Makale yerebatan sarayı tartışacak. yerebatan sarayı ile ilgileniyorsanız, bu Yerebatan sarnıcı restorasyonu tamamlandı makalesinde Hometown Inn ile yerebatan sarayı’yi keşfedelim.

yerebatan sarayı ile ilgili genel bilgiler en ayrıntılı Yerebatan sarnıcı restorasyonu tamamlandı

Aşağıdaki videoya göz atın

Bu hometown-inn.com web sitesinde, sizin için daha değerli verilere sahip olmak için yerebatan sarayı dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. hometown-inn.com sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en doğru değeri sağlama arzusuyla, Kullanıcıların internette mümkün olduğunca çabuk düşünme ekleyebilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  Büyük Otel Uludağ Garantitatil.com | Yeni güncellenen uludağ en iyi otel hakkındaki bilgileri kapsar

Konuyla ilgili bilgiler yerebatan sarayı

#yerebatan #yerebatansarnıcı #istanbul #turkiye #turkey Sarnıcı 3 yıl önce tekrar ziyaret ettik. O zaman restorasyon nedeniyle tam olarak gezemedik. 2 yıldan az bir sürede restorasyonun bitmeyeceğini söyledim ve tahminlerim doğru çıktı. Restorasyonu 3 yıl sonra tamamlandı ve bu sarnıcı yeni haliyle görme fırsatım oldu. Ne yazık ki, eksileri artılarından daha ağır basıyor. Öncelikle balık yok. Balıklar çok güzel bir atmosfer katıyordu. Aydınlatma çok kötü. Sanki bir çocuk elektrik lambasını kafasına göre açıp kapatıyor. Gerisini videoda söyleyelim ve iyi eğlenceler dileriz. Bize destek olmak için kanalımıza katılabilirsiniz. 3 yıl öncesinden Yerebatan Sarnıcı videosu: Şerefiye sarnıcı: Nakkaş halılarının altındaki sarnıç: .

SEE ALSO  Sadece Kimlikle Gidilebilecek Ülkeler!Pasaportsuz ve Vizesiz Seyahat #PasaportsuzSeyahat ~20 | türkiye den vizesiz ve pasaportsuz gidilen ülkeler ile ilgili en eksiksiz bilgilerin özeti

Bazı fotoğraflar yerebatan sarayı ‘in içeriği ile ilgilidir

Yerebatan sarnıcı restorasyonu tamamlandı
Yerebatan sarnıcı restorasyonu tamamlandı

Görüntülediğiniz Yerebatan sarnıcı restorasyonu tamamlandı hakkındaki içeriği okumanın yanı sıra, O zaman hometown-inn.com her gün hemen aşağıda güncelleyen diğer makaleleri keşfedebilirsiniz.

SEE ALSO  Lezzet Haritası - Düzce | düzce neyi meşhur hakkında en doğru bilgiyi özetleyin

Daha fazlasını görün

yerebatan sarayı ile ilgili birkaç öneri

#Yerebatan #sarnıcı #restorasyonu #tamamlandı.

onur benli,gezi,istanbul,yerebatan sarnıcı,yerebatan sarnıcı yenillendi,restorasyon sonrası yerebatan sarnıcı,yerebatan sarayı,yerebatan sarnıcı restorasyon,yerebatan sarnıcı ziyarete açıldı,sarnıç,yerebatan sarayı ziyarete açıldı,onur benli yerebatan sarayı,tarih,kültür,arkeoloji,bizans,bizans tarihi,bizans sarnıcı,yeşil,renkli,aydınlatma,ışıklandırma,yerebatan sarnıcı ziyarete açıldı mı.

Yerebatan sarnıcı restorasyonu tamamlandı.

yerebatan sarayı.

yerebatan sarayı bilgisiyle hometown-inn.com ‘ın size verdiği bilgiyle, size değerli getirmeyi umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacaktır.. hometown-inn.com ‘ın yerebatan sarayı içeriğini izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

  1. Adem Püsküllü diyor ki:

    Saçma sapan birşey olmuş. Sanat tarihinin içerisinde modern sanatın ne işi var anlamış değilim. Sarnıç içerisindeki ışıklandırmada değil de sanki ışıklandırmama olmuş.

  2. Pel diyor ki:

    Bizans işçilikten kaçmıyor yarabbim neler diyorsunuz Onur bey, Jüstinyen beyefendinin kolon başlıkları süslü püslü şahsına münhasır. Hatta bugün Venedik'te bulunan istanbul'dan kaçırılan kolonları mermerlerinden ve işçiliğinden tanıyabiliyoruz. Lütfen Bizans mimarisini eleştirirken unutmayalım ki 'spolia' yani devşirme materyal kullanmanın pratik bir yanı var. Bunu her kültür yapar, Bizans Yunan tapınaklarının taşlarını devşirme kullanıyor, Osmanlı da Bizans'ı. Nur-u Osmaniye camiide mesela Bizans kolonları var, kalkıp 'Osmanlı üşengeç' mi diyelim yani 😀 Hayır, bildiğin geri dönüşüm. 🙂

  3. Pel diyor ki:

    Selamlar Onur, ben bu akşam Yerebatan Sarnıcında bir dans gösterisi izledim. Ziyaret saatleri dışında, halka ücretsiz ancak çok limitli bilet var hemen bitiyor. Velhasıl eve gelince bu videoya denk geldim ve çok şaşırdım zira bizim ışıklandırmalar baya güzeldi. Kırmızı hoş olmamış gerçekten, sürekli değişmesi de enteresanmış. Bu çok kolaylıkla çözebilecekleri bir sorun, Ankara pavyonu gibi ışık değiştirmesinler bence de. Yeşil ne ya :/ İçerde sahne olması ve performans/söyleşi gibi etkinliklerin olması halka kazandırılması adına süper olmuş. Suyun az olmazını ben beğendim ve tercih ederim, böylece optik illüzyonla hem sarnıcın ne kadar yüksek olduğunu fark edebiliyoruz hem de suyun yansıması da yeterli gibi geliyor bana. Modern sanat ederlerini ben beğendim, ancak geçici sergi olduğu için beğendim. Alakasız olması nedeniyle beğendim, gerçeklik ötesi gibi geldi bana. Öte yandan başka başka sergiler de olsun, sergisiz de olsun, yani yaşayan bir yer olsun isterim şahsen. Yani herkese hitap edebilmesi adına döndürülebilir gibi geliyor. Bu etkinliklerle ilgili bilgi de vermiş olayım, Radar diye ücretsiz bir uygulama var. Onu indirip etkinlikten 24 saat önce bir adet bilet alınabiliyor ücretsiz. Çok keyifli etkinlikler var bakmanızı öneririm. Bu arada animasyonların azalması bir kenara VRlar geliyor Onur, teknoloji bangır bangır geliyor 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.