Uzun zamandır yeni nesil hamburgerler hayatımızın bir parçası oldu. Bu hamburgerler daha yağlı etlere, daha doyurucu malzemelere, taze hazırlanmış ekmeklere, eşsiz soslara ve orijinal isimlere sahip. Şehrin en iyilerini ve en yenilerini sizin için seçtik…

Fast food’ın sosyal hayatımıza girdiği günden beri hamburger en önemli lezzetlerden biri oldu. Orta Asya’nın Tatar Türkleri ona nihai şeklini ve adını Hamburg, Almanya’da vermiş ve ABD onu dünyanın geri kalanına yaymıştır.

Virginia Angus

Çalışmamızın odak noktası yeni nesil hamburger köfteleri olduğundan, tartışacağımız ilk kuruluş Virginia Angus olacaktır. Ülkemizi “fast-food” yaşam tarzıyla tanıştıran türünün ilk örneğiydi. Burak Altay’ın 2009 yılında yerli angus yetiştirmek için hayvancılık sektörüne yaptığı yatırım, Virginia Angus’un temellerini attı. Burak Altay, 2011 yılında dedesinin Eminönü’ndeki 150 yıllık dükkânını ilk Virginia Angus lokasyonuna çevirerek devam ettirdi. Hamburger satan yeni neslin ilk kuruluşu olduğu için, etinden ekmeğine, sosundan sunumuna kadar bir burgerin her bir bileşeninin değerini vurgulayarak, bundan sonraki diğer lokantalara da model olmuştur. ve benzeri.

Virginia Burger ve Lokum Burger, restoranın iki imzalı hamburgeri. Virginia Burger: Karamelize soğan, duble burger peyniri, füme et ve ekmek ile ülkenin ilk modern hamburger örneğidir. En “basit” haliyle bile, bu hamburger bence iş dünyasının en iyileri arasında yer alıyor. Bonfile parçalarıyla hazırlanan orijinal hamburger olan Lokum Burger, modern hamburger restoranlarında da türünün en iyi örnekleri arasında yer alıyor. Burger tutkunlarının ilk olarak Virginia Angus adresine girmesi muhtemel.

SEE ALSO  ZERDEÇALLI,HAVUÇLU BULGUR PİLAVI TARİFİ.💛💛💛💛#zerdeçallıbulgurpilavıtarifi #bulgurpilavıtarifi | zerdeçallı bulgur pilavı hakkında en eksiksiz bilgileri sentezleyin

Banko Burger

Şef Bora Bozankaya’nın tasarımları, yeni nesil hamburger restoranları için yeni bir dönem başlatan bir durumu dile getirerek paleti yükseltiyor. Merakla beklenen Banko Burger restoranı Nisan ayında Moda’da açıldı. İstanbul’da birçok önemli yeme-içme kuruluşunda baş aşçı ve danışman olarak çalışmış, Bunkroof ve BOB Burger gibi restoranların kurucu şefi olarak ün yapmış, ödüllü projeler geliştiren şef Bora Bozankaya’nın beynidir. markalar.

Bozankaya, Banko Burger’in kendisinden istediklerinin ötesine geçti. Şef, etin hazırlanmasından ekmek ve soslara kadar her aşamada yer almaktadır. Bu, zevklerin gelişmesine neden olur

Restoranın klasik diyebileceğimiz Banko burgeri, Kars göbeği peyniri, füme kaburga, közlenmiş soğan ve esmer tereyağlı mayonez ile yapılıyor. Standart burgerin bir varyasyonu olan Banko. Banko Ananas’ta hindi füme, kırmızı soğan turşusu, Kars göbeği peyniri ve esmer tereyağlı mayonez bulunur. Ananaslı bir hamburgerin ancak bu kadar harika olabileceğini söylemeliyim.

SEE ALSO  Puf Puf Yumuşak Pastane Poğaçası Tarifi | Mayalı ve Zeytinli Poğaça | Burak'ın Ekmek Teknesi | Yeni güncellenmiş sakallı poğaça refika ile ilgili bilgileri kapsar

Petra

“Orası genç nesil için bir kahve dükkanı değil mi?” dediğini duyuyorum. Petra, 2016 yılında kahvedeki başarısını bir yemek bölümü açarak Gayrettepe’deki adresindeki yeme alanına da taşıdı. Hatta çok lezzetli hamburgerler yaratarak yeni nesil hamburgerler olarak menüye dahil oluyorlar.

Ülkemizde yeni nesil kahveciliğin öncü kuruluşlarından biri, Kaan Bergsen’in 2013 yılında lansmanını yaptığı Petra markasıdır. Petra, kahve sektöründe yıllar içinde yaptığı çalışmalarla, düşünme şeklimizde devrime öncülük etmiştir. Kahve. Bunun dışında pişirme alanında damağımızı memnun edecek kritik bir mutfak derecesine ulaşmıştır. Petra’nın hamburgerleri, hem lezzet hem de görünüm açısından modernize edilmiş bir hamburger tekniğinin mükemmel örnekleridir. Menüde Chicken Burger ve Diner Burger hamburger çeşitleri yer alıyor. Diner Burger, 180 gram kıyma, şefin tercihi peynir, yumurta, avokado, mantar ve domuz pastırması olabilir karamelize soğan ve eşsiz sosun temeli. Bir fincan iyi kahvenin yanında lezzetli bir hamburger yemek istiyorsanız, Petra’yı seyahat programınıza eklemelisiniz.

The Grungy

İstanbul’un birinci sınıf, yeni nesil restoran ve barlarının adresleri Teşvikiye ve Topac’tır. The Grungy, Teşvikiye’de en lezzetli hamburgeri yiyebileceğiniz bir karşılama restoranıdır. Doğrusunu söylemek gerekirse sadece Teşvikiye’nin değil tüm İstanbul’un en iyi hamburger restoranlarından biri olduğuna inanıyorum.

SEE ALSO  BEZELYE YEMEĞİ TARİFİ | dondurulmuş bezelye yemeği nasıl yapılır ile ilgili en eksiksiz bilginin özeti

Reklam sektöründen yiyecek içecek sektörüne geçiş yapan bir iş insanı olan Alex Dekesolu, The Grungy’yi Temmuz 2018’de kurdu. analitik düşünmesi ve ayırt edici zevki sayesinde hamburger sektörünün Tamamen kendi kendine yapılan ve karar verilen menüsü, sizi geleneksel hamburgerlere bağımlı hale getirecek ve anlamlı hamburger deneyimleri yaşamanızı sağlayacak.

Grillin’Guys

Badat Caddesi Bakkal’daki Grillin’Guys, diğer hamburgercilere kıyasla, yiyecek içecek sektörünün dışından gelen, sektöre yeni başlayan Berkay Gençolu tarafından yönetiliyor. Grillin’Guys bayrağını iş ortağından devralan genç sahibi, küçücük dükkânında ekmek ve hamburger köftesi üretimi gibi muazzam işler yaparak yeni nesil hamburger ödüllerine aday gösterildi.

Grillin’Guys harika hamburgerler sunuyor, ancak The GG’s ve Crispy Double Cheese en üste çıkıyor. The GG’s’deki hamburger köftelerine, uzun saatler işlenmiş dana tiftik eti eşlik ediyor. Restoranın kırmızı soğan turşusu ve patlıcan mayonezi de hamburger lezzetini sağlıyor. Çıtır Duble Peynir’de ek lezzetler olarak patates kızartması ve çıtır soğan hamburgerle birleştirilir. Her iki hamburgerde iki kat çedar peyniri bulunur, ancak 70, 140 veya 200 gr arasında seçim yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.