İstanbul’un en prestijli adreslerinden Bağdat Caddesi’nin büyümesinde geçtiğimiz yıl Suadiye’de faaliyete geçen muhteşem bir Ankara kahve şirketinin etkisi büyük.

Eskiden İstanbulluların yaz tatili destinasyonu olan Suadiye, son zamanlarda şehrin yemek ve alışveriş semtlerinde popülerlik kazandı. Mahalle ayrıca, özellikle şimdi ve 2020 arasında çeşitli yiyecek ve içecek satış noktalarının, özellikle de kafelerin açılmasıyla, şehrin mutfak sahnesini önemli ölçüde etkilemeye başladı. 2017 yılında Ankara’da kurulan Paper Roasting Coffee & Chocolate, kahvesi ve çikolatasıyla ilimizin önde gelen kahve firmalarından biridir.

YENİ NESİL KAHVE VE ÇİKOLATA

Ülkemizde son dönemde önemi artan Ankara’nın yeni nesil kahve pazarının en bilinen markalarından biri de Paper Roasting Coffee & Chocolate. Ayrıca kahvenin yanı sıra el yapımı çikolata çeşitlerini de tanıtarak benzer kuruluşlar arasında öne çıkan bir marka geliştirdiler. 2017 yılında Ankara Bestekar’da Paper Roasting Coffee & Chocolate’ın lansmanını yapan Aytekin ve Uur Asilsoy kardeşler, daha sonra Ümitköy ve ODTÜ’deki şubeleriyle ortalığı karıştırdı. Mart 2020’de İstanbul deneyimini Suadiye’de yaşamaya karar veren marka, ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

SEE ALSO  KING OF CRABS BUTTERFLY EFFECT | samuel adams bira alkol oranı ile ilgili en ayrıntılı bilgilerin özeti

Paper Roasting Coffee & Chocolate tarafından satılan tüm kahve çeşitleri, Guatemala, Brezilya, Peru ve Honduras gibi önemli kahve üreten ülkelerden yeşil fasulye olarak temin edilir ve daha sonra bağımsız olarak kavrulur. Menüde ayrıca bu yüksek kaliteli kahveler, özellikle espresso bazlı içecekler ve yeni nesil kahve trendlerinin V60, cold brew/brip, chemex, aeropress ve delter kahve presi gibi soğuk ve sıcak demleme teknikleri yer alıyor. Restoran ayrıca kendine özgü kahve içecekleri sunmaktadır. Hindistan cevizi kabuğunda sıcak veya soğuk olarak servis edilebilen ve yeni lezzetler denemekten hoşlanan kişilerin favorisi olan coco latte adı verilen kahve bazlı içeceğin patenti kendilerine aittir.

SEE ALSO  Kurtlar Vadisi - 1.Bölüm | 70 lik yeni seri rakı fiyatı ile ilgili en eksiksiz bilgiye genel bakış

DENZ TOMBULOLU VE UUR ASILSOY’UN BARISTA EĞİTİMİ

Kağıt, kahve kavurma ve satışının yanı sıra doğru kahve servisine de büyük önem veriyor ve bunun sonucunda barista ekibi, markanın kurucularından “Nitelikli Kahve” kitabını yazan Uur Asilsoy’un da aralarında bulunduğu alanında deneyimli profesyonellerden eğitim alıyor. geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan ve ödüllü barista Deniz Tombulolu.

KAHVALTI, TATLI, YEMEKLER, CAZ AKŞAMLARI VE ATÖLYELER DAHİL

Suadiye’deki Paper Roasting Coffee & Chocolate lokasyonu kahvenin yanı sıra lezzetleri, etkinlikleri ve atölyeleri ile de adından söz ettiren bir destinasyon. Uzman şefler, kişisel mutfaklarında kahvaltıdan tatlıya, akşam yemeğine kadar her türlü yemeği hazırlar. kahvaltı ürünleri arasında bir tabak çırpılmış yumurta ve Paper’s’tan avokado soslu bir kahvaltı tabağı; Lotus’tan lavantalı cheesecake gibi tatlılar; Yemeklerde menüde hamburger takımı ve limonlu kuskus üzerinde bonfile gibi lezzetler öne çıkıyor. Ayrıca şubede haftanın belirli gecelerinde çömlek, çikolata, kahve ve caz seminerleri verilmektedir.

SEE ALSO  Yeni raki moment | yeni rakı 35 cl hakkında en iyi bilgiyi sentezleyin

İSTANBUL’DA YEPYENİ OFİSLER

Suadiye lokasyonunun ardından, Paper Roasting Coffee & Chocolate, İstanbul’un önemli semtlerinde ek lokasyonlar kurmaya başladı. İstanbul’un eski semti Balat da bunlardan biri. Balat lokasyonuyla güçlü bir izlenim bırakan şirket, çok yakında İstanbul’da beklenmedik lokasyonlarda kahve tutkunlarıyla buluşmaya devam edecek.

Kağıt üzerinde kahve ve çikolata kavurma Suadiye şubesi: Can Gürer’in seçkin ve özgün mimarisinin yanı sıra çok çeşitli kahve ve çikolata ürünleri, tatlıları, yemekleri, atölyeleri ve diğer ikramları sizi Suadiye’ye davet edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.