pendik tarafında gezilecek yerler bu makalenin içeriğinde açıkça belirtilecektir. pendik tarafında gezilecek yerler hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Pendik makalesinde HometownInn ile pendik tarafında gezilecek yerler’yi analiz edelim.

Yakın zamanda güncellenen Pendik içindeki pendik tarafında gezilecek yerler ile ilgili bilgilerin özeti

Aşağıdaki klibi hemen izleyin

Bu hometown-inn.com web sitesiyle, sizin için daha değerli verilere sahip olmak için pendik tarafında gezilecek yerler dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. hometown-inn.com sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Size en doğru bilgiye katkıda bulunma arzusu ile, İnternetteki haberi mümkün olduğunca çabuk kavrayabilmenize yardımcı olur.

SEE ALSO  Türkiye’den Vize İstemeyen Ülkeler, Vizesiz Seyahat Nedir ? Vizesiz Ülkeler Listesi 2022 | balkanlar vizesiz ülkeler ile ilgili en ayrıntılı bilgiyi kapsayan

Konuyla ilgili paylaşım pendik tarafında gezilecek yerler

Pendik, İstanbul’un Anadolu yakasında, Marmara Denizi’ne kıyısı olan ve Kocaeli Yarımadası’nda yer alan bir ilçedir. Güneydoğuda Tuzla, doğuda Kocaeli’nin Gebze ilçesi, kuzeyde Şile ve Çekmeköy, batıda Kartal, Sancaktepe ve Sultanbeyli, güneyde Marmara Denizi ile çevrilidir. İlçenin bilinen en eski adı Pantikapeun’dur. Roma, Bizans, Doğu Roma ve Latin İmparatorluk dönemlerinde surlarla çevrili beş duvar anlamına da gelen Pantichion, Panlihion ve Tayni Tiyni adları da kullanılmıştır. Bu isimler Osmanlı döneminden itibaren değişikliğe uğramış ve günümüzde olduğu gibi Pendik olarak kullanılmaktadır. Pendik’in en eski yerleşim yeri Makedonlar olarak bilinse de yapılan kazılarda 3-4 bin yıllık insan kalıntılarına rastlandı. Roma ve Doğu Roma hakimiyetinden sonra 1080-1083 yıllarında Selçukluların elinde kalmış, ancak yine Latin İmparatorluğunun eline geçmiştir. 1306’da Osmanlı hakimiyetine girmesi, Bizans’ın tekrar geri alma çabalarını doğurdu ve bu çabalar, 1329-1330 Pelekanon savaşıyla sonuçsuz kaldı. 1400 yılında Yıldırım Bayezid döneminde Abdurrahman Gazi’nin fethine kadar boş kalan Pendik, o tarihten itibaren Türk egemenliğinde bir yerleşim yeri olmuştur. Osmanlı idaresinde küçük bir balıkçı kasabası olan Pendik, kaynaklara göre büyük bir yangınla tamamen yok oldu, 50 saat süren ve 1200 ev ve dükkanın yandığı yangının ardından Senato Dışişleri Komisyonu Başkanı Azaryan Efendi mühendisler getirdi. ve Paris’ten mimarlar ve yeni yerleşimin planlarını çizdirdi. Adının ilk harfini şehir merkezine koyarak planlara imza attı. Gazipaşa-İsmetpaşa ve Orhan Maltepe Caddelerinin oluşturduğu hatlar bugün hala ilçenin en işlek merkezi konumunda. Osmanlı döneminde Gebze kazasına bağlı bir köy iken daha sonra Üsküdar Valiliği’ne bağlı Kartal Sancağı’na bağlı bir nahiye olmuştur. Son olarak 04.07.1987 tarih ve 19507 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 3392 sayılı kanunla ilçe statüsüne kavuşarak teşkilatını tamamlamış ve 11.08.1988 tarihinde faaliyete geçmiştir. Kaynarca ile Pendik arasında, sahile 50 metre mesafedeki ilçede, Neolitik dönemden kalma ve MÖ 6500 yıllarında kurulduğu sanılan, içinde 32 mezar ve ev temel kalıntıları bulunan eski bir yerleşim alanı bulundu. .

SEE ALSO  Trakya'nın en güzel yeri Kıyıköy'de Benzersiz Bir Tatil Yapın!!! | kıyıköy gezilecek yerler ile ilgili en doğru bilgiye genel bakış

Bazı resimler pendik tarafında gezilecek yerler içeriği ile ilgilidir

Pendik
Pendik

Görüntülediğiniz Pendik içeriğini keşfetmenin yanı sıra, Ardından Hometown Inn her gün aşağıda yayınladığı diğer konuları okuyabilirsiniz.

SEE ALSO  İstanbul ve Kocaeli'yi birbirine bağlayacak: Trafikten 55 bin araç çekilecek! | Yeni güncellenen kocaeli nin nesi meşhur ile ilgili dokümanların özeti

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

pendik tarafında gezilecek yerler ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Pendik.

Pendik,İstanbul,Pantikapeun’du,Türker Yeşil,Gezgin Muhabir,Gezgin Muhabir Türker Yeşil.

Pendik.

pendik tarafında gezilecek yerler.

pendik tarafında gezilecek yerler hakkındaki bilgilerle hometown-inn.com ‘nin sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. hometown-inn.com ‘nin pendik tarafında gezilecek yerler içeriğini görüntülediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.