İstanbul için en güzel mevsim, güneşli havanın yerini yavaş yavaş rüzgar ve yağmura bırakmasıyla tüm canlı renkleriyle “Merhaba” diye haykıran sonbahardır. Şimdi dışarıda kahvaltı yapmak ama yine de sıcaktan bunalmamak ve terden sırılsıklam olmak için mükemmel bir an. Bu hafta sonu hangi restoranda kahvaltı yapmalıyız? Öyleyse, tercihlerine ve bakış açılarına göre sizin için öne çıkan adresleri bir araya getirdik.

ANADOLU KAVAGI YOROS Cafe’de bir restorandır.

Adını Anadolu Kava’ya yakın Yoros Kalesi’nden alan mekana yemyeşil bir tepe yolu ile ulaşılsa da oraya vardığınızda manzara gerçekten nefes kesici. Orada başka neler var? Bir tarafı okyanus, diğer tarafı orman. Ahşap masa ve sandalyeleri ile salaş-sevimli bir ambiyans yaratıyor. Karışık kahvaltının yanı sıra tost, menemen, pankek, sucuk kızartma, sucuklu yumurta, paçanga böreği, mihlama gibi seçenekler de mevcut.

SEE ALSO  DI BALIK LAYAR BANG ADOL”JIWA YANG BAR BAR” | En ayrıntılı barla balık ile ilgili tüm bilgiler

TARİHİ ÇINARALTI AILE ÇAY BAHÇESİ- ÇENGELKÖY

Geleneksel bir Anadolu yakası… Boğaz’da ucuz ve keyifli brunch denilince akla ilk gelen yerlerden biri… Kahvaltı tabağı, ekmek, soğuk sandviçler, çeşit çeşit omlet ve menemen, sahanda yumurta… Çaylar her zaman taze ve birçok seçenek var. Boğaz’ın tüm ihtişamını önünüzde görebilirsiniz. Başka?

SEE ALSO  Bursa'da eğlence mekanlarına koronavirüs uygulaması | En doğru bursa eğlenceli mekanlar ile ilgili genel bilgiler

MOLA GÖZLEME EVİ- ŞİLE

Kendine özgü karakteri ve ağız sulandıran açık büfe kahvaltısı ile sakin ve huzurlu bir ortam sunmaktadır. Harika gözlemeler yapıyorlar. Kaşar peyniri ile karıştırılmış ıspanak, patates ve kıyma ile; ve kaşarla karıştırılmış patatesler; Her zevke hitap edilebilir. Krep sevmiyorsanız tipik bir kahvaltı yapabilir ve çiğ hamur işi veya mantı tadabilirsiniz.

STELLA – POLONEZKÖY

İstanbul’un biraz dışına çıkıp yemyeşil ormanlarıyla ünlü Polonezköy’e gitmeyi düşünün. Stella, bu bölge orman manzarasına sahiptir ve doğal dünya ile çevrilidir. Önce yürüyüşe çıkmayı mı yoksa serpme köy kahvaltısının hemen gelmesini mi istersin? Gelmişken mekana özgü Stella böreğinin tadına da bakabilirsiniz. Arada isterseniz kalabileceğiniz bir şirket olduğunu da ekleyelim.

SEE ALSO  kakiri oyun parkı ve cafe | En eksiksiz bursada oyun alanlı restaurant hakkında genel bilgiler

BAHAR COUNTRY – BAHÇEKÖY

Breakfast is offered as a spread both throughout the week and on the weekends at Bahar Country, one of the picnic places with a breakfast and barbeque concept situated on the Bahçeköy road in Saryer. The area, where you may spend time listening to the symphony of birds at any time of year, becomes much more magnificent in the autumn. A playground and kid-friendly playgrounds are also present.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.