Kahvaltıda farklı lezzetleri tatmak istiyorsanız Galata’yı mutlaka ziyaret edin. Bu mekanlar size harika bir kahvaltı sunacak…

Neckodan kahvaltı

Köfte restoranında kahvaltı için müdavim misiniz? Sessizde tut! Sıra dışı bir şeyler arayanlar için eşsiz bir kahvaltı mekanı olarak Galata Rhtm Köftecisi’ni önerebilirim. Lokasyonda sunulan kahvaltı, nicelikten çok kaliteye önem vermektedir. Kahvaltı öncesi açlığınızı gidermek için pekmezli, cevizli ve meyveli manda yoğurdu ikram edilir. İlk başta memnun hissetmeyebilirsiniz, ama söz veriyorum, mideniz yavaş yavaş doldukça daha çok takdir edeceksiniz. Denediklerimden birkaç önerim var: Lezzetlerden kişisel favorim konyak, zencefil, limon reçeli, portakal ve kamkat reçeli, yaban mersini reçeli. Peynir sizin için yeterince doldurmuyorsa, takviye isteyin. Ek olarak, krep, ballı krema, beş baharatlı acuka ve küçük gözleme gibi geleneksel ve yaygın varyasyonlar vardır. Aşırı yapışkan saganaki peynirinin kokusunu yayarak “İşte buradayım” diyor. Fried Rum peyniri, hem tuzlu hem de bölgesel olan kendine özgü bir tada sahiptir. Kahvaltıda el yapımı ürünler ve eşsiz lezzetler dikkat çekiyor. Ancak yine de çivileme işlemini bitirmeleri gerekiyor. Peynir çok zayıf olduğu için kaymak kıvamına gelememiş. Bosnalı hamur işleri, tadını çıkarabileceğiniz ek bir lezzettir.

SEE ALSO  Uzi - PAPARAZZI / Maltepe Konseri 25.05.2022 | En doğru maltepe sahil canlı müzik ile ilgili içeriğin tümü

Pötikareli masalara Ege havası hakim. Bol seçenekli zengin, kalabalık kahvaltılara alternatif arayanlara önerebilirim. Belirli bir kalibrede olan tüm malzemeleri sunmak için çaba gösterirler. Tesisin davetkar atmosferiyle çevrilisiniz. Çeşitli reçeller mevcuttur. Haftanın beş günü köfte restoranında bile kahvaltı verilmektedir (Pazartesi-Salı hariç).

Payidar Galata

Payidar Galata, İşhane metro istasyonundan çıktıktan sonra görülmeye ve görülmeye değer bir mekandır. İstanbul’daki en büyük Yahudi cemaati ibadethanesi olan Neve Şalom Sinagogu’na yakındır ve Yahudi bir ailenin evinde yaratılmıştır. Binadan bahsederek başlamak istiyorum. Duvardaki yazılara göre binanın tarihi 1800’lü yıllara dayanıyor ve Galata’da Büyükhendek Caddesi üzerinde bulunuyor. O zamandan beri, bu yapı, her biri tamamen farklı bir ruhla giyinmiş üç ardışık kadının bakımı altında. İlk başta Miriam Shanman ve daha sonra Fortuna Strugo’yu barındıran yapı, Vildan Şelalesi tarafından hayal ettiği ortama uygun hale getirildi.

SEE ALSO  KAHVALTIYA 📣HERGÜN NE YAPSAM DİYE DÜŞÜNENLERE 5 DKDA ÇAY DEMLENİNCEYE KADAR HAZIR NEFİS KAHVALTILIK | siirt kahvaltı hakkında en iyi bilgiyi sentezleyin

Bugün hala hayatta ve Fettah Bey’in kontrolünde. Payidar Galata’nın binanın girişine yakın alt katı tarihi dokusuna uygun olarak yenilenmiş ve bir o kadar etkileyici. Burada eski sobalı bir mutfak ve oturma odası bulunmaktadır. Oradan bahçeye devam ediyor. Bahçe, sıcaklık biraz yükseldikten sonra kullanılmaktadır.

SEE ALSO  beton dökme işlemi. #shorts #keşfet #follow #pitbull #simba #bursa #podyumpark #atapark #avm #art | atapark bursa hakkında en iyi içeriği sentezleyin

Bir hafta içi sabah kahvaltı yaptığımız restoranda “Bahar Şubesi” brunch’ını denedik. “Bahar Dalı” ne içeriyor? İki çeşit ev yapımı reçel, Ezine peyniri, eski kaşar, soka, acuka, ballı kaymak, marmelat, tahin-pekmez, Ege’den çeşitli zeytinler, sahanda yumurta ve simit diğer malzemelerden bazıları. Bu çeşitlerin yanı sıra kızarmış sucukların da tadına baktık. Tüm bu lezzetler önce gözlerimizle sonra midemizle dikkatimizi çekti. Çok zengin kahvaltı masasında nereden başlayacağımıza dair hiçbir fikrimiz yoktu. Payidar Galata’dan ayrılmak konusunda isteksizdik.

Kahvaltı, yemek veya sadece bir fincan kahve için! Ne olursa olsun, burada samimi havayı solumak, yapıyı ve dekorasyonu görmek huzur veriyor. Umarım hissedarımız Galata her zaman sebat eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.