Çıtır Ege, tütsülenmiş Bosna sosisi, peynir dolgulu ızgara sucuk, domatesli mozzarellalı poşe yumurta, brioche ekmeği üzerine avokadolu poşe yumurta ve çok hafif ve nefis bir ekmek tatlısı… Biraz farklı bir şey istiyorsanız elinizi kaldırın. sabah kahvaltısı!

Bildiğiniz gibi muhteşem Beşiktaş semti kahvaltılarıyla ünlüdür. İki cadde boyunca üst üste dizilmiş kahvaltı mekanları özellikle hafta sonları rağbet görüyor. Akaretler yokuşundan çıkarken soldaki sokaklardan birini seçin ve “kalabalığı sevmiyorum, huzurlu bir kahvaltı yeriniz yok mu” diyorsanız şirin bir mahalle kafesi olan Hungry’ye uğrayın. Kahvaltıda farklı lezzetler aradığınıza pişman olmayacaksınız.

Neden Akaretler’de böyle bir kafe açmaya karar verdiniz?

Valideçeşme olarak bilinen bu bölge hepimizin aşina olduğu bir bölge. Beşiktaş bizim alt tarafımızda, Maçka ve Nişantaş üst tarafımızda. Aslında biz yerel bir kafeyiz. Küçük bir alakart işletmeye benziyoruz. Bu mekanda, belirli bir yemek tercihi olan herkes, günün her saatinde kendi paletine uygun ikramları bulabilir. Biz de bayılıyoruz bu mahalleye; büyük bir canlılığa sahiptir. Biz de bu güzel enerjiden çok faydalandık.

Aç olan herkes günün her saatinde kahvaltı yapar değil mi?

Elbette, diyorum. Akşam 20:00-21:00 saatleri arasında gelirseniz menüden seçeceğiniz kahvaltılık ürünleri yiyebilirsiniz. Kahvaltı bitti diye bir şey yok burada. Öte yandan, hamburgerler sabah 9:00’da hala mevcuttur.

SEE ALSO  Yaş Pasta Kreması Tarifi | Nasıl Yapılır? | waffle tarifi arda türkmen hakkında yeni güncellenen bilgilerin özeti

Menünüz aşırı karmaşık veya dolu değil. Sadece bir avuç farklı lezzet var. Bunu daha çok beğendiğini varsayıyorum.

Evet, kısaca. Ne tüketmek istediğini bilen, damak zevki gelişmiş, ne yemek istediğini bilen bireyleri bir araya getirmeye çalışıyoruz.

Geleneksel veya karışık kahvaltı yapmıyor musunuz?

Hayır değil. Elbette herkesin kahvaltı rutini farklıdır. Menüde sunulan kahvaltı seçeneklerinin yanı sıra peynir, sosis ve zeytin için özel istekler de kabul edilmektedir. Sosislerimiz bize özeldir ve kendi tarifimize göre yapılır. Mutfağımızın şefi olan Merve Erdem Muriç Boşnak ve annesi kasap olduğu için kasaplık sürecini çok iyi biliyor. Füme Bosna sosisi, özellikle benzersiz bir lezzet ile karakterize edilir. Sarımsak baharat oranının düşük olması nedeniyle mide-bağırsak ağrısı olmaz. Sucuk, kaşar dolgulu olarak da üretilmektedir. İçerisindeki kaşar peyniri ızgarada pişerken yavaş yavaş kendini bırakır. Lezzetli bir sosis.

SEE ALSO  Spesiyal Sos | spesiyal yemek tarifleri hakkında en eksiksiz bilgilere genel bakış

Siz de kendi ekmeğinizi yapıyor musunuz?

Evet. El yapımı ekşi mayalı ekmeklerimiz var. Ekmeğimiz biterse misafirimize almasını söyleriz; Dışarı çıkıp daha fazla ekmek almayız.

Sabah menüsündeki favorileriniz neler?

Kars Gruyere, Croque Madame’de bulunabilir. Haşlanmış domates mozzarella da önemlidir. Yoğurt sosu ve haşlanmış yumurta. Yine haşlanmış yumurtalı börek ve avokado ve çıtır Ege spesiyallerimizden ikisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.