Kahvaltıda çok fazla kalori tüketmek gerekli değildir. Hazırladığınız tabaklarda taze veya kuru meyveli yoğurt, hem lezzetli hem de sağlıklı bir seçenek sunuyor.

Tahıllı çikolatalı barlar ve doğal yoğurtlu meyve tabağı

Malzemeler:

mevsim meyveleri

50 gr bitter çikolata

70 gr mısır gevreği

SEE ALSO  ⭐ KAZ ETİ PİLAVI❗ KARS'A ÖZEL BENZERSİZ TAT. KAZ ETİ BULGUR PİLAVI NASIL YAPILIR? | kaz suyuna bulgur pilavı ile ilgili en doğru bilgileri kapsayan

yoğurt

nane fidanları

Yapılışı

Meyve doğrama işlemini tablo haline getirin (fotoğraftaki gibi). Bir tabağa meyve ve yoğurdu karşılıklı gelecek şekilde dizin. 10 dakika buharda pişirdikten sonra 50 gram bitter çikolatayı 70 gram mısır gevreği ile birleştirin. Karışımı küçük parçalara ayırın, meyve ve yoğurdun ortasına tabağa koyun, üzerine son üç nane filizini koyun ve -18 derecede 10 dakika soğuttuktan sonra servis yapın.

SEE ALSO  5 DAKİKADA hazırlayıp Çay DEMLENİRKEN Tavada Pişirin- KAHVALTILIK | En doğru azıcık aşım kaygısız başım tarifleri ilgili içeriği sentezleyin

Granola ve böğürtlenli smoothie

Malzemeler:

Mısır gevreği

meşe palamudu topları

Kuru üzüm

Badem

çekirdek içi

bal sıvı

100 gram çilek

Çilek ağırlığı, 100 gr

300 gr yağ ilave edilmiş yoğurt

nane fidanları

kıpkırmızı üzüm

Tahıl karışımından oluşan tatlı

Yapılışı:

Bir kapta mısır gevreği, yulaf taneleri, kuru üzüm ve bademleri birleştirin. Süzülmüş balı karışıma eklemeden önce iyice karıştırın. Bu karışımı 160 derecede dokuz dakika pişirin. 300 gr tam yağlı yoğurt, 100 gr çilek ve 100 gr böğürtlen karıştırılmalıdır. Karışımı bir tabağa alın ve yanına ev yapımı granolanızı koyun. Servis yapmadan önce tabağa çilek, siyah üzüm ve nane filizi koyun.

SEE ALSO  Fırında Falafel | fırında falafel arda hakkında yeni güncellenen içeriğin özeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.