Osmanlı İmparatorluğu’nun 400 yılı aşkın bir süre idaresinde kalan Belgrad’da kahve ve kafelerin önemli bir ağırlık taşıdığı söylenebilir. Günün her saati kafeler kalabalık. Şehirde uluslararası üne sahip çok sayıda zincir kahve dükkanı yok. Kalitesini korurken zincire dönüşen birkaç bağımsız yerel kahve dükkanı, yeni nesil tarafından işletilen ve çeşitli derecelerde kahve çekirdekleri sunan üçüncü dalga butik kahvehanelerle bir arada var oluyor. Ayrıca sadece kahve dükkanlarının dışında mükemmel kahve sunan daha fazla kuruluş var. Belgrad’da kaliteli kahve bulabileceğiniz pek çok yer var.

CAFE & FACTORY

Cafe & Factory zincir restoranlardan biridir. Yunanistan’ın aksine biz burada Türk kahvesi depolayabiliyoruz. “Yerli kahve” anlamına gelen “Domac Head” adı verilen eşsiz kahve karışımı ile Türk kahvesinin bir çeşididir. Trüf çekirdekleri, Vracar’daki satış noktalarında otomatik olarak paketlenir ve yerinde kavrulur. Etiyopya Guji, Kolombiya, Brezilya ve Kosta Rika dahil olmak üzere çok çeşitli çekirdekler mevcuttur. Her hafta, barista’nın önerdiği bir çekirdek vurgulanır. Şehrin her yerinde Cafe & Factory lokasyonları var. Kahveyi biraz daha gurme bir formda tercih edenler için kremalı ve bisküvili Marakeş gibi zengin alternatifler de var. Sabahları daha fazla emeklinin toplandığı iddia edilebilir.

SEE ALSO  ORO! - En Popüler Kahve Çeşitleri (Latte, Americano, Machiato, ...) | americano espresso farkı için yeni güncellenen içeriğe genel bakış

KAFETERIJA

Şehirdeki ünlü kahve zincirlerini adeta alt üst eden Kafeterija, onları ikinci sıraya yerleştiren bir zincir kahve markası. Mükemmelliğini korurken bu kadar kurumsallaşmış müreffeh bir ikinci zincire hiç tanık olmadım. Hem vejeteryan sütü hem de yumuşak, orta kavrulmuş kahve için seçenekler var. Ek olarak, hem kahvaltı hem de öğle yemeği için açai kaseleri, avokado tostu ve hamburger dahil olmak üzere oldukça geniş bir yiyecek seçkisi vardır. Kahvenin yanında tatlı arayanlar için muffin çeşitleri özellikle ilgi çekicidir. Şehir genelindeki sayısız konumu, her şubenin şehrin neresinde olduğuna bağlı olarak benzersiz bir görünüme ve hislere sahip olmasının nedeni olabilir. Örneğin, Studentki Park (Öğrenci Parkı) tarafında çok sayıda ağaç var.

JAVA COFFEE

Büyükelçiliklerin ve uluslararası okulların bulunduğu Belgrad’ın Sancak semtinde Java Coffee adında mütevazı bir kafe var. Şehirdeki en iyi espressolardan biri burada mevcuttur. Ek olarak, buzlu espressolarının yaz versiyonu en otantik ve dengelidir. Ayrıca bölgedeki en iyi kahve kavurucularından biri olarak tanınırlar. Kahveyi bir pakette satmak için seçenekler çoktur. Filtre kahve için tek kökenli kahve, espresso için ise harman kahve önerirler. Mahalle erkeklerinin sabah 9:00’dan önce toplandığı yer bankanın genel müdürü veya çocuğunu yan masaya bırakan anne de orada olabilir.

SEE ALSO  15 GUNDE 5 KİLO VERDİREN DUKAN BİRASI TARİFİ‼️ | amerikan birası hakkında en eksiksiz bilgiye genel bakış

LA BOULANGERIE

Dışarıda küçük, sevimli Paris masaları ile kendinizi Paris’teymişsiniz gibi hissettiren ve Belgrad’a geldiğinizde damakta o duyguyu bırakan bir kafeye uğramak istiyorsanız, gidilecek yer La Boulangerie. Fransızcada “fırın” anlamına gelen bu tesiste şehrin en iyi ekmek ve kruvasanlarına sahip olabilirsiniz. Bir fırın için kahveleri son derece başarılı. Bu harika kekler, ağız sulandıran bir çikolatalı pasta ile iyi gider. Konumu, şehrin en popüler turistik bölgesinde olmasa da, atmosferi ve mutfağı nedeniyle yine de gelmeye değer. Ve beş dakikalık bir yürüyüş Türkiye Büyükelçiliği’nden geliyor Enerjinizi burada toplayabilir, elçilik binamıza kısa bir yürüyüş yapabilir ve ardından Krunska Caddesi’nden Tesla Müzesi’ne devam edebilirsiniz. Ayrıca, bu lezzetleri yanınızda taşımak için uzaktayken de inanılmaz şık paket servisini kullanabilirsiniz.

SEE ALSO  Çiğ Sarımsak Yediyseniz Kesinlikle Bu Videoyu İzleyin. Çiğ Sarımsak Yiyince Bu 8 Şey Oluyor | En doğru göbek rakısı fiyat ile ilgili içeriğin tümü

KOPPA COFFEE

Şehrin en işlek alışveriş caddesi olan Kneza Mihaila’nın hemen başlangıcında kırmızı parmaklıklı bir alt geçit var. Tipik bir günde, bu alt geçitten geçerken bu küçük bistroya rastlarsınız. İki masa ve tek bir barista ile en yeni sistem sizi güzel bir kahve makinesi ile karşılıyor. Kendi kahvelerini kavurmak için kullandıkları mikro boyutta bir kavurma makineleri var. en eskileri de dahil olmak üzere çeşitli kahve türleri. Burada içmek için süslü bir şey yok. Ayrıca taze meyve sularından da yudumlayabilirsiniz. Kahve severler için, bir köşede ev tipi Hario V60 gibi filtre kahve çeşitleri yapmak için ekipman da satılmaktadır. Paket servis için ek kahve satın almak ve devam etmek üzerine kurulmuş bir kahve dükkanı olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.