mersin cennet ve cehennem obrukları bu makalenin içeriğinde açıklığa kavuşturulacaktır. mersin cennet ve cehennem obrukları hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem makalesinde mersin cennet ve cehennem obrukları’yi Hometown Inn ile açıklığa kavuşturalım.

Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem içinde mersin cennet ve cehennem obrukları ile ilgili en alakalı içeriği sentezleyin

Aşağıdaki klibi hemen izleyin

Bu hometown-inn.com web sitesinde, sizin için daha değerli verilere sahip olmak için mersin cennet ve cehennem obrukları dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. hometown-inn.com web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Size en ayrıntılı bilgiye katkıda bulunmayı umuyoruz, İnternetteki haberi mümkün olduğunca çabuk kavrayabilmenize yardımcı olur.

SEE ALSO  Sürekli Para Basılırsa Ne Olur? | En eksiksiz türkiye para biriminin değerli olduğu ülkeler ile ilgili içerik

Konuyla ilgili bazı açıklamalar mersin cennet ve cehennem obrukları

Creepy Hell Pitcher’daki cam terasta yürürken gerçekten tüylerimiz diken diken oldu. Büyük bir heyecan yaşadık. Mersin Serisi 2. bölümü ile karşınızdayız. Cennet ve Cehennem Çukurları Bir yeraltı akıntısının neden olduğu kimyasal erozyon nedeniyle tavanın çökmesi sonucu oluşmuştur. Cennet Sürahi Cehennem çukurunun yaklaşık 200 m güneybatısında yer alan Cennet Sürahi, yaklaşık 135 m derinliğindedir. Bu da Miyosen döneminde oluşan sığ denizel kireçtaşı tabakalarında karstik süreçler sonucu oluşan bir çöküntü düdenidir (Cehennem Sürahisi de öyle). Çukurun kuzey yamacı oldukça diktir. Mağara, kapalı bir karstik mağara sistemindeki bir galerinin tavanının çökmesiyle gelişmiştir. Yeraltı deresi de diyebileceğimiz bu sistem günümüzde de faaliyetini sürdürmekte ve dere yolu üzerinde oluşan Cehennem çukurunun zemin yüzeyinin altından geçmektedir. Narlıkuyu karasının derinliklerinden Akdeniz’e karstik kaynaklar şeklinde karışır. Çukurun dibine inen merdivenin bitişiğinde Helenistik Zeus Tapınağı yer alır. Merdivenli yolun da bu döneme ait olduğu düşünülmektedir. Çukurun dibine kolayca inilebilir. Bu yüzeyin yerle temas noktasında yer altından geçen derenin sesleri rahatlıkla duyulabilir. Aşağıya inmeden hemen önce, yukarı çıkan bir asansör var. Cehennem Çukuru Yaklaşık 110 m derinliğindeki Cehennem Çukuru, yine karstik bir yeraltı deresinin açtığı bir yeraltı mağara sistemi tavanının aşınması ve çökmesi sonucu oluşmuş ve Cennet Sürahi’nin oluşmasına neden olmuştur. Çukurun dibinden batıda Cennet Sürahi’nin altından geçen bir yeraltı deresi geçmektedir. Cehennem çukurunun kenarları içbükey ve Cennet çukuruna göre daha dar ve dik olduğu için tabanına inmek mümkün değildir. Referanslar ^ DOĞANAY, H. 2005, Genel Fiziki Coğrafya, Pegem Yayınları ^ ERİNÇ, S. 2001, Jeomorfoloji II, Der Yayınları #mersin,#paradisex,#mediterranean,#travel,#obruk,#çukur,#cehennemçukuru Mersin 1. Kısım Bunlar İzlemeyenler ilk olarak Kanlı Divane Antik Kenti Bölüm 1 videomuzu izleyebilirler. Geçen haftaki videomuzun linki 👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇 TAKİP ETMEYE DEVAM ET. DOĞA SEVERLER GEZGİNLER Yeni içeriğimi takip etmek için; Diğer gezi videolarım için; En çok hoşuma gidenler: Sponsorluk ve işbirliği için: irfantemen16@gmail.com.

SEE ALSO  Pamukkale Travertenleri 4K | pamukkale travertenler hakkında yeni güncellenen bilgileri kapsama

Bazı fotoğraflar mersin cennet ve cehennem obrukları ‘in içeriği ile ilgilidir

Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem
Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem

Okuduğunuz Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem hakkındaki içeriği görüntülemenin yanı sıra, O zaman Hometown Inn her gün hemen aşağıda güncelleyen diğer bilgileri arayabilirsiniz.

SEE ALSO  KARABÜK'ün Neyi Meşhur - Nesi Meşhur Türkiye | karabük ün nesi meşhur ile ilgili en iyi içeriği özetleyin

Burayı tıklayın

mersin cennet ve cehennem obrukları ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Cennet #Cehennem #Obrukları #2Bölüm #MERSİN39İ #GEZMEYE #DEVAM #EDİYORUZ #mersin #cennetcehennem.

mersin,cennet cehennem obrukları,cennet cehennem mağarası,tarih,kültür,gezi,kültür gezisi,akdeniz,doğa,doğa gezisi,çöküntü,çukur,meryem ana kilisesi,silifke,mersin gezilecek yerler.

Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem.

mersin cennet ve cehennem obrukları.

mersin cennet ve cehennem obrukları bilgisiyle HometownInn ‘ın sağladığı bilgiyle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla yeni bilgi ve bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. hometown-inn.com mersin cennet ve cehennem obrukları hakkındaki makaleyi takip ettiğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Komser Celil diyor ki:

  Ustam aranızdaki sohbetler çok keyifli. Her detayı zaten anlatmışsın merak edene sadece seni izleyip gitmek kalmış. Göbek konusu önemli ona dikkat :))

 2. Zeliha Aydın diyor ki:

  Burayı yıllardır merak ediyorum.Ama çok yorucu sanırım aşağıya inip tekrar çıkması.enteresanmış gerçekten.ben de sona kadar gidemezdim herhalde.

 3. Knitting Crochet diyor ki:

  Mersine gittim ama buraya gitmeyi çok istedim . çok merak ediyordum . nasip olmadı yaz tatilinde ilk fırsatta ziyaret etmeyi düşünüyorum .

 4. Hanife Hata diyor ki:

  Buraya çok sıcakta gitmiştim sadece cehennem gezip çıktım. Şuan içim sızladı ne kadar güzelmiş bende canlı canlı görmek isterdim

 5. RENKLİ AİLEM diyor ki:

  Zor gözüküyor evet ama keşke obruğun en sonuna girseydiniz. Acayip merak ettim gider kesin dedim gitmediniz yaaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir