIM ELMA AROMALI BİRA TESTİ (YENİ ÇIKTI) İÇİMİ ve TADI nasıl? FİYATI NE? hakkında haberleri bulmanın yanı sıra, Ardından, Hometown Inn ‘nin hemen aşağıda yayınladığı diğer içeriği okuyabilirsiniz.

Burayı tıklayın

meyveli bira ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#VARIM #ELMA #AROMALI #BİRA #TESTİ #YENİ #ÇIKTI #İÇİMİ #TADI #nasıl #FİYATI.

HARUN,KOÇALİOĞLU,W124,E 200,MERCEDES,BENZ,BİRA,RAKI,ŞARAP,VİSKİ,VOLİM,YENİ,TEKİRDAĞ,ALTINBAŞ,KULÜP,İZMİR,CİVAN,BURGAZ,YEKTA,TAYFA,ATA,DAİM,ÇİLİNGİR,EFE,BEYLERBEYİ,MERCAN,ANADOLU,BOĞMA,SAKİ,ABBAS,TOPKAPI,MİR,DOLUCA,AKDENİZ,BİRİCİK,KAVAKLIDERE,CORVUS,BUZBAĞ,JOHNNİE,WALKER,J&B,WHITE,HORSE,CHİVAS,REGAL,JACK,DANİELS,BALLANTİNES,JİM,BEAM,GENTLEMAN,BELL’S,VAT 69,JAMESON,PASSPORT,BOURBON,MACALLAN,EFES,TUBORG,CARLSBERG,BOMONTİ,B’ECKS,MARMARA,BUD,MİLLER,VARIM,PİLSEN,EV,YAPIMI,LEFFE,SCHNEIDER,FREDERİC.

VARIM ELMA AROMALI BİRA TESTİ (YENİ ÇIKTI) İÇİMİ ve TADI nasıl? FİYATI NE?.

meyveli bira.

meyveli bira hakkındaki bilgilerle HometownInn ‘ın sağladığı bilgilerle, daha fazla yeni bilgi ve bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını, bunun sizin için yararlı olacağını umuyor.. hometown-inn.com ‘nin meyveli bira içeriğini görüntülediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. esc diyor ki:

  Ulen şu durumu yıllardır anlamıyorum.
  Arkada ya türk bayrağı yada Atatürk resmi ön tarafa rakı balık veya çeşitli alkol ve yiyecek içecek kurıyemiş vs vs.. Birde sigara koyarlar…
  Yok yani yok nedir anlam veremiyorum :))

 2. Blue Lion diyor ki:

  Abi puro ile ilgili de güncel bir video çeker misin içimi fiyatı başlangıç purosu orta kalite orta yollu ucuz bir puro önerebilir misin teşekkürler

 3. TheRockforever20 diyor ki:

  Afiyet olsun abim. Artık AKP hükümeti sayesinde 'Alkol koklatılmıştır' ibareli biralar göreceğiz herhalde. Bırakalım birayı, millet yiyecek ekmek alamayacak önümüzdeki sonbaharda…

 4. Tugra diyor ki:

  Bu yabancınların çıkarttığı cider beer gibi olmuş olabilir bunu içen seven baya var bira niyetine içmiyorlar zaten de o bu değil abi efeste çalışıyoruz biz daha görmedik afiyet olsun 😀

 5. Ahmet Ezim diyor ki:

  owwwww gömlek bi harika ambiyans süper ama bira bira değil 🙂 afiyet olsun abi keşke yerken normal bi bira açsaydın… meyva suyundan hallice bu herhalde

 6. Ömer Faruk diyor ki:

  Seni bir süredir takip ediyorum Harun abi, alkol tüketmeyi sevmiyor olsamda muhabbetin ve babacanlığın için izliyorum. Sanki sevdiğim büyüklerimle oturup sohbet ediyorum hissi veriyorsun. Yorumlarda bazıları yok şapırdatarak yeme yok geğirme falan yazıyorlar, izlemeyin arkadaş o zaman; bu adam bu işi para için yapmıyor, biz onu doğallığı için seviyoruz. Son olarak Harun abi sen doğallığını bozmadan devam et, takipçilerin de her kanalı izleyen adamlar değil zaten buna eminim. Ankarada olsam mutlaka tanışmak isterdim seninle abi sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.