Bodrum, Türk yaz seyahatlerinin başlıca destinasyonlarından biridir. Kentin hayranlıkla izleyemeyeceğiniz masmavi koyları en önemli cazibe merkezlerinden biridir. Bodrum koyları hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri size verebilmek için Bodrum Körfezleri – Bodrum’un En İyi 10 Körfezi başlıklı makalemi hazırladım.

Kargıcak Koyu

İki kilometrelik, engebeli ve zorlu bir yolun sonunda, kendinizi cennete girmiş gibi hissettiğiniz yerlerden biri Kargcak Koyu. Bu yüzden sizi baştan uyarmalıyım ki, “Vay canına, bu yolda nereden geldik?” diye haykırabilirsiniz. Ama benim görüşüme göre, oğlunuz ortaya çıkan güzelliği kesinlikle aktarıyor.

SEE ALSO  Merzifon’daki 5. Ana Jet Üs Komutanlığına bağlı 151'inci “Tunç Filo”, Karadeniz semalarını koruyor | merzifon nerede yemek yenir ile ilgili tüm bilgiler yeni güncellendi

Eskiden burada murdar koyunların kullanılmasıyla birlikte tekne gezileri yapılırdı. Ne yazık ki, insanlar genellikle bir şeyleri mahvetme eğilimindedir. Tekne yolculuğu amacına hizmet etti. Köylü bakire belli bir satır söyleyince yükseliyor. Sakin topluluklardan hoşlanan insanlar için ideal, bence durum böyle.

Peksimet

Rusks, birkaç işletmesi olan ve belki de güzelliğini tanıyan pek çok insanın olmadığı yerlerden biridir. Belediyenin işlettiği yerlerden biri de birkaç sahil mekanı ile hayat bulan Peksimet. Doğal olarak şezlongların ücretsiz olması ideal ama ne yazık ki tesis suya girdikten sonra ihtiyaç duyacağınız kabin ve tuvaletlerden yoksun.

Kargıcak Koyu’nu tercih etmenizin sebepleri arasında suyunun ılık olması ve akşam gün batımının güzel manzaralar sunması olduğunu söyleyebilirim.

SEE ALSO  Dünyanın En Yüksek #Maaş Veren 10 Ülkesi (58.000 DOLAR) | dünyanın en yüksek parası ile ilgili en doğru içeriği kapsama

Torba

Yemyeşil ormanlara yaslanıp havanın tadını çıkarabileceğiniz noktalardan biri de Bodrum’un ender ormanlık alanlarından Torba. Aktörler ve yazarlar, bu çaptaki bir mekana yakışır şekilde burayı kendi evleri haline getirdiler.

Gördüğünüz gibi bu lokasyonun değeri anlaşılmaya başladı ama merak etmeyin hala tevazuunu koruyan lokasyonlardan biri.

Deniz kayalık ve son derece temiz olduğu için kendinizi bu sulara bırakmanın zevkine doyamıyorsunuz. Ayrıca Torba büyük bir şehir. Sonuç olarak güne lezzetli bir kahvaltı ile başlayabilir ve Torba’yı gerçekten takdir edebilirsiniz.

SEE ALSO  Mersin tatilcileri bekliyor | mersin kızkalesi yıldız pansiyon ile ilgili en ayrıntılı bilgilerin özeti

Akvaryum Koyu

Yarımadayı dolaşıp suyun sesini dinleyerek yapabileceğiniz Akvaryum Koyu’na yürümek ise bambaşka bir keyif. Çünkü koya gelmeden önce kendine özgü güzellikteki birçok koya girebilirsiniz. Akvaryum Koyu’na vardığınızda nefesiniz kesiliyor. çünkü bu ayrı bir bakış açısı.

Bitez

Gümbet, Bitez Koyu’nun önünde yer almaktadır. Geniş kumsalı ile koy adeta bir yarım ayı andırıyor. Ayrıca Bodrum şehir merkezinden de oldukça kolay ulaşılabilen koya gezi tekneleri kalkmaktadır.

Ayrıca Bitez Koyu, Bodrum’un en sevilen koylarından biri ve sörfçüler için en iyi yerlerden biri. Gezilmesi gereken yerler arasında kıyıdaki balık lokantaları da var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.