Bu makalenin içeriği sarnıç istanbul etrafında dönecektir. sarnıç istanbul’yi arıyorsanız, bu Yerebatan sarnıcı İstanbul makalesinde sarnıç istanbul’yi keşfedelim.

Yerebatan sarnıcı İstanbul içindeki sarnıç istanbul ile ilgili bilgilere ayrıntılı olarak genel bakış

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu HometownInn web sitesinde sizin için daha değerli verilere sahip olmak için sarnıç istanbul dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. HometownInn sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Sizin için en doğru değeri sunmayı umuyoruz, İnternetteki haberi en doğru şekilde kavrayabilmenize yardımcı olun.

SEE ALSO  ABANA - KARADENİZ ROTASI KAMP ALANI #KARADENİZTURU ROTANIZDA OLMALI - KASTAMONU KAMP ALANI | kastamonu kamp alanları hakkında en iyi içeriği sentezleyin

Bazı açıklamalar konuyla ilgilidir sarnıç istanbul

Yerebatan sarnıcı 3 yıl sonra sarnıcın restorasyonu tamamlandı. İzlemek için: #yerebatansarnıcı #sultanahmet #istanbul Bu videoda Yerebatan sarnıcı olarak da bilinen bir Bizans yapısını ziyaret ediyoruz. Dilimizde Yerebatan Sarnıcı veya Yerebatan Sarayı olarak da bilinen İstanbul’un en büyük su sarnıcını göreceğiz. Umarım sizler için bilgilendirici ve eğlenceli bir video olmuştur. Bizi instagramda takip et. Instagram: Facebook: Kuşkonmaz Camii: Mihrimah sultan camii: Valide Sultan Camii: İstanbul’da bir Mısır Dikilitaşı: Zelve vadisi, Kapadokya’nın bir güzelliği.: Halının altına gizlenmiş bir Bizans sarnıcı ve sohbet. Dünyanın en büyük mermer sandukası: Şerefiye sarnıcı: Balat gezisi. Demir kilise: Kapadokya’da en güzel gün batımı: Kapadokya 5. bölüm: Kapadokya’nın En Güzel Peri Bacaları: Kapadokya 4: Soğanlı Vadisi: Kapadokya 3: Kaymaklı Yeraltı Şehri: Kapadokya 2: Derinkuyu Yeraltı Şehri: Kapadokya 1: Balon Turu: Yoros Kalesi : Demre gezi rehberi: Hindistan cevizi nasıl kırılır: Çekirdekten limon nasıl çimlenir: Emirgan Korusu Lale Festivali: .

SEE ALSO  samos meyhane | koşuyolu samos hakkında en doğru bilgilere genel bakış

Bazı resimler sarnıç istanbul içeriği ile ilgilidir

Yerebatan sarnıcı İstanbul
Yerebatan sarnıcı İstanbul

Görüntülediğiniz Yerebatan sarnıcı İstanbul hakkında haber okumanın yanı sıra, O zaman Hometown Inn günlük güncelleme yapan diğer makaleleri hemen aşağıda arayabilirsiniz.

SEE ALSO  Kuşadası Tekne Turu | En eksiksiz günlük tekne turu kuşadası ile ilgili tüm bilgiler

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

sarnıç istanbul ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#Yerebatan #sarnıcı #İstanbul.

Yerebatan sarnıcı,yerebatan sarayı,sultanahmet,sultanahmet meydanı,İstanbul,boğaz,mimari,fatih,bizans,hıristiyan,VLOG,onur benli,outdoor,belgesel,istanbul,tatil,gezi,yürüyüş,tur,yeşil,antik,Arkeoloji,Arkeolojik,eğlenceli,neşeli,mavi,gökyüzü,yaz,deniz,bosphorus,byzantine,contantinopolis,basilica cistern,ancient,archaeology.

Yerebatan sarnıcı İstanbul.

sarnıç istanbul.

sarnıç istanbul bilgisiyle hometown-inn.com ‘ın sağladığı bilgiyle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla yeni bilgi ve bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. sarnıç istanbul hakkındaki makaleyi HometownInn ile izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

  1. gezgin mehmet bilgin diyor ki:

    Hocam aklina ve eline saglik.Biliyorsun tarih bilgim cok zayiftir ama bu meyanda bana bu videon ile nostalji yasattin.Bende cok uzun seneler once bir kez gitmistim.90 li yillarinn en baslari.Acaip degismis.Komür madenleri be daha aydinlik,sanirim icine etmisler. 🙁 Esen kal..

  2. Eray Sezer diyor ki:

    Fatih Sultan Mehmet ve 2.Abdülhamit döneminde,Venedikten gelen elçiler,Yerebatan Sarnıcında ki bir lahit için kendileri ile görüşüyorlar ve bu lahiti istiyorlar.Fakat iki padişah da bu teklifi reddediyor.2.Abdülhamit neden bu lahiti bu kadar istediklerini merak edip araştırma yapmaları için emir veriyor.Sarnıç içerisindeki lahit bulunup açıldığında içerisinde mumyalanmış bir ceset bulunuyor.Başı insan,vücudu yılan şeklinde.Bu haber 2.Abdülhamit döneminde ,daha sonradan tamamı toplatılan bir gazetede çıkıyor.Lahit bir şekilde yurt dışına kaçırlıyor.Bu Lahit,Medusa'nın mezarı olarak kabul ediliyor,içindeki cesedin de Medusa'ya ait olduğu sanılıyor. Ben kısa özet geçtim.Bu olayı you tube'ta bir söyleşi videosunda adını şuan hatırlayamadığım bir araştırmacı yazardan dinlemiştim.Meraklısına…

  3. Pel diyor ki:

    Osmanlı döneminde sarnıç henüz keşfedilmemişken, sarnıcın tepesinden aşağı oltalar sarkıtıp balık tutarlarmış ve burayı yer altı gölü zannederlermiş. şehir efsanesi tabi =) fakat sevdiğim bir hikayedir. bir de bu Medusa başları hakkında şöyle bir detay mevcuttur ki Jüstinyen'in elbette koyu bir Ortodoks olarak Medusa başlarını yerin dibine göndermesi ihtimal dahilinde. Fakat bildiğim kadarıyla bunu ispatlayan bir tarihi döküman yok, güçlü bir teori olmasına karşın. Şunları da bilmek gerekir, eski bir yapı artık kullanılmıyorsa yahut başka sebeplerden (politik/dini vs) yıkılıyorsa, o yapının parçaları tekrar kullanılır. Buna sanat tarihi literatüründe SPOLIA denir. bu Medusalar da birer spolia materyali. Bir anlamı olmaksızın kullanılmış da olabilirler, bilemeyiz. Ben de Jüstinyen teorisine daha yakınım doğrusu =)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.