Havaların ısınması Zmir’i özlemeye başlamanıza neden olduysa bu yazı tam size göre. Özellikle İzmir’i ilk kez ziyaret ediyorsanız, İzmir’de gezilecek yerler listesi sizin için son derece yararlı olacaktır. İzmir, tarihin canlı ve güzel olduğu çok özel bir yer, bu nedenle denizi ve plajları eşsiz bir his veriyor.

Gerçekte, İzmir’deki gezilecek yerler listesi biraz yetersiz. Bu nedenle aşağıda görülmesi gereken yerleri listeledim. Ayrıca İzmir’in meşhur boyozu, çiğdemleri ve pulları da herkes tarafından bilinmektedir. Şu anda sizi bu kültürü öğrenmeye hazırlıyorum.

Konak

İzmir denilince şehrin merkezi olan Konak’ı hayal etmek mümkün değil. Şehrin en eski ve en önemli yapılarından biri tarihi görkemlerin sergilendiği konaktır. Ve bu durum nedeniyle Konak’ta görülecek çok ilginç şeyler var.

Kordon

Kordon Boyu bence zmir’in atan kalbinin bulunduğu yerdir. çünkü tüm yaş grupları bu kumsalın tadını çıkarabilir. Bu konum, ziyaretçilerini kafeleri, sokak sanatçıları ve dansçılarıyla hareketli bir dünyaya davet ediyor.

Ayrıca Kordon’un gecesi yeni bir renk alıyor. çünkü bu bölgede inci gibi dizilmiş birçok eğlence yeri var. Kordon’da gün batımını izlemenin ayrı bir keyif olduğunu da söyleyebilirim. Dondurmanızı getirmenizi ve özellikle sıcak yaz akşamlarında Kordon’da biraz gezintiye çıkmanızı yürekten tavsiye ederim.

SEE ALSO  2021 çanakkale kepez halk plajı | kepez halk plajı hakkında yeni güncellenen bilgilerin özeti

Alsancak

Alsancak’la tanışın. Burası İzmir’in kalbinin attığı yerlerden biridir. zmir’in en muhteşem eğlence mekanları gece gündüz hareketli ve hareketli olan Alsancak’ta bulunmaktadır.

Tarihi Kemeraltı Çarşısı

Alışveriş tutkunları, İzmir’in en işlek alışveriş noktalarından biri olan tarihi Kemeralt Çarşı’yı gezilecek yerler listesine ekleyebilir. Konak ile Agora arasında kalan Kemeralt, vintage havasını koruyabilmiş çarşılardan biri.

Çarşıda bunlardan yoksun olduğunu teyit edebilirim. Markette giyim, yiyecek ve içecek dahil her şey var. Hem retro hem de çağdaş tasarıma sahip mağazalar da var.

SEE ALSO  Dikili / akvaryum tekne gezisi | dikili akvaryum ile ilgili tüm bilgiler en eksiksiz

İzmir Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

İzmir’de yapılacaklar listenizdeki yerlerin çoğu Müeler’de. bu nedenle şehir pratikte tarihi bir konuttur. Kentin en bilinen müzelerinden biri de Zmir Arkeoloji ve Etnografya Müzesi. Şahsen, seyahat ederken etnik müzelere gitmeyi seviyorum. Çünkü müzelerde tarihi eserleri dikkatle incelemek büyüleyici ve eğiticidir.

Müzenin ağırlıklı olarak neo-klasik tasarımı, genelinde kullanılan taş bloklarla vurgulanıyor. Müze, Fransızlarla işbirliği içinde oluşturulduğu için oldukça ayrıntılı bir mimari tasarıma sahip. Şehir hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyip istemediğinizi görmek için bence bu konumu İzmir’in turistik yerleri listenize eklemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.